Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatá kachna: Příběh prince Raduže a věrné Ludmily

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádková země, kde žil krásný princ Raduž a jeho věrná družka Ludmila. Jednoho dne se rozhodli vydat na cestu napříč královstvím a po cestě narazili na kouzelnou Zlatou kachnu. Tato kachna ukryla své zlato a prince Raduž s Ludmilou se rozhodli ji najít a získat bohatství. Tím však spustili řetěz událostí, které je zavedly až do srdce lesa, kde je čekaly nečekané překvapení a zázraky. V tomto příběhu se dozvíte, jak krásný pár zdolal nástrahy a nakonec objevil největší poklad svého života. Tak začíná příběh o Zlaté kachně: Příběh prince Raduže a věrné Ludmily.

Zlatá kachna: Příběh prince Raduže a věrné Ludmily

Úvod

Když se řekne „Zlatá kachna“, každému se vybaví řada příhod z tohoto kouzelného světa plného dobrodružství a romantiky. Jedním z nejkrásnějších příběhů ze světa Zlaté kachny je příběh prince Raduže a jeho nejvěrnější přítelkyně Ludmily. Příběh o tom, jak všemu zlému přestáli a jak společně našli cestu k štěstí a lásky.

Kapitola 1: Princezna Liška

Bylo jednou jedno království, v němž vládl spravedlivý a shovívavý král. Měl tři syny a dcera princeznu Lišku. Princezna Liška byla velmi krásná a okouzlující, ale bohužel byla také velmi zlá. Její královská rodina na ni byla velmi pyšná, ale zbytek království ji nenáviděl kvůli jejímu zlému srdci.

Kapitola 2: Zlatá kachna

Jednoho dne se na zámku krále objevil překrásný pták – Zlatá kachna. Ta se na dvoru chovala velmi neobvykle – stále krmila ostatní zvířata, nikdy nekřičela a nutila všechny k jejímu okolí být k sobě milí.

Jako první se do její božské podoby zamiloval prince Raduže. Byl to statečný a štědrý muž, a jeho srdce se roztálo při pohledu na zlatého ptáka. Chtěl ji mít co nejblíže a začal se o ni starat jako o nejpřednější ze všech ptáků.

Kapitola 3: Otravující princezna

Princezna Liška ale zlatou kachnu nenáviděla. Chvíle, kdy se po hradě procházela se svým falešným úsměvem, přestávaly. Byla naprosto rozzlobená, že ji po zámku chodí tak nádherný pták a hlavně, že se každý diví, jak je přátelský a veselý.

Nakonec se rozhodla udělat něco zásadního, aby zlatou kachnu konečně naštvala natolik, aby sama odešla pryč z královského zámku. A tak si jednoho dne převlékla do jedné ze služek, aby se dostala k Zlaté kachně.

Kapitola 4: Ztráta zlaté kachny

Když princezna Liška viděla Zlatou kachnu takto osamělou, rozhodla se jí odpustit její přílišnou nadávku. Předstírala, že promýšlí nad svým zlem a pletichám, a nakonec se Zlatou kachnou poprvé velmi dobře bavila.

Ale když Zlatou kachnu uzamkla do klece, byla to zlomová chvíle pro celé království. Všichni stáli o Zlatou kachnu a chtěli ji najít. Významnou osobností v hledání byl samozřejmě nejstarší syn krále, princ Raduža.

Kapitola 5: Cesta za zlatou kachnou

Přestože mnoho mužů odešlo z království, aby se na Zlatou kachnu nebojácně vypravili, žádný se s jejím nalezením nepohnul z místa. Zlatá kachna byla nadále nezvěstnou.

V tom okamžiku se princ Raduža rozhodl vydat se za Zlatou kachnou sám. Cesta byla náročná, ale s každým probdělým večerem a každým dalším kilometrem se cítil silnější.

Nakonec se mu konečně podařilo najít Zlatou kachnu, ukrytou hluboko v divočině a uvězněnou v kleci. Byl šťastný, že ji našel, ale cítil i hlubokou lítost, že musela být zachráněna.

Kapitola 6: Láska k Zlaté kachně

Po Zlaté kachně toužil nejen on, ale chtěla ji mít i princezna Ludmila, nejlepší kamarádka prince Raduži. Uvědomila si, že ji má ráda více než jen kamaráda, a tak se jí nebál to říct.

Prince Raduža se jí však přiznat nemohl. Proč si zkrátka nezpříjemňovat současnost? Mohou být jen kamarády. Ludmila to však nemohla přijmout.

Kapitola 7: Bílá kachna

Bojovali každý zvlášť, ale celou dobu mysleli na Zlatou kachnu a na to, jak se dopustit pomsty na těch, kteří násilím od ní odtrhli. Princ Raduža se dokázal s princeznou Liškou dohodnout, že Zlatou kachnu dostane zpět a ona nikdy víc nebude probouzet vítězné emoce nad ním.

Bojovali, plakali, úzkostně vyčkávali. A najednou se na břehu objevil Zlatý kohout. Prosil je, aby ho přivedli na klešku k Zlaté kachně. Mohli mu pomoci (byl velmi odvážný a dokázal spoustu věcí), ale k čemu to bude, když je to jen zlatá kachna. Tak možná nějakého zlatého kohouta.

Pak se ale blyští při břehu malá bílá kachna. Toto bylo vysvětlení. Bohužel mu Zlatá kachna nedokázala vrátit své původní slovo.

Kapitola 8: Společné štěstí

Konečně, když už na Zlatou kachnu všichni zapoměli, se objevila. Byla to malá naděje, ale zase jen naděje. Dali ji do klece a oni pokračovali dál. Ale najednou po několika kilometrech projít divočinou se na malé území dostali přímo k Zlaté kachně. A i když byla stále v kleci, rozzářily se její oči a ona ticho pípla radostně.

Princ Raduža se konečně dokázal přiznat ke své milující srdce. Prohlásil, že miluje Ludmilu a že chce být s ní po zbytek života. Ludmila nebyla schopna odpovědět, ale ona nicméně věděla, že je také zamilovaná.

A tak se princezna Liška změnila, protože se konečně přidala k princezně Ludmile a princovi Radužovi. Společně pracovali na vytvoření už tak mnohokrát slíbeného šťastného konce. Teprve nyní se jim konečně podařilo – dali dohromady svoje srdce, sny a představy na zlaté kachně. A konečně byli všichni šťastní. Konečně byla realita.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Zlatá kachna“ je plná dobrodružství a romantiky. Hlavní postavou je prince Raduže, který se zamiloval do Zlaté kachny a snažil se o ni pečovat. Nicméně princezna Liška nenáviděla Zlatou kachnu a jednoho dne ji uvěznila v kleci. Princ Raduže se vydal na cestu, aby ji našel, a nakonec se mu to podařilo. Mezitím se Ludmila, jeho nejvěrnější přítelkyně, přiznala k tomu, že ho miluje, na což Raduže reagoval přiznáním svých citů.

Lehce náročná cesta za Zlatou kachnou však měla své důvody. Když se bojovníci snažili kachnu najít, seskupovali se okolo ní a snili o tom, jak pomstí násilný odtrh od zlatého ptáka. Nakonec se všichni dostali k cíli a Zlatá kachna byla konečně osvobozena. Princ Raduža se konečně přiznal ke své lásce k Ludmile a princezna Liška, která byla dříve velmi zlá, se přidala k nim, aby společně pracovali na vytvoření šťastného konce. Pohádka „Zlatá kachna“ ukazuje, jak láska a spolupráce mohou překonat všechny překážky a přinést štěstí a spokojenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka