“Bylo nebylo, v dávných dobách, když se říkalo, že všechno dokáže alespoň jedno řemeslo, existovala země, kde každé řemeslo mělo svůj mistra a tajemství, které se od předků předávalo z generace na generaci. Hrdinou naší pohádky je mladík jménem Jan, který se rozhodl objevit tajemství všech řemesel, aby se stal největším mistrem, jakého svět kdy viděl. Připojte se k Janovi na jeho dobrodružství za poznáním a ukázání světu, že všechny řemesla jsou důležitá a mají své místo v našem životě v kouzelné pohádce o řemeslech.”
Pohádka o řemeslech: Jak se naučil král Vladimír vážit si práce každého řemeslníka
Dávno dávno, v zemi zvané Česko, žil král Vladimír. Byl to spravedlivý král, který se snažil dělat vše pro blaho svých poddaných. Měl krásnou zahradu plnou květin a zvířat a rád se toulal po svém království, aby poznal své lidi a jejich starosti.
Jednoho dne se rozhodl, že si chce prohlédnout všechna řemesla, která se v jeho zemi vyučují. A tak se vydal na svou cestu, aby poznal kováře, tkalce, pekaře, soustružníky, řezníky a mnohé další.
Hned u prvního kováře, kterého král navštívil, zjistil, jak těžké je toto řemeslo. Kovář po celé dny tluče do kovadliny a pracuje s horkým ohněm. A co je nejtěžší – je to velice nebezpečné řemeslo.
Král Vladimír na sobě cítil tíhu nebezpečí, které kovář čelí každý den. A tak si řekl, že by si měl vážit práce tohoto člověka a jeho dovedností.
Dále král navštívil tkalce. Viděl, jak pracuje s nitěmi a jakou pečlivostí se musí řídit, aby vytvořil kvalitní tkaninu. Král si uvědomil, že všichni řemeslníci mají svou druhou přirozenost, která se skládá z trpělivosti, pečlivosti a znalostí.
Dalším řemeslem, které král prozkoumal, bylo pekařství. Když viděl kolik práce a úsilí se musí vynaložit na pečení chleba, rozhodl se, že se pekaři musí dostat většího uznání.
Král pokračoval v návštěvě dalších řemeslníků, jako byli soustružníci, řezníci a tkalci, a u každého si uvědomoval těžkosti a výzvy, kterým tito lidé čelí.
A tak se král Vladimír naučil vážit si práce každého řemeslníka. Uvědomil si, že každé řemeslo má svou hodnotu a že práce řemeslníků jsou klíčovou součástí jeho království. Byl pyšný na svoje řemeslníky a jejich dovednosti a rozhodl se, že je odmění tím, že si je víc váží.
A tak se král Vladimír rozhodl, že bude konat každoroční slavnost, na kterém se budou oslavovat práce a snahy každého řemeslníka. Na této slavnosti se každý řemeslník dostal na výslunní a byl uznán a odměněn svým králem.
A tak král Vladimír ukázal svým lidem, že si váží každého řemesla a každého řemeslníka. A ačkoliv světlo šumivého zlatého pytle svítilo na scénu, ačkoliv se kolem rozléhal šum diváků a provždy se jedničkoval muzikant o zpěvnosti písně, byl právě Vladimír celou cestou domů plný nadšení jen ze svého královského rozhodnutí a praktickosti.
Ponaučení z Pohádka o řemeslech
V této pohádce se dozvídáme o králi Vladimírovi, který se rozhodl prozkoumat všechna řemesla v jeho království. Během návštěvy různých řemeslníků si uvědomil, jak těžké a nebezpečné může být jejich práce. Král se naučil vážit si práce každého řemeslníka a jejich dovedností. Rozhodl se, že by měli být větší uznání a odměnění, a tak zorganizoval každoroční slavnost, na které se oslavovaly práce a snahy řemeslníků. Tento příběh ukazuje důležitost práce všech lidí a jak by měli být každý řemeslník a jejich práce uznáni.
Napsat komentář