Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hrad z pohádky o princezně jasněnce létajícím ševci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před dnešními časy, v kraji plném lesů, řek a záhadných míst, se odehrávala pohádka o princezně Jasněnce a létajícím ševci. Každé dítě v kraji znalo tuto pohádku jako svou vlastní, ale její kouzlo bylo stále stejně silné a zasahovalo srdce každého, kdo ji slyšel. Teď se připravte na cestu do světa fantazie a magie, kde se zázraky stanou skutečností a kde jakákoliv překážka může být překonána díky odvaze a síle srdce. Vstupte do Hradu z pohádky o princezně Jasněnce a létajícím ševci a nechte se unést do světa, kde se splní i ta nejtajnější přání.
Hrad z pohádky o princezně jasněnce létajícím ševci

Hrad z pohádky o princezně jasněnce létajícím ševci je překrásná pohádka ze světa neuvěřitelných fantazií. Tato skvělá pohádka plná překvapení a zvratů je určena pro ty nejmenší, ale taktéž pro ty velké, kteří si rádi zpříjemní chvíle čtením pohádek.

H2: Once upon a time
Jednoho dne, na ústředním náměstí uprostřed rozmanitého města, žila krásná princezna Jasněnka. Byla to dívka plná odvahy a síly a nikdy se nebála postavit se před svými nepřáteli. Byla to princezna, která nejenže byla krásná, ale i velmi inteligentní. Všechny lidi v okolí obdivovali její krásu i sílu, ale mnozí jí záviděli.

H3: Ševcov v koutě ulice
Jednoho dne se princezna Jasněnka procházela ulicemi města, když si všimla malého ševcovského obchodu v koutě ulice. Ševcov měl malý krámek, kde vyráběl různé druhy bot a koženého zboží. Když se princezně podařilo nahlédnout do jeho krámku, zaujala ji neznámá tvář létajícího ševce.

H3: Létající švec
Překvapení a zvědavost ji vedly k tomu, aby se ptala ševce na jeho tajemství. Švec ji ochotně představil své malé křídla, která mu umožňovala létat a létat všude tam, kam si jen pomyslel. Princezna byla nadšena a chtěla se naučit létat stejně jako švec.

H3: Zápletka
Jednoho dne princ z jiného království dorazil do města, a když spatřil krásnou princeznu Jasněnku, zamiloval se do ní. Snažil se získat její srdce, ale Jasněnka ho nechtěla poslouchat. To ho rozzuřilo, a tak si najal nájemní vrahy, aby ji unesli. Princezna se ocitla na hradu plném pastí a záhad, který se zdál neproniknutelný.

H2: Dobrá víla
Když se princezna Jasněnka ocitla v nebezpečí, objevila se dobrá víla. Ta jí pověděla o kouzelném zámečku na začátku lesa, kde se nacházela kouzelná fontána s kouzelnou vodou. Voda by dokázala přeměnit princeznu na létající ševce, což by jí umožnilo utéct z hradu.

H2: Útěk z hradu
Jasněnka se rozhodla, že se musí dostat na zámeček, aby mohla utéct. Podařilo se jí uniknout z vězení a vydat se do lesa. Cestou bojovala se zlými monstry, ale nakonec se dostala až k fontáně. Když se napila ze vzdálené fontány, její tělo se začalo transformovat a Jasněnka se přeměnila v létajícího ševce.

H2: Poklad
Létající švec Jasněnka se dostala na hrad, kde se snažila najít své další kroky. Překvapení už čekalo na ni, a to v podobě pokladu, který byl ukryt v jednom z pokojů. Jasněnkovi se podařilo najít klíč a odemknout tajné dveře. V pokoji uvnitř našla skrytý poklad, který jí umožnil koupit si vlastní křídla.

H2: Vítězství
S vlastními křídly se Jasněnka mohla vrátit do města a vypořádat se se zlem v podobě vraha. Díky své odvaze a síle se jí podařilo porazit vraha a zachránit své království. Od té doby se létající švec Jasněnka stala hrdinkou města a její krása a síla byla oslavována na mnoho generací.

H2: Závěr
Hrad z pohádky o princezně Jasněnce létajícím ševci je krásná a inspirující pohádka pro všechny věkové kategorie. Je to pohádka o odvaze a síle, o kouzelných tajemstvích a o vítězství nad zlem. Je to příběh, který vás zaujme a přenese do světa fantazie a víry v dobrotu.

Ponaučení z Hrad z pohádky o princezně jasněnce létajícím ševci

Hrad z pohádky o princezně Jasněnce létajícím ševci je o odvaze, síle a vítězství nad zlem. Princezna Jasněnka se setká s malým ševcem, který jí ukáže své křídla a naučí ji létat. Když princezna odmítne prince, najme si nájemné vrahy a unese ji na hrad plný pastí a záhad. Dobrá víla ji pomůže najít kouzelný zámeček a vodu, která ji přemění na létajícího ševce. S novými křídly se dostane na hrad, najde poklad a porazí vraha, zachrání své království a stane se hrdinkou. Pohádka je plná překvapení a zvratů a inspirována vírou v dobrotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka