Krátké české pohádky před spaním pro děti

Polly a její milovaný kouzelník

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jedno kouzelnické království plné zázraků a magie. V této říši se odehrávaly neuvěřitelné příběhy a veškeré kouzelnické dovednosti byly běžné. Mezi obyvateli tohoto království žil mladý dívka jménem Polly. Polly byla krásná a chytrá, ale co bylo ještě důležitější, měla velké srdce plné lásky. Polly se zamilovala do kouzelníka, který zářil magií na každém kroku. Byl to také on, kdo odhalil Polyinu neuvěřitelnou schopnost vidět skrze lži a prorokovat budoucnost. Tato dvojice se stala ústředními postavami v neuvěřitelném kouzelnickém příběhu, neboť se společně vydali na dobrodružnou cestu, jako byla dosud nebyla viděna v celé říši.
Polly a její milovaný kouzelník

Polly a její milovaný kouzelník

Úvod do příběhu

Polly byla krásná dívka, která žila v malé vesnici uprostřed lesů. Měla dlouhé vlasy jako zlato a oči modré jako obloha. Milovala přírodu a často chodívala na procházky do lesa, kde sbírala houby a jahody.

Jednoho dne, když se vracela z lesa, narazila na starého muže, který klečel u cesty a kouzlil. Byl to kouzelník a Polly byla okouzlená jeho uměním. Kouzelník se jmenoval Jakub a byl velmi uctivý k Polly. Začali spolu trávit více času a Polly se do něj zamilovala.

První kouzlo

Jednoho dne, když procházeli lesem, narazili na malebný rybník. Polly řekla kouzelníkovi, že by si přála být jako ryba a plavat v rybníce. Kouzelník se usmál a řekl, že jí její přání splní. Zazpíval kouzlo a najednou se Polly proměnila v rybu. Šťastně plavala v rybníce a byla velmi vděčná kouzelníkovi.

Po chvíli se kouzelník rozhodl Polly proměnit zpět v její lidskou podobu. Zazpíval další kouzlo a Polly se opět stala krásnou dívkou. Byla kouzelníkovi velmi vděčná a chtěla se mu odvděčit něčím speciálním.

Kouzelníkova výzva

Kouzelník řekl Polly, že pokud se chce odvděčit, musí mu splnit těžkou výzvu. Musí se vydat na cestu na druhý konec lesa a přinést mu zlatý jahodový květ, který roste na náročně dostupném místě na hoře. Polly se nemohla těžké výzvy ubránit a souhlasila s ní.

Polly se vydala na cestu s cílem splnit kouzelníkovo přání. Cesta byla dlouhá a plná překážek. Musela překonat příkrou horu, přejít hladový řeku a proplést se hustým lesem plným nebezpečných zvířat.

Když konečně dorazila na místo, kde zlatý jahodový květ rostl, zjistila, že má před sebou další výzvu. Květ byl chráněn pastýřem a jeho psem, kteří nedovolili nikomu, aby se jim přiblížil. Polly neváhala a snažila se získat pastýřův přízeň. Pomohla mu při chovu zvířat a vydobyla si jeho důvěru.

Po několika dnech byla Polly připravena odejít s květem zpět za kouzelníkem. Byla tak hrdá na sebe, že si neuvědomila, co si odnesla z lesa s sebou. Unavená a podvyživená si špatně odhadovala cestu a zaklepala na dveře domu, který se vůbec nepodobal kouzelníkovi.

Nebezpečná situace

Polly se ocitla v nebezpečné situaci. Byla unavená a hladová, neměla peníze a nevěděla, kde se nachází. Domácí jí sice nabídli nocleh, ale cítila, že něco není v pořádku a že by měla co nejdříve odejít.

Když se pokoušela utéct z domu, byla zadržena stráží a odvedena na místní trhové náměstí. Tam se dozvěděla, že se jedná o otrokářský obchod, kde se prodávají lidé jako zvířata. Polly se rozhodla bojovat a bez ohledu na vlastní život pomoci těm nešťastníkům, kteří se tady prodávají. Snažila se je utěšit a nadělit jim naději. Dokonce přesvědčila místního šlechtice, aby uvolnil všechny jeho robota a pomohla jim najít nový domov.

Během svého pobytu na trhu, se Polly dozvěděla, že kouzelník, kterého hledala, žije v nedaleké vesnici. Po několika dnech věznění se ji podařilo uprchnout a zamířila rovnou k cíli svého putování.

Závěrečná část příběhu

Po dlouhé cestě se Polly konečně dostala k malému domku, kde bydlel kouzelník. Byla šťastná, že se konečně setká s mužem, kterého miluje. Kouzelník ji uvítal se spokojeným úsměvem na tváři a řekl, že už věděl, že ona přinese zlatý jahodový květ. Oznámil jí, že už si může vybrat, co si přeje. Polly se rozhodla vyjádřit své poděkování jinak než hmotným darem. Chtěla, aby kouzelník žil šťastně s někým, koho bude milovat.

Kouzelník se zasmál a řekl, že Polly udělala kouzelníkům velkou radost svým srdcem plným lásky. A tak se stalo, že Polly a Jakub žili spolu v kouzelnickém domku v malebné vesničce, kde se každý den loučili sluncem a zachraňovali lidem životy.


Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Polly a jejího kouzelníka nám ukazuje, že láska a odhodlání nás mohou vést až k tomu, co si přejeme nejvíc. Polly poznala kouzelníka Jakuba a společně zažili mnoho dobrodružství, včetně splnění těžké výzvy získat zlatý jahodový květ. Avšak, i když cesta pro Polly nebyla snadná a ocitla se v nebezpečné situaci, neztratila naději a pomáhala ostatním uneseným lidem. Nakonec se jí podařilo splnit výzvu a přinést kouzelníkovi zlatý květ. Polly se rozhodla nekupovat kouzelníka vyhraněným darem, ale dala mu své srdce a výsledkem bylo šťastné a plnohodnotné vztah, který Polly a kouzelník žili a pomáhali lidem v malé vesnici, kde žili. Tento příběh nás učí, že láska a pomoc druhým nejsou jen hodnoty, ale způsob, jak se můžeme projevit ve vlastním životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka