Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o medvídkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami, žil jednou medvídek. Jeho jméno bylo Medvídek Laurin a mohutný les, ve kterém bydlel, byl plný podivných tvorů a tajemství. Avšak kromě krásné přírody a zvuků lesa toužil Medvídek po něčem víc. Toužil po dobrodružství a po poznání světa mimo les. A tak začala jeho neuvěřitelná pohádková cesta plná překážek, nečekaných přátelství a lásky. Připojte se k němu a nechte se zavést do světa plného magie a fantazie v této krásné pohádce o medvídkovi, která Vás dostane na koně.
Pohádka o medvídkovi

Hlavní postava této pohádky je medvídek, který byl velmi zvídavý a miloval objevování nových věcí. Jednoho krásného dne se rozhodl, že vyrazí na procházku a bude hledat nové dobrodružství.

H2: Procházka

Medvídek se vydal na procházku za sluncem, když v tom narazil na malou skřítku. Skřítek mu řekl: „Ahoj medvídku, co děláš?“

Medvídek se na skřítka usmál a odpověděl: „Jen procházím, hledám nové dobrodružství.“

Skřítek se usmál a řekl: „Mám pro tebe skvělou nápadu, pojď se mnou!“

H2: Cesta do skřítkovy jeskyně

Skřítek odvedl medvídka do své jeskyně, kde měl spoustu pokladů a vychytávek. Medvídek byl nadšený a okouzlil ho především velkou knihovnou plnou knih, které ještě nikdy neviděl.

„Tato knihovna je neuvěřitelná!“ řekl medvídek a usmál se na skřítka.

Skřítek mu odpověděl: „Ano, mám spoustu knih s příběhy a dobrodružstvími, které tě určitě zaujmou.“

Medvídek se pustil do čtení a byl nadšený z každé stránky.

H3: Zkouška odvahy

Po celodenním čtení mu skřítek nabídl úkoly, které byly spojeny s prozkoumáním okolí jeskyně. Medvídek se nechtěl nechat zahanbit a všechny úkoly dokázal splnit.

Skřítek mu řekl: „Vidím, že jsi odvážný medvídku, proto ti dám ještě jednu úlohu. Musíš jít do lesa a najít tajemnou jeskyni, která je ukryta tam někde v lese. Pokud ji najdeš, věřím, že z ti stačí všechny úkoly!“

Medvídek se rozhodl, že úkol splní a vydal se do lesa.

H3: Tajemná jeskyně

Po celodenním hledání a plazení se mezi kameny medvídek konečně našel tajemnou jeskyni. Do ní vlezl a zjistil, že uvnitř se skrývá celá knihovna plná knih, které si mohl půjčovat a číst.

Medvídek byl nadšený, že objevil toto tajemné místo, a okamžitě se pustil do čtení.

H2: Návrat domů

Po několika dnech se medvídek rozhodl, že se musí vrátit domů, protože už těšil na setkání se svými přáteli. S těžkým srdcem se rozloučil se skřítkem a vydal se na cestu domů.

Když dorazil domů, jeho přátelé se mu velmi divili, že se změnil a byl plný nadšení a energie. Medvídek se pustil do vyprávění o svých dobrodružstvích a ukázal jim knihy, které si přinesl.

Venku bylo slunce a medvídek si uvědomil, že se jeho život změnil o 180 stupňů díky skřítkově knihovně a úkolům. Usmál se a řekl si, že další dobrodružství už nikdy nevynechá.

H2: Závěr

Tato pohádka o medvídkovi ukazuje, že člověk musí být zvídavý a hledat nové výzvy. Nikdy není pozdě prozkoumat svět a naučit se něco nového. Čtení knih může být velké dobrodružství, které může změnit celý náš život.

Ponaučení z Pohádka o medvídkovi

Tato pohádka o medvídkovi ukazuje, že je důležité být zvídavý a hledat nová dobrodružství. Znovu a znovu je třeba prozkoumat svět a učit se nové věci. Velkou roli zde hraje čtení knih, které mohou být skvělým dobrodružstvím a změnit celý náš život. Medvídek díky knihovně skřítka prošel velkou zkušeností, která ho změnila a obohatila o nové zážitky. Důležité je také nezoufávat a nevzdávat se, protože i když je úkol obtížný, může být splněn, pokud se na něj člověk opravdu soustředí a snaží se ho dokončit. Medvídek musel být odvážný a prozkoumat tajemnou jeskyni, aby dokázal splnit všechny úkoly, ale výsledek stál za to, protože díky tomu se zdál šťastnější a spokojenější se svým životem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka