Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh prostého srdce Wali Dada

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chlapec jménem Wali Dada. Byl prostý a srdečný, ačkoli byl chudý a musel pracovat tvrdě pro své obživu. Ale jeho statečnost a upřímnost mu přitahovaly lidi a získával si jejich přátelství. A tak se začal psát Příběh prostého srdce Wali Dada, který ukazuje, že moudrost a síla mohou vzejít z nejhlubších koutů našeho srdce.
H2: Příběh prostého srdce Wali Dada

H3: O Wali Dadovi a jeho prostém srdci
Wali Dada byl obyčejný hospodářský dělník, který žil v malé vesničce uprostřed zelených polí a lužních lesů. Wali Dada byl veselý, srdečný a upřímný člověk. A kromě své práce v polích a na statku, měl rád poslouchat příběhy a povídat si s lidmi ve vesnici.

Jednoho slunečného dne se Wali Dada setkal s kouzelníkem, který mu daroval dar – dar prostého srdce. Wali Dada si to nevšiml, ale v tu chvíli se jeho srdce stalo nejen mnohem silnějším a zdravějším, ale také se stalo velmi prostým.

H3: Wali Dada a zlatý klíč
Jednoho dne, když Wali Dada pracoval na poli, najednou našel starý zlatý klíč. Nepatřil k ničemu a nikomu, ale Wali Dada si ho pochopitelně nechal a schovával ho u své postele.

Jednoho noci se probudil a uviděl, že u jeho postele stojí krásná princezna. Wali Dada byl překvapen a zmaten, ale princezna se mu dostatečně vysvětlila. Řekla mu, že jeho srdce je tak prosté, že když najde zlatý klíč, ten ji zavede přímo k jeho posteli a jeho srdce se stane nesmrtelným.

H3: Wali Dada a těžký úkol
Princezna vysvětlila Wali Dadovi další úkol, který musí splnit, aby se jeho srdce stalo nesmrtelným. Musel najít a přinést jí tajemnou květinu, která roste jen na samotě v lese, daleko od vesnice.

Wali Dada neváhal a vydal se do lesa hledat tuto květinu. Cesta byla dlouhá a nebezpečná, ale Wali Dada neustoupil a nakonec našel květinu, po které celou dobu pátral. Skvěle ji zabalil a přinesl ji princezně.

H3: Wali Dada, princezna a nevítaní hosté
Krátce po tom, co Wali Dada přinesl princezně tajemnou květinu, dorazil do vesnice zlý drak, který způsobil velké škody a rozšířil paniku mezi obyvateli. Princezna chtěla Wali Dadovu pomoc, aby se s drakem vypořádala.

Wali Dada zprvu váhal, protože nikdy nebojoval s drakem a nevěděl, co dělat. Nakonec se ale rozhodl, že pomůže a vydal se s princeznou na místo setkání, kde drak odlétl.

H3: Wali Dada a jeho vítězství nad zlým drakem
Když dorazili na místo setkání, zjistili, že se drak skutečně objevil. Ale Wali Dada se cítil rozhodněji než kdy jindy. Protože měl prosté srdce, byl mnohem silnější než když byl plný obav a pochyb.

Wali Dada se postavil proti drakovi a bojoval s ním. Zpočátku to vypadalo, že drak zvítězí, ale Wali Dada nevzdal a nakonec dokázal draka porazit.

H3: Wali Dada a jeho odměna
Princezna byla překvapená a ohromená Wali Dadovým odvahou a statečností. Chtěla mu odpustit a darovat mu největší odměnu, na kterou si kdy vzpomněla. Ale Wali Dada ji opustil a vrátil se do své jednoduché vesničky.

Tam se setkal se svými přáteli a rodinou a všechny překvapil tím, že jim řekl o své cestě s princeznou. Pověřil všechny své přátele v cestování a hledání dobrodružství, aby mohli najít svůj vlastní zdroj síly a odvahy, který by jim pomohl překonat všechny překážky, které na něj čekají.

H3: Závěr Wali Dada příběhu
A tak Wali Dada žil svůj prostý život ve vesnici a byl šťastný, protože jeho prosté srdce bylo stále plné lásky a odhodlání. A když se na něj lidé v jeho vesnici dívali, věděli, že je to člověk s největším srdcem ze všech, kdo je obklopuje.

Ponaučení z pohádky pro děti

V pohádce o Wali Dadovi se setkáváme s postavou obyčejného hospodářského dělníka, který získává dar prostého srdce od kouzelníka. Tento dar mu pomáhá překonávat nejrůznější překážky, jako například hledat tajemnou květinu, bojovat s drakem a porazit ho. Díky své odvaze a statečnosti jeho prosté srdce a láska jsou největší zdroje síly, jaké má. Wali Dada nakonec najde svoji cestu k štěstí, když se rozhodne vrátit se do své vesničky a žít prostý život plný lásky a odhodlání. Toto prosté srdce se stalo nejen jeho neocenitelným pokladem, ale stalo se také inspirací pro jeho přátele a rodinu, kteří hledají svůj vlastní zdroj odvahy a síly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka