Krátké české pohádky před spaním pro děti

Rybářův syn a zlatá rybka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden rybář, který každý den chytal ryby u řeky. Jednoho dne chytil zlatou rybku, která mu řekla, že když ji propustí zpět do vody, splní mu tři přání. Rybářův syn si přál ženit se princeznou a mít zámek plný zlata. Brzy však zjistil, že všechno zlato a bohatství na světě mu neposkytnou to, co opravdu potřebuje.
Rybářův syn a zlatá rybka – Klasická pohádka

Hlavní postavou této klasické pohádky je syn rybáře. Tato pohádka je plná dobrodružství a zázraků, které se odehrávají v hloubi oceánu. Příběh se začíná v malé rybářské vesnici, kde žil syn rybáře. Byl to mladý chlapec, který miloval rybaření a byl velmi šikovný v lovu ryb.

H2: Ztracená sítě

Jednoho dne se syn rybáře rozhodl jít na lov ryb sám. Vzal si své nejlepší sítě a šel na pláž. Když dorazil na pláž, začal rozkládat své sítě a vytahovat je s lodě. Byl tak zaujat přemýšlením o rybách, že si nevšiml, jak sítě propadly do hlubin oceánu.

H3: Setkání s zlatou rybkou

Po pár hodinách, kdy se snažil sítě zpět získat, se objevila zlatá rybka. Rybka mu nabídla svou pomoc a slíbila, že ho zachrání, pokud splní její přání. Syn rybáře souhlasil a rybka mu umožnila získat zpět jeho sítě.

H2: Přání

Rybka mu řekla, že mu splní tři přání. Syn rybáře byl nadšený a začal se ptát na možnosti. Přál si, aby ho lidé v jeho vesnici uznávali a obdivovali pro jeho moudrost a inteligenci. Rybka to splnila a lidé ho od té doby respektovali jako velkého vůdce. Podruhé si přál, aby mu bylo poskytnuto bohatství. Byl odměněn zlatem a diamanty. Avšak, třetí přání bylo pravděpodobně to nejtěžší a nakonec mělo největší dopad na jeho život.

H2: Třetí přání

Jako třetí přání si syn rybáře přál, aby se jeho rybářská loď, kterou mu dědil jeho otec, změnila na něco přepychového a luxusního. Rybka mu přáno splnila, ale s velkými důsledky. Loď se stala největší a nejnádhernější lodí, jakou v této oblasti kdy viděli. Uvnitř byla všechna luxusní zařízení, ložnice, jídelna, koupelna a mnoho dalšího.

H3: Ztráta hodnoty

Syn rybáře byl velmi spokojený a byl proud svého úspěchu. Avšak, brzy zjistil, že tato luxusní loď mu přinesla pouze přepych a neuspokojenost. Již nebyl tak spokojený s jednoduchým životem rybáře a rozptyloval se mnohými věcmi a luxusem, který doposud nepoznal. To mu přineslo pocit prázdnoty a ztráty hodnot. Požádal rybku, aby jeho loď zase změnila zpět na rybářskou loď, a tak se stalo.

H2: Ponaučení

Tato pohádka je plná ponaučení, která mohou zaujmout každého čtenáře. Poukazuje na to, že i když jsou některé věci velmi lákavé, nemusí být nutně ty nejlepší. Tento příběh ukazuje, že peníze a majetek nemusí být hlavním cílem v životě. A také, že jednoduchý život může přinést mnohem více štěstí a spokojenosti než přepych a luxus.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tato klasická pohádka pojednává o synovi rybáře, který se vydal na lov sítí. Sítě se mu však propadly do hlubin oceánu a objevila se před ním zlatá rybka, která mu nabídla svou pomoc. Rybka splnila jeho tři přání: uznání od lidí, bohatství a luxusní loď. Avšak, syn rybáře zjistil, že luxus a majetek mu nepřinesou opravdové štěstí. Požádal rybku, aby mu vrátila jeho jednoduchý rybářský život. Pohádka ukazuje, že peníze a majetek nejsou nejdůležitější v životě a jednoduchý život může přinést mnohem více spokojenosti a štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka