Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o řepě hrubín

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byl jednou jeden chudý farmář, který se snažil už několik let vypěstovat perfektní řepu. Avšak neustále měl smůlu a jeho plodiny byly malé a nedokonalé. Jednoho dne se mu však podařilo zasadit speciální semínka a zrodila se z nich nádherná řepa hrubín. Tato řepa byla však doopravdy zvláštní a otevřela dveře do světa, kde se odehrávají nejzázračnější příběhy. Tak začíná naše pohádka o řepě hrubín.“
H2: Pohádka o řepě hrubín

H3: Úvod

Byla jednou jedna řepa, která se jmenovala Hrubín. Hrubín byla velmi krásná a silná řepa, která rostla na poli vedle lesa plného zajíců a srnek.

H3: Hrubínin sen

Hrubín měla sen o tom, že se stane nejkrásnější a nejmocnější řepou na celém poli. Chtěla být užitečná a pomocí ostatním řepám na poli. Proto si řekla, že musí najít cestu, jak se stát nejkrásnější řepou.

H3: Cesta za kouzelníkem

Hrubín se proto rozhodla vypravit za kouzelníkem, který by jí pomohl splnit její sen. Šla velmi daleko, přes louky a skály, až dorazila do hory, kde kouzelník bydlil. Kouzelník jí řekl, že musí projít těžkou zkouškou, aby se stala nejkrásnější řepou na poli. Hrubín přijala výzvu, protože chtěla splnit svůj sen.

H3: Zkoušky

Kouzelník jí řekl, že její krása není jen vzhled, ale také vnitřek. Musí se naučit být laskavá, trpělivá a pomáhat druhým. Hrubín podstoupila tři zkoušky. Nejprve musela vytrvat ve studené vodě a neklekat. Druhou zkouškou bylo přenést těžký kámen, ale nezapadnout do bahna. Poslední zkouška byla nejtěžší. Hrubín musela být laskavá ke všem, kteří jí ubližovali a navíc musela pomáhat ostatním ovoce a zelenině.

H3: Hrubínin triumf

Hrubín podstoupila všechny zkoušky a stala se nejkrásnější řepou na poli. Byla plná lásky, trpělivosti a pomoci pro ostatní. Všichni ostatní řepy na poli ji nyní obdivovali a byla pro ně inspirací. Stala se velmi užitečnou a pomocnou řepou, která pomáhala ostatním na poli.

H3: Závěr

Pohádka o řepě Hrubín ukazuje, jak důležitý je vnitřek každého z nás. Není jen vzhled, ale naše chování, naše jednání a naše myšlenky, které nás dělají krásnými. Pokud se snažíme být laskaví, trpěliví a pomáhat druhým, se stane nám krásnějším a silnějším. Hrubínina cesta za kouzelníkem ukázala, že pokud toužíte po něčem, musíte se o to snažit a být ochotni položit vysokou cenu, protože výsledek stojí za to.

Ponaučení z Pohádka o řepě hrubín

Pohádka o řepě Hrubín nás učí, že krása není jen vzhledem, ale také v naší povaze. Hrubín toužila stát se nejkrásnější řepou na poli a rozhodla se vydat za kouzelníkem, který by jí pomohl splnit sen. Kouzelník jí však řekl, že musí projít těžkými zkouškami, aby se naučila být laskavá, trpělivá a pomáhat druhým. Hrubín přijala výzvu a podstoupila tři zkoušky. Stala se tedy nejkrásnější řepou na poli nejen kvůli svému vzhledu, ale také kvůli své povaze. Pohádka nám tedy ukazuje, že abychom byli krásní, musíme mít také krásnou povahu, a že pokud hledáme svůj sen, musíme být ochotni vynaložit velké úsilí a položit na něj vysokou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka