Krátké české pohádky před spaním pro děti

Veršovaná pohádka o veliké řepě

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou velká řepa, větší než jakákoliv jiná rostlina na poli. Její kořeny pronikaly hluboko do země a stonky sahaly až ke slunci. Lidé si ji všimli a začali o ní vyprávět pohádky, o tom jak do ní naráželi staří venkované a nedokázali ji vytrhnout. Ale když přišli na řadu děti, ukázalo se, že Veršovaná pohádka o veliké řepě má mnohem víc zajímavých aspektů, než si kdokoliv mohl představit.

Veršovaná pohádka o veliké řepě

Úvod

Když se díváme na krajinu, vidíme pole rozmanitých plodin. Mezi nimi můžeme najít jednu zvláštní plodinu – velkou řepu. Toto zvláštní kořenové ovoce má své místo nejen na poli, ale také v naší kultuře. V této veršované pohádce vyprávíme příběh o tom, jak řepa zachránila život jedné rodině a jak se stala populární na celém světě.

Hlavní část

Za starých časů žila v malé vesnici na okraji lesa rodina, která se věnovala zemědělství. Byli to lidé pracovití a hospodární, ale jednoho roku je postihla velká sucha. Nebyly žádné deště a slunce spalo celý den. Půda byla suchá a zemědělci již nemohli hnojit a sázet. Všichni se tedy rozhodli nezasévat pole, ale počkat na lepší časy.

Jen jedna rodina, nazývaná rodina řepářů, se rozhodla položit řepu. Byli to lidé s odhodláním a statečností. Věděli, že velká řepa může přežít všechny nepříznivé podmínky a že je poskytne dostatek potravy pro celou rodinu. Tak řepáři odhodlaně sahali po lopatě a sázeli řepu do země.

A skutečně, po několika týdnech se v horkém a suchém počasí objevilo malé, ale pevné stonky. Řepa rostla silná a zdravá a brzy se stala hlavním zdrojem potravy pro celou rodinu. Bez řepy by řepáři a jejich rodina museli čelit hladu a žízni.

Jednoho dne se řepářův syn rozhodl, že se podívá, co se děje s řepou. Když k ní došel, mohl jen zírat na obrovskou řepu, která rostla pod zemí. Snažil se ji vytáhnout, ale byla příliš velká a zakořeněná. Tak zavolal svého otce. Sami dva to stále nezvládali, tak zavolali sousedy a společně se snažili řepu vytáhnout.

Byla to těžká práce, ale nakonec řepu dokázali vytáhnout. Překvapeně se podívali na obrovskou řepu. Měla neuvěřitelnou velikost a patřila k největším, jaké kdy spatřili. Rodina řepářů byla nadšená, že vytvořila takové množství potravy z jedné řepy.

Postupem času se řepa stala velmi populární a byla vysazena na celém světě. Díky své neuvěřitelné schopnosti růstu a přežití se řepa stala symbolem síly, trpělivosti a vítězství v těžkých podmínkách.

Závěr

Řepa byla pro rodinu řepářů zázrakem. Díky ní přežili těžké období sucha a hlady. Navíc se řepa stala symbolem síly a odhodlání, protože dokázala přežít i ty nejtěžší podmínky. A tak, když dnes vidíme pole řepy, můžeme si připomenout tento starobylý příběh a vzpomenout si na to, jak velká byla síla této malé rostliny.

Ponaučení z Veršovaná pohádka o veliké řepě

Tato veršovaná pohádka se zabývá příběhem rodiny řepářů, kteří se rozhodli vsadit na rostlinu zvanou řepa, ačkoliv zbývající zemědělci v oblasti se rozhodli nepěstovat již žádnou plodinu kvůli suchu. Řepa rostla silná a zdravá a brzy se stala hlavním zdrojem potravy pro celou rodinu. Když řepářův syn dozvěděl, že řepa, kterou vysadili, se stala obrovskou, rozhodli se ji vytáhnout. S pomocí sousedů se jim to podařilo a měli tak jeden z největších řepářských plodů, jaký měli kdy vidět. Řepa přežila i ta nejtěžší období a díky tomu se stala symbolem síly a odhodlání. Tento příběh ukazuje důležitost trpělivosti, odhodlání a upřímnosti, a to, že tvrdá práce a píle nakonec přinesou ovoce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka