Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jack a kouzelná fazole pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Existuje jedna pohádka o chlapci jménem Jack a o kouzelné fazoli, která se stala našlapanou cestou k dobrodružství a boji proti zlu. Jack, jako malý chlapec, byl fascinován tajemstvím, které se skrývá v fazolových luštěninách. Jednoho dne se mu podaří najít zvláštní kouzelnou fazoli a začne se mu dít něco, co by si ani ve snu nedokázal představit…
Once upon a time in a small village in the Czech Republic, there lived a young boy named Jack. Jack was a poor orphan who lived with his mean stepmother and stepsisters. Despite this, Jack was kind and happy, always dreaming of a better life. One day, he stumbled upon a mysterious old man who offered him magic beans in exchange for his family’s cow. Jack eagerly accepted, not realizing the true power of the beans.

H2: Jak Jack dostal fazole

Tento příběh začíná v malé vesnici v České republice, kde žil mladý chlapec jménem Jack. Jack byl chudý sirotek, který žil s jeho zlou nevlastní matkou a nevlastními sestrami. Přestože byl Jack milý a šťastný chlapec, vždy snil o lepším životě. Jednoho dne narazil na tajemného starce, který mu nabídl kouzelné fazole výměnou za krávu jeho rodiny. Jack nadšeně souhlasil, aniž by si uvědomil pravou moc fazolí.

H3: Jackovo čarovné dobrodružství

Když se Jack vrátil domů se svojí novou „úspěšnou“ koupě, jeho nevlastní matka byla rozzlobená a rozhodla se Jacka potrestat. Rozzlobeně hodila fazole oknem a Jack se o něj musel postarat. Jack však nevěděl, že tyhle fazole jsou velmi zvláštní.

Když Jack usnul, zjistil, že tato fazole byla magická. Jack se najednou ocitl vysoko v obrovských fazolových lodyhách, které vedly do nebe. Jack nevěřícně skočil na kus lodyhy a vzal do ruky svoje nové dobrodružství.

H3: Jackova cesta do země obřích

Když Jack konečně dorazil k cíli, zjistil, že se nachází v zemi obřích lidí. Začal se procházet, ale byl přistižen jedním z obřích lidí. Jack mu řekl, že je ztracený a potřebuje pomoct, aby se dostal zpět domů. Obří mu s úsměvem na rtech nabídl pomoc a Jacka nahoru na lodi.

H3: Jack a obří poklad

Když Jack dorazil na druhý konec moře, objevil tajemného čaroděje s obrovským pokladem. Jack cítil, že radost z bohatství by přinesla radost jeho srdci a tak se rozhodl, že všechny ty skvosty ukradne pro svou rodinu, ať už na to mají nebo ne.

Když se Jack vrátil domů s obrovským pokladem a nevlastní matku se sestrami, došlo k velkému překvapení. Jackovi byl důvěřován poklad a všichni byli plni spokojenosti a vděčnosti ke svému milujícímu synovi.

H2: Morálka této pohádky

Tato pohádka má překvapivou morálku. Náš mladý hrdina se naučil, že v životě jde o více než jen o bohatství získané podvodem. Jack a kouzelná fazolka nás učí, že pravé bohatství se skládá z našich city, našich zážitků a především z našich lidí kolem nás. Jack ztratil svoji krávu a byl nucen jít s prastarým cizincem do oblasti, kterou nikdy předtím neviděl, ale zároveň dostal cenné zážitky a bohatství, které si s sebou odnesl domů.

H3: Konec pohádky

A tak se stalo, že Jack a jeho rodina byli naplněni bohatstvím a štěstím, které získali z lásky a úcty k sobě navzájem. A právě tato láska a úcta byla pravým zdrojem jejich bohatství. Jack se konečně cítil šťastný a spokojený v novém životě, který mu dopřála kouzelná fazolka. A tak žili šťastně až do konce života.

Ponaučení z Jack a kouzelná fazole pohádka

V malé vesnici v České republice žil chlapec Jack s nevlastní matkou a sestrami. Jednoho dne mu starý muž nabídl kouzelné fazole výměnou za krávu a Jack bezmyšlenkovitě souhlasil. Fazole se ukázaly být magické a Jack se ocitl v zemi obřích lidí, kde ukradl poklad pro svoji rodinu. Nakonec si ale uvědomil, že pravé bohatství spočívá v lásce, úctě a zážitcích. Jack a jeho rodina si uvědomili, že jsou bohatí díky sobě navzájem a žili šťastně až do konce života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka