Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Susě

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kouzelná vesnice jménem Susě, kde se odehrávaly neuvěřitelné události. Každý, kdo se sem dostal, poslouchal příběhy o zázracích a kouzlech. Lidé vesnice byli bohatí a blažení, díky svému mimořádnému daru – schopnosti ovládat přírodu. Naproti tomu v sousedních městech žili lidé, kteří se jen s velkou námahou uživili. Jednoho dne se do Susě dostal malý chlapec a jeho příběh změnil osud celé vesnice.
Pohádka o Susě

H2: Jak Susě zachránila les

Dávno dávno žila v prastarém lese krásná víla jménem Susě. Byla velmi chytrá a moudrá, a pro svou krásu a schopnosti byla mezi lesními obyvateli velmi oblíbená. Jednou však les zachvátila hrozná vichřice, která způsobila mnoho škod a nebezpečí. Susě se rozhodla, že musí udělat něco pro záchranu svého rodného lesa.

H3: Susě hledá pomoc

Susě se vydala na cestu hledat pomoc. Stav lesa byl hrozný. Bylo spousta spadlých stromů, zlomených větví a poškozených kořenů. Susě se vydala do nejvyššího hvozdu, kde měla svou nejlepší kamarádku, vílu Zvoneček.

H3: Zvoneček a plán

Zvoneček byla stejně chytrá jako Susě a ihned se chopila situace. Vymyslela plán, jak les zachránit. Napadlo ji, že by mohly využít síly zvířat a ptáků, kteří v lese žili. Společně s Susě se tedy vydaly na cestu a zvířata a ptáci přivolaly pomoc.

H3: Souhlas zvířat

Zvířata i ptáci byli vděčni za výzvu a ihned souhlasili s nápadem. Spolupráce začala a zvířata a ptáci vykonávali různé úkoly. Rozhazovali semena stromů, opravovali poškozené kořeny a nosili vodu k potokům.

H3: Pomoc drsného medvěda

Byl mezi nimi i drsný medvěd, který měl velmi silné tlapky. Susě mu řekla, že by jeho sílu mohli využít až na konec, kdy bude třeba posledního úsilí. Medvěd souhlasil a čekal na svého času.

H3: Zloděj a zvířata

Mezitím se ve městečku nedaleko lesa objevili zloději, kteří se rozhodli ukrást koňské zápřahy z místní usedlosti. Zvířata si to všimla a nemohla nechat zloděje svádět k páchání zla. Rozhodla se jednoho zloděje zastavit, ale ten byl velmi bojovný a nechtěl se vzdát.

H3: Medvěd jednou ranou

Zvířata byla zoufalá, když náhle přišel medvěd a bez problému jedinou ranou práskl zloděje do země. Zvířata byla medvědovi vděčná a medvěd později řekl, že si prohrál svoji slávu na poli reprezentačního boxu kvůli vybíjení v lese. Dnes se však cítí svobodný a šťastný.

H3: Les je zachráněn

Celé letošní období zvířata spolupracovala a posledním krokem bylo přivést vodu do lesa ze vzdálené řeky. Zvířata i ptáci nosili vodu s sebou, ale bylo to málo. Medvěd si vzpomněl na svou sílu a pomohl s převodem vody do lesa. Les byl zachráněn a Susě a Zvoneček se staly hrdinkami.

H2: Důležitost spolupráce

Tato pohádka ukazuje, že je důležité spolupracovat a být proaktivní, když se vyskytne problém. Pokud se lidé spojí s touhou řešit situaci, dokáží dokonce zachránit celý les. Takové příběhy by se měly vyprávět dalším generacím, aby si uvědomily důležitost spolupráce a ochrany přírody.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Susě ukazuje, že je důležité spolupracovat a být proaktivní, když se vyskytne problém. Krásná víla Susě se rozhodla zachránit svůj rodný les po vichřici a hledala pomoc u své kamarádky víly Zvoneček. Společně vymyslely plán a zapojily do něj zvířata a ptáky, kteří v lese žili. Všichni spolupracovali a dokázali opravit spadlé stromy, poškozené kořeny a přivést vodu do lesa. Dokonce se jim podařilo zastavit zloděje, který chtěl ukrást koňské zápřahy z nedaleké usedlosti. Nakonec se les podařilo zachránit a Susě i Zvoneček se staly hrdinkami.

Tato pohádka ukazuje, jak je důležité spolupracovat, abychom dokázali řešit problémy a ochránili přírodu. Děti by měly být učeny, že potřebujeme chránit svůj životní prostředí a spolupracovat na vytvoření lepší budoucnosti pro všechny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka