Krátké české pohádky před spaním pro děti

Holubí nevěsta – příběh princezny, která políbila a prozradila

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná princezna, kterou všichni nazývali Holubí nevěsta. Bylo to proto, že na jejích rukou sedávaly bílé holubi, jako by byli jejími nejlepšími přáteli. Kromě toho se o princezně šířily pověsti, že umí mluvit s zvířaty a že má silnou a záhadnou moc. Tato moc jí však nemohla pomoci při hledání pravé lásky. Až jednoho dne se při procházce po lese setkala s tajemným mužem, který jí ukázal cestu k tomu, aby konečně našla toho pravého. Co se však stane, když bude muset čelit nebezpečnému soupeři a rozhodnout se mezi svými city a královskými povinnostmi? To se dozvíte v pohádce o Holubí nevěstě, kterou políbila a prozradila.

Holubí nevěsta – příběh princezny, která políbila a prozradila

Ztracená princezna

Jednou dávno, v království daleko daleko od nás, žila krásná princezna. Měla dlouhé vlasy barvy slunce a oči jako modré safíry. Každý muž, který ji zahlédl, okamžitě se zamiloval. Proto se jí říkalo nejkrásnější princezna v celém království.

Jednoho dne se však princezna ztratila. Nikdo nevěděl, kam se poděla, ani jak se to stalo. Král byl zoufalý a vyslal své nejlepší rytíře, aby ji našli. Avšak ani po několika dnech pátrání se k princezně nedostali.

Holubí křídla

Když princezna pocítila, že se ztratila, zjistila, že je opuštěná na cizí zemi a nemá nikoho, kdo by jí pomohl. Bez peněz a jídla se rozhodla hledat cestu domů. Když šla po poli, objevila krásné bílé holuby létající kolem ní. Princezna byla ohromena. Holubi ji přitahovali a ona se nikdy předtím nesetkala s tak krásnými ptáky.

Jeden holub se přiblížil k princezně a prohlásil: „Krásná princezno, nelpěj na tom, že jsi ztratila cestu domů. My ti pomůžeme najít cestu zpět. Jen nás musíš naslouchat a následovat nás.“ Princezna byla plná naděje a s radostí svolila.

Holubi lehce polétali kolem princezny a vysvětlili jí, jak mohou s pomocí svých křídel letět přes celé království a hledat cestu domů. Princezna se usmála a vydala se s nimi na dlouhou cestu.

Holubí nevěsta

Po několika dnech putování se princezna dostala do temného lesa. Holubi ji sice ochraňovali, ale byli unavení a potřebovali si odpočinout. Proto se rozhodli prospat až do dalšího dne, kdy by mohli pokračovat v cestě.

Když usnuli, jeden z holubů se proměnil v krasavicí prince a zaklepal na okno princeznina pokoje. Když se probudila, byla překvapená a zarazila se. Prince jí vysvětlil, že je kouzelník, který se zamiloval do princezny a přeměnil se na holuba, aby ji mohl ochraňovat po celou dobu putování.

Princezna byla šťastná, že má po svém boku někoho tak silného a ochranitelského. Měla radost, že se do něj zamilovala a políbila ho. Ale tím prozradila jeho tajemství, a kouzelníka zase změnila zpět v holuba.

Cesta domů

Když holubi vstali, princezna se podívala po svém okolí a pochopila, co se stalo. Bylo jí to líto, ale věděla, že holub musí zůstat u ní a ochránit ji před nebezpečím.

Po dalším několika dnech cesty se princezna konečně dostala domů. Byla šťastná, že je zpět mezi svými lidmi, ale byla i smutná, že musí opustit svého ochránce holuba.

Princezna začala hledat kouzelníka, aby ho mohla opět políbit a vysvobodit z kletby. Po mnoha měsících hledání ho konečně našla a políbila ho. Kouzelník se vrátil zpět ke svému původnímu tvaru a princezna se s ním oženila.

Závěr

Holubí nevěsta je příběh o statečnosti, oddanosti a lásce. Princezna se neztratila jen fyzicky, ale také v důvěře a lásce. Holubi ji pomohli najít zpět, ale také jí ukázali, že láska nemusí být viditelná, aby byla skutečná. Kouzelník se do princezny zamiloval jen kvůli jejímu srdci a ochotě naslouchat. A konečně, když byli konečně spolu, princezna pro něj byla opravdovou královnou.

Ponaučení z pohádky pro děti

Holubí nevěsta je příběh o statečnosti, oddanosti a lásce. Princezna se ztratila a bez peněz a jídla hledala cestu domů. Potkala bílé holuby, kteří jí pomohli najít cestu zpět. Holub se však proměnil v kouzelníka a princezna ho políbila. Tím prozradila jeho tajemství a kouzelník se zase proměnil na holuba. Princezna se vrátila domů, ale hledala kouzelníka, aby ho mohla opět políbit a vysvobodit z kletby. Po mnoha měsících hledání ho konečně našla a políbila ho. Kouzelník se vrátil zpět ke svému původnímu tvaru a princezna se s ním oženila. Z příběhu plyne, že láska může být skutečná i bez fyzické přítomnosti a že věrnost a oddanost jsou důležité hodnoty vztahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka