Krátké české pohádky před spaním pro děti

Čertův Taneční Sál a Ztracená Duše

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Ztracená duše nevěděla, kam se vydala. Když se procházela hustým lesem, ztratila se a ujala se jí touha najít cestu zpět domů. Postupně se dostávala hlouběji a hlouběji do lesa, až dorazila k podezřelému místu – Čertův taneční sál. Tam se odehrávaly podivné věci, a ztracená duše zjistila, že není sama. Zbývá jen otázka, zda se jí podaří najít cestu ven, než bude pozdě…
H2: Jak Čertův Taneční Sál okouzluje lidi

Čertův Taneční Sál je tajemné místo, které najdete hluboko v lese. Lidé se o něm mnoho povídají, ale jen málokdo se odváží přijít. Ti, kteří se vracejí z této místnosti, tvrdí, že ztratili své sny a jádro svých duší. Ale jak se to vlastně stalo? Zde je příběh o Čertově Tanečním Sále a ztracené duši.

H3: Příběh Taneční Síně

Když lidé poprvé uslyšeli o Čertově Tanečním Sále, byl to jen fámy. Povídalo se, že sál je plný krásných žen a mužů, kteří tančí po celou noc. Příběhy o opulentních pártych a neuvěřitelných světelných show na sále kolovaly mezi mnoha lidmi.

Brzy si však lidé uvědomili, že Taneční Sál je mnohem více než jen další zábavné místo. Stalo se místem, kde se děly věci, které v lidském světě neměly své místo. Z morálního hlediska bylo velmi obtížné říci, zda je Taneční Sál dobré nebo špatné místo.

H3: První návštěva Tanečního Sálu

Přesto se vždy najdou lidé, kteří jsou ochotni podstoupit riziko. Tak se stalo, že jeden mladý muž se jednoho dne rozhodl, že navštíví Čertův Taneční Sál. Měl trochu strachu, ale byl také natolik zvědavý, že se rozhodl, že bude taťkat. Vydal se tedy do hlubokého lesa a hledal sál.

Za pár hodin hledání našel dveře, které se zdály být vstupem do tajemné místnosti. Odvažil se dát brány do pohybu a vešel dovnitř. A co viděl? Sál, který byl zrcadlem všech těch povídek, které o něm kolují.

H3: Okouzlený krásou sálu a tančícími lidmi

Vzduch byl stíněn modrým světlem a na parketu tančilo mnoho lidí různých zemí. Katolický kněz tančil s prsatou čarodějnicí. Baron tančil s děvčátkem ve smutku a dokonce i pár psů tančilo s kocourem. Byl ohromen krásou sálu, stroboskopickým osvětlením a vynikajícím tónovým systémem.

H3: Ztráta duše

Asi po půlnoci začal měnit dojem. Je o sobě věděl, že se stalo něco zlého, ale nevěděl, co přesně. Výraz postav v sále se vrátil k nelidskému pocitu. Všichni se mu zdáli jako upíři, kteří se živili lidskou krví. Samozřejmě že to nebyla pravda, ale to je to, jak se to jeho očima jevilo. Cítil se naprosto osaměle a opuštěný. A pak se to stalo. Cítil, jak z něj něco vychází, jako kdyby mu byla vyříznuta duše. Byla to naprostá tma a nic víc.

H2: Tajemství Tanečního Sálu

Tany Čertův jsou skutečně zvláštním místem. Ti, kteří vstoupí, se pravděpodobně nikdy nevrátí v souladu s námi. Taneční Sál je tajemstvím, které ani nejinteligentnější mozek nerozluští. To, co víme, je, že sál je hlavní zdroj provedení mnoha kouzel. Je to místo, kde se lidské sny dávají dohromady, a to je také místo, kde se tyto sny ničí.

Taneční Sál je místem, kde může každý tančit s dotyčným snem. Kromě vlivu, který lidem umožňuje vyjadřovat své touhy, má Sál také svůj vlastní druh kouzla. Toto kouzlo zahrnuje magii, kde se lidská duše, stejně jako ve všeobecném názoru, dává tam, a aby se udržel v provozu, kouzelník musí přinést něco, co představuje život.

H2: Jak se Čertově Taneční Sál vyhnout

Existuje mnoho variací klišé o tom, jak se Čertův Taneční Sál musí setkat. Vše se shoduje na jednom faktoru: snažíte se vyhnout se mu. Pokud uděláte chybu a dostanete se tam, neujdete s naprostou jistotou a bez následků. Ale jak se vyhnout této tajemné místnosti?

H3: Nesledujte své sny, ale svůj zdravý rozum

Prvním krokem je naučit se rozlišit mezi svými sny a svým zdravým rozumem. Osobně byste nikdy neměli tančit s myšlenkou, že se vstupem do sálu přenesete do svého vlastního snu. Pokud je to pro vás reálný týden, nedoporučujeme být příliš zavazující. Rozlište svůj sen od skutečnosti a podle toho rozhodněte, zda se pustit do dobrodružství.

H3: Prázdná mysl není řešení

Jiným způsobem, jak se zdržet Tanečního Sálu, je nedovolit, aby vaše mysl byla prázdná. To znamená, že nesmíte se spoléhat na spravedlivost osudu, ale musíte být realističtí. Pokud vidíte místo jako špatné místo, ze kterého se nedostanete bez následků, pak se mu vyhněte. Pokud vám to připadá zábavné, snažte se udržet svou mysl na povrchu skutečnosti.

H3: Vyhněte se diskuzi o Tanečním Sálu

Posledním způsobem, jak se vyhnout Čertově Taneční Sálu, je vyhnout se diskuzi o něm. Mluvení o něčem, co je pro mnoho lidí tabu, zvyšuje šanci na to, že na něj narazíte. Vyhněte se diskuzi, které by vás mohly vést k myšlenkám o tomto místě. Pokud se to stane, snažte se mít na paměti výše uvedené způsoby, jak se vyhnout sálu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Čertův Taneční Sál je tajemným místem, které najdeme hluboko v lese. Lidé se o něm mnoho povídají, ale jen málokdo se odváží přijít. Ti, kteří se vracejí z této místnosti, tvrdí, že ztratili své sny a jádro svých duší. Příběh o Čertově Tanečním Sálu nás poučuje, jak se tuto tajemnou místnost vyhnout. Prvním krokem je naučit se rozlišit mezi svými sny a svým zdravým rozumem a nedovolit, aby vaše mysl byla prázdná. Dalším způsobem, jak se zdržet Tanečního Sálu, je nediskutovat o něm, což zvyšuje šanci na to, že na něj narazíte. Taneční Sál je místem, kde se lidské sny dávají dohromady, a to je také místo, kde se tyto sny snižují. Proto se zdržujte tohoto místa, pokud nechcete ztratit svou duši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka