Krátké české pohádky před spaním pro děti

Smrt Bree a zlatý klíč

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Once upon a time, in a small village in the heart of the Czech Republic, there lived a young girl named Smrt Bree. She was known throughout the village for her kind and gentle nature, but most of all for the golden key that always hung around her neck. This key was said to unlock the door to an enchanted world, filled with wonders beyond imagination. Many had attempted to steal the key, but none were successful, for it was always with Smrt Bree, who guarded it with her life. Little did anyone know that the gold key held the key to a magical kingdom, and that Smrt Bree was destined for a journey that would change her life forever.

Smrt Bree a zlatý klíč: Pohádka o statečnosti a odvaze

Úvod

Dlouho, dlouho před naším letopočtem, v malém království na kraji lesa, žil mladý muž jménem Bree. Byl to statečný a oddaný člověk, který vždy přišel na pomoc, když bylo třeba. Jednoho dne, když šel Bree procházkou lesem, narazil na starého muže, který byl bezmocný a bez pomoci. Bree se nemohl dočkat, aby mu pomohl.

Smrt Bree

Starý muž ho objal a zeptal se ho: “Co by si chtěl jen tak od života?” Bree odpověděl: “Chci být nejlepším bojovníkem v celém království a chránit své spoluobčany.” Starý muž se usmál a řekl: “Jsi muž statečnosti a připravený na to, co ti svět přinese. Něco, co by ti mohlo pomoct, najdeš ve velké jeskyni na kraji lesa.”

Bree se rozhodl, že zjistí, co tam leží, a tak se vydal do jeskyně, ve které se po uchvátlivou chvíli procházel. Najednou se stěny jeskyně začaly pohybovat a zlomily si nohu! Byl uvězněn. Bez pomoci si nemohl samu pomoci. Snažil se vykřičet o pomoc, ale nikdo nepřišel. Pomalu umíral hladem a žízní.

Zlatý klíč

Jednoho krásného rána se objevil mezi dveřmi starý muž, kterému Bree pomohl. Otevřel mu dveře a řekl: “Vím, že jsi uvězněn, ale mám pro tebe zlatý klíč, který ti může pomoct utéct.” Bree byl vděčný za jeho pomoc a okamžitě se vydal ven.

Vypadal jako nový člověk s novou nadějí. Věděl, že jeho svět ve snech se mu dostane, kdykoliv si to bude přát. Pomohl všem, kteří ho chtěli následovat.

Závěr

Smrt Bree a zlatý klíč je příběh o statečnosti a odvaze, o tom, že nikdy nesmíme ztrácet naději a vždy dbat na srdce dobrých lidí. Je to také příběh o tom, že nikdy nevíte, koho potkáte a co se vám stane. Můžeš být i ty ten, kdo pomůže druhým a zároveň najde svého krále.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Smrt Bree a zlatý klíč“ nese v sobě morální ponaučení o statečnosti a odvaze. Hlavní postava Bree byl statečný a ochotný pomoci starému muži, kterého potkal v lese. V odměnu dostal zlatý klíč, který mu později zachránil život, když se uvěznil v jeskyni. Tento příběh nás učí, že nikdy nesmíme ztrácet naději a měli bychom mít otevřené srdce ke každému, protože nikdy nevíme, koho potkáme a kdo nám pomůže. Ať už jsme v jakékoli situaci, vždy můžeme najít naději a novou cestu, jak se dostat ven.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka