Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malé Idovy květiny a zlatá harfa

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna země, kde rostly Malé Idovy květiny, a na této zemi žila krásná princezna. Jednoho dne se jí ztratila zlatá harfa, kterou jí věnovala matka před svou smrtí. Princezna se rozhodla najít harfu za každou cenu, ale cesta, kterou se vydala, jí přinesla mnohem víc než jen návrat jejího drahého nástroje. Tohle je příběh o Malé Idovy květině a zlaté harfě.

Malé Idovy květiny a zlatá harfa: Klasická Pohádka v českém jazyce

Úvod

Bylo jednou jeden malý Id, který zbožňoval květiny. Každý den se procházel po lese a obdivoval krásu různých rostlin. Jednoho dne, když se procházel lesní cestou, spatřil nádherné malé květiny. Byly tak malebné a křehké, že se zamiloval na první pohled. Byly to Malé Idovy květiny. Id se rozhodl, že si jednu z nich vezme jako svou drahocennou a věrnou družku.

Nalezení Zlaté Harfy

Jednoho dne se Id rozhodl vydat do hor na procházku. Když dorazil na vrchol, zahlédl nádhernou zlatou harfu, která svítila na slunci. Id věděl, že harfa nesmí být opomenuta a rozhodl se ji vzít s sebou. Když se vrátil domů, věnoval harfu Malým Idovým květinám.

Malé Idovy květiny

Malé Idovy květiny byly nyní nesmírně šťastné. Měly starostlivého a oddaného přítele v Idovi a nyní také nádhernou zlatou harfu, která je hřála svým zlatým zvukem. Harfa hrála krásné písně, které patřily jen Malým Idovým květinám.

Malé Idovy květiny potřebují pomoc

Jednoho dne se však stalo něco hrozného. Do lesa přišli lidé a začali ničit všechny rostliny. Malé Idovy květiny byly v nebezpečí a potřebovaly pomoc. Id se rozhodl, že je ochrání a odvedl je na bezpečné místo, daleko od ničivého vlivu lidí.

Záchrana Malých Idových květin

Id si uvědomil, že Malé Idovy květiny potřebují chránit nejen proti lidem, ale také proti válce, nemocem a dalším nebezpečím. Rozhodl se, že je chrání proti všemu nebezpečí a věnoval jim celou svou péči a průvodcovství. Harfa zaznívala krásným zvukem, který oznamoval, že Malé Idovy květiny jsou na bezpečném místě.

Konec příběhu

A tak Idův příběh pokračoval. Malé Idovy květiny a zlatá harfa se staly jeho nejbližšími přáteli a strážci. Chránil je před všemi nebezpečími tento svět může přinést a zajišťoval, aby byly stále v bezpečí. A tak, když se Id vrátil domů nebo odpočíval po náročném dni, Malé Idovy květiny a zlatá harfa přinášely klid, radost a krásu jeho života. Ačkoliv se Id nikdy nestal slavným hrdinou, byl velkým hrdinou pro Malé Idovy květiny, a to mu bylo více než dostatečnou odměnou.

Ponaučení z pohádky pro děti

Hlavní myšlenkou této pohádky je, že je důležité chránit a pečovat o slabší a zranitelnější bytosti. Id se stal ochráncem Malých Idových květin a udělal pro ně vše, co bylo v jeho silách, aby je ochránil. Tím ukázal, že i malé a křehké rostliny si zaslouží lásku a péči a jeho příklad by měl být následován i vůči jiným bytostem. Pohádka také zdůrazňuje důležitost vzájemného přátelství, pomoci a podpory mezi lidmi a jak důležité je mít v životě někoho, kdo nás miluje a ochraňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka