Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o cínovém vojáčkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno už, když se ještě dějít mohlo, vyskočil ze dřeva cínový vojáček. Jako by ho nějaká kouzla ochrnila, zůstal celou noc na stole v pokoji, jenž lemovala nádherná tapiserie. Ráno se zlehka pohnul a uviděl, že na stole stojí i nádherná dívka. Pohádka o cínovém vojáčkovi právě začala, posadte se a poslouchejte.

Pohádka o cínovém vojáčkovi

Úvod

Když se řekne „cínový vojáček“, většina z nás si nejspíše představí malý kovový panáčka, který stojí na jedné noze a drží meč v ruce. Avšak v této pohádce je to něco jiného. Tentokrát se budeme bavit o živém cínovém vojáčkovi, který prožije řadu dobrodružství.

Cínový vojáček se narodí

Jednoho dne si kovář vyrobil malého cínového vojáčka. Byl to krásný panáček, který měl dokonce i meč a štít. Kovář se rozhodl dát vojáčka svému synovi. Ten byl nadšený a okamžitě si s ním začal hrát. Vojáček stál na jedné noze a držel meč v ruce, jako kdyby doopravdy čekal na nějakého nepřítele.

Vojáček se zamiluje

Jednoho dne se vojáček rozhodl prohlédnout si okolí. Když procházel kousek od kovárny, uviděl malou dívku oděnou v růžových šatech. Byla tak krásná, že vojáček se okamžitě zamiloval. Přemýšlel, jak by se jí mohl přiblížit, ale jediné, co mu napadlo, bylo stát se z boku cesty a čekat na ni.

Do cesty se postavil nepřítel

Dívka přišla a vojáček byl naprosto okouzlený. Když však odcházeli dál, najednou se na nich vynořil zloděj. Vojáček se rozhodl, že ji musí chránit, a tak se s ním utkal v boji. Byl to neuvěřitelně tvrdý souboj, ale nakonec se vojáček dokázal zvítězit. Dívka mu poděkovala a odnesla ho zpět do kovárny.

Únos dívky

Vojáček nyní věděl, že musí být stále na pozoru. Jednoho dne však přišel zoufalý křik. Byla to ta dívka, kterou chtěl vojáček ochránit. Byla unesena zlodějem, kterého kdysi porazil. Vojáček se opět rozhodl, že ji musí získat zpět.

Boj s nepřítelem

Vojáček se rozhodl vyrážet na cestu plnou nebezpečí, aby našel zloděje a dívku zachránil. Bylo to velmi nebezpečné dobrodružství, ale nakonec se mu podařilo dorazit k cíli. Zloděj však byl připravený – měl mnoho druhů zbraní a připravil si řadu léčivých nápojů. Vojáček se však dokázal bránit a nakonec se mu podařilo zbavit se zloděje a zachránit dívku.

Konec dobrý, všechno dobré

Dívka byla navyklá na život plný dobrodružství, a tak se rozhodla, že se k vojáčkovi přidá. Spolu se vypravili na další cestu a zažili spoustu dalších dobrodružství. Ačkoli si vojáček přál být schopen samostatně si užít čas, musel uznat, že když je vedle něj dívka,, cítí se mnohem šťastnější a bezpečnější. A tak spolu žili šťastně až do konce svých dní.

Závěr

Tahle pohádka ukazuje, že i malý cínový vojáček může být statečný a může mít v srdci velké sny. Ukazuje také, že láska a odvaha jsou silné citové pouta, která nás dokážou držet při zemi a chránit nás před nebezpečím. Tuto pohádku nelze číst a nevděčit osudu za to, že nás obdařil statečnými srdci jako jsou ta vojáččí a dívčí.

Ponaučení z Pohádka o cínovém vojáčkovi

Pohádka o cínovém vojáčkovi nás učí, že i malá věc může být statečná a mít velké sny. Učí nás, že láska a odvaha jsou silné pouta, které nás dokážou chránit před nebezpečím. Vojáček se zamiloval do krásné dívky a chtěl ji ochránit před zlodějem, kterého nakonec porazil. Ukazuje nám, že někdy je třeba se postavit nebezpečí a bojovat za to, co máme rádi a co nás dělá šťastnými. Vojáček poznal, že s dívkou vedle sebe se cítí šťastnější a bezpečnější, a tak spolu žili šťastně až do konce svých dní. Tato pohádka nás učí být stateční, mít odvahu a bojovat za to, co máme rádi a co nás dělá šťastnými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka