Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh Jasona Squiffa a jeho kukuřičné kloboučky (The Story of Jason Squiff and His Popcorn Hats)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami, žil jeden malý chlapec jménem Jason Squiff. Byl to zvláštní kluk, který měl jednu netradiční vášeň – miloval všechno, co mělo co do činění s kukuřicí. Trávil hodiny na poli, sledující jak rostou kukuřičné stvoly a snil o tom, jak jednou bude mít svůj vlastní kukuřičný statek. Ale jednoho dne se stalo něco zvláštního. Jason objevil tajný elixír, který mu umožnil vytvořit úžasné kukuřičné kloboučky, které mohou měnit barvy a tvary podle jeho nálady. Od té chvíle se Jason stal neuvěřitelně bohatým a slavným, protože jeho kukuřičné kloboučky byly naprosto unikátní a nikdo jiný neuměl takové vytvořit. Tohle je příběh Jasona Squiffa a jeho kukuřičných kloboučků, který se stal legendou.

Příběh Jasona Squiffa a jeho kukuřičné kloboučky

Úvod

Když se řekne kukuřičné kloboučky, pravděpodobně si většina lidí vybaví jen slané nebo sladké popcorny. Jason Squiff, ale měl s kukuřičnými kloboučky spojen úplně jiný svět.

Jason Squiff

Jason byl obyčejný kluk, jako tisíce jiných jeho věku. Jen měl jednu zvláštnost. Miloval kukuřici. Všechno, co s ní souviselo, ho nadchlo. Když se například naučil, že z kukuřice se dá dělat papír, nenechal se odradit složitostí technologie a okamžitě se pustil do výroby svého vlastního kukuřičného deníku. A věřte nebo ne, nefungoval úplně špatně.

Kukuřičné kloboučky

Jason se učil v kuchyni od své babičky. Jednoho dne jí přišel s nápadem, že by chtěl z kukuřičného těsta udělat kloboučky. Babička se ušklíbla: „Když už jsme u toho, můžeš hned zkoušet i připravit náplň. Nic by mi neudělalo víc radosti než maskovaný koláč.“

A tak se Jason pustil do práce. První kukuřičné kloboučky nebyly – pravda – úplně povedené. Ale postupem času se zlepšoval, kalorické hodnoty jeho pokusů rostly a kloboučky se stávaly stále oblíbenějšími.

Jasonův sen

Jasonův sen byl jednoduchý. Chtěl otevřít vlastní cukrárnu, kde by prodával své kukuřičné kloboučky a další produkty z kukuřice. Jeho rodiče ho podporovali, ale ostatní se smáli. „Kdo by chtěl jíst kukuřičné kloboučky?“ „Jak chceš uspět, když nikdo neví, jaká to vlastně je jídlo?“ Jason nevzdal. Chtěl dokázat, že jeho vize má smysl.

Cesta ke splnění snu

Jason se učil a experimentoval. Naučil se pečovat o kukuřici, aby byla plná chuti a výživných látek. Naučil se, jaké takové kloboučky mohou být a jak je nejlépe podávat. Sehnal si kuchaře, který mu pomohl rozvíjet recepty, vybavil kuchyň a otevřel svou cukrárnu.

Od nuly k herojům

Lidé byli překvapeni. Nejenom, že kukuřičné kloboučky málo kdo znal, ale kromě toho byly skvělé! Aby nebyla láska jednosměrná, Jason propagoval kukuřičnou stravu jako zdravou a výživnou. Naučil lidi, jak ji správně připravovat a jak jí užívat co nejvíc.

Závěr

Jason Squiff dokázal, že jdou dělat jídla, o kterých se předtím nikdo neuvažoval. Prokázal, že i v malém může být velká síla. Jeho kukuřičné kloboučky nejsou jen dobrou památkou na jeho dívčí sny, ale symbolem naděje a příkladem odvahy.

Ponaučení z pohádky pro děti

Jason Squiff a jeho kukuřičné kloboučky jsou příkladem toho, že i zdánlivě neobvyklé a neznámé jídlo může být úspěšné a oblíbené. Jason nevzdal a usilovně pracoval na své vizi o otevření cukrárny s kukuřičnými produkty. Své sny dokázal uskutečnit díky odhodlání, učení se a experimentování s recepty. Lidé byli překvapeni a nadšeni jeho kukuřičnými kloboučky. Jason nám ukazuje, že i z malého se může vyvinout velký úspěch a přinést změnu. Navíc, jeho propagace kukuřičné stravy jako zdravé a výživné, nám připomíná, že ve stravování je důležité být kreativní a zároveň myslet na kvalitní a zdravé suroviny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka