Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh pomsty Volsungů a smrti Sinfiotliho

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dávno v dávné Skandinávii se odehrála krutá a krvavá história. Příběh pomsty Volsungů a smrti Sinfiotliho. Byla to doba hrdinských činů, bitv a věčného boje mezi dobrem a zlem. V této pohádce, kterou si dnes povíme, se dozvíte o osudu rodu Volsungů a o kruté pomstě, kterou na nich vykonala mocná královna. Připravte se na temné intriky, nekonečné bitvy a oslnivé hrdinství, které se odvíjely v této neuvěřitelné historii. Vstupte s námi do světa, kde kouzelné bytosti a nebeské síly ovládají osud lidí a civilizací.

Příběh pomsty Volsungů a smrti Sinfiotliho

Zrod Volsungů

Příběh pomsty Volsungů a smrti Sinfiotliho začíná v dávných dobách na severu Evropy. V té době vládl nad severem mocný král Volsung, který měl deset synů a jednu dceru. Jeho nejstarší syn se jmenoval Sigmund a byl statečným bojovníkem. Volsung si přál, aby jeho synové byli stejně silní jako on sám a proto je vychovával k bojovému umění.

Bojovník Sinfiotli

Sigmund se později oženil a měl syna jménem Sinfiotli. Sinfiotli byl stejně statečný a silný jako jeho otec a velmi dobře se naučil bojovému umění. Spolu se svým otcem se stal slavným bojovníkem a proslavil se v mnoha bitvách.

Osudné setkání se ženou v pustině

Jednoho dne se Sigmund a Sinfiotli vydali na lovu. Dlouho putovali pustinou, když narazili na tajemnou ženu, která byla záhadným způsobem uvězněna v obrovské pasti. Žena byla vděčná za jejich pomoc a nabídla jim svou posilu a ochranu. Sigmund a Sinfiotli ji přijali a spali s ní. Bojovníci však netušili, že žena byla ve skutečnosti svůdce a dcera giganťana.

Prokletí Sinfiotliho

Když se Sigmund s Sinfiotlim vrátili domů, zdálo se, že se nic nestalo. Ale nebylo to tak, Sinfiotli byl zlořečený. Žena, se kterou spali, byla totiž čarodějka a použila kouzlo, které způsobí, že v budoucnu bude Sinfiotli trpět podivnými a nezvladatelnými záchvaty. Sinfiotli trpěl bolestmi v trávicím traktu a říkalo se, že bude zemřít v rukou svého otce.

Smrt Sinfiotliho

Sigmund se rozhodl Sinfiotliho osvobodit ze svého prokletí. Podařilo se mu to tak, že Sinfiotliho zabil v boji, při kterém ho nechal probodnout. Sinfiotli zemřel s úsměvem na tváři, protože byl rád, že už se nemusí trápit svými záchvaty. Sigmund byl šokován a smutný, ale věděl, že tak učinil správně.

Pomsta Volsungů

Po smrti Sinfiotliho se rozhodl Sigmund pomstít svému nepříteli, giganťanovi, jehož dcerou byla žena, která proklela Sinfiotliho. Sigmund zabil giganťana a zajal jeho dceru. Ta mu řekla, že si může vybrat, zda chce, aby mu pomohla při vytvoření štítu, který bude neprůstřelný, nebo zda chce, aby mu pomohla najít vysněnou ženu. Sigmund si vybral druhou možnost a dceru giganťana zabil.

Závěr příběhu

Sigmund se později setkal s vysněnou ženou, která mu porodila syna jménem Sigurd. Sigurd si později vytvořil magický meč, který pomohl porazit draka a získat nedostupný poklad. Sigmund zemřel smrtí bojovníka a jeho syn Sigurd se stal slavným hrdinou. Příběh pomsty Volsungů a smrti Sinfiotliho byl vepsán do historie jako příklad hrdinství a odvahy, ale také jako příběh o osudu, prokletí a pomstě.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh pomsty Volsungů a smrti Sinfiotliho je příkladem toho, jak osud a prokletí mohou ovlivnit lidské životy. Volsungové byli rodem bojovníků, kteří byli vychováváni k boji a statečnosti. Sigmund se stal slavným bojovníkem a jeho syn Sinfiotli byl stejně statečný a silný jako on. Poté, co Sinfiotli spal s čarodějkou, byl proklet a trpěl nezvladatelnými záchvaty. Sigmund se rozhodl ho osvobodit tak, že ho zabil v boji. Poté se rozhodl pomstít giganťana, který proklel Sinfiotliho, a zabil jeho dceru. Příběh ukazuje, jak osud a prokletí mohou ovlivnit rodiny a jaký důležitý je osudový a hrdinský zápas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka