Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o janovi a jeho podivuhodném příteli

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnička, kde žil chlapec jménem Jan. Jan byl chytrý a nadaný, ale neměl žádného přítele. Každý den se vydával do lesa, kde hledal zábavu a dobrodružství. Jednoho dne však objevil něco, co by ho mělo provést ke svému nejlepšímu příteli. Tak začala Pohádka o Janovi a jeho podivuhodném příteli, plná kouzel, neobyčejných míst a tajemství.

Pohádka o Janovi a Jeho Podivuhodném Příteli

Úvod

Byly jednou jeden chlapec jménem Jan a jeho nejlepší kamarád byl neobyčejný tvor. Ten tvor byl celý zelený, měl velké hrubé prsty a velké a výrazné oči. Přestože byl na pohled strašidelný, byl neuvěřitelně přátelský a laskavý.

Janův narozeninový dárek

Janovo narození bylo velkou událostí v malé vesnici, kde žil. Jeho rodiče připravili oslavu, na které byli pozváni všichni obyvatelé. Když dorazil Janův podivuhodný přítel, všichni se na něj koukali s údivem. Ale Jan byl pyšný na svého kamaráda a chtěl mu nechat něco velkolepého jako dárek. Rozhodl se darovat mu nejlepší věc, kterou měl – svůj hudební měšec.

Záhada zmizelých dětí

O pár dní později se Jan a jeho podivuhodný přítel rozhodli prozkoumat okolní les, který byl plný tajemství a magie. Když dorazili na místo, zjistili, že se tam něco zvláštního děje. Děti z nedaleké vesnice zmizely a nikdo nevěděl, co se stalo. Jan a jeho přítel se rozhodli, že začnou pátrat po ztracených dětech.

Výprava do lesa

Vydali se hlouběji do lesa, procházeli hustou záplavou, plnou pavouků a křovin. Janův přítel nebyl vůbec vystrašený. Celou cestu poprvé zpívala péřová skřivánek a všechny zvířata se k nim přidávala, aby si s nimi hrála.

Tajemná jeskyně

Po pár hodinách, když už byli velmi unavení, narazili na tajemnou jeskyni. Byla hluboká a temná, ale Jan s podivuhodným přítelem se nevzdali. Janovo trpělivé hledání ho dovedlo k objevení tajného vchodu. Vlezli dovnitř a objevili malou dýmku ležící na zemi.

Prolog a řešení záhady

Tu zastihli zloděje, který se právě snažil sebrat dýmku zpátky. Když se ho zeptali, co má vlastně tato dýmka společného se zmizenými dětmi, s údivem zjistili, že dýmka má magické schopnosti. Tyto schopnosti byly použity k tomu, aby unesly všechny děti, co je slyšely hrát. Protože všechny děti slyšely hru této dýmky, zloděj je dokázal snadno unést.

Jan a jeho podivuhodný přítel se vydali do jeskyně, kde byly děti zavřené. Díky magickým schopnostem dýmky dokázali osvobodit všechny děti a vrátit je zpátky do jejich domovů.

Závěr

Jakmile se Jan a jeho podivuhodný přítel vrátili domů, byli uvítani jako hrdinové. Jan se naučil, že ne všechno, co vypadá nebezpečně, je skutečně nebezpečné. Jeho podivuhodný přítel mu ukázal, že přátelství se dá nalézt i v nejneobvyklejších formách.

Tato pohádka ukázala, že i malá a nevinná dáreček může mít velký vliv na celé vesnice. A to, že když se kamarádům podaří spojit své síly, dokážou překonat i ty nejtěžší překážky.

Ponaučení z Pohádka o janovi a jeho podivuhodném příteli

V této pohádce se dozvídáme příběh Jana a jeho podivuhodného přítele, který se ukázal jako nebezpečný zloděj. Přestože na první pohled byl podivný a strašidelný, byl velmi přátelský a ochotný pomoci Janovi najít ztracené děti. Společně se vydali do tajemné jeskyně, kde našli magickou dýmku, kterou zloděj použil k unášení dětí. Díky odvaze a chytrosti Jana a jeho kamaráda se podařilo děti najít a vrátit je domů. Zároveň se učíme, že vzhled nesmí být důvodem k odsuzování druhých a že přátelství je cenné bez ohledu na to, jak podivné může zdát. Tato pohádka také nás učí, že i maličké dary a spojenectví mohou mít velký vliv na celou vesnici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka