Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malá Idova květinka (Little Id’s Flower)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá dívka jménem Ida, která byla známá pro svou obrovskou lásku k přírodě a květinám. Jednoho dne objevila neobyčejnou květinu – velmi malou, o které se nikdy předtím neslyšela. Tato květina se jmenuje Malá Idova květinka, protože Ida se rozhodla pečovat o ni a chránit ji před všemi nebezpečími. Ovšem v této květince skrývá se tajemství, které bude představovat velkou výzvu pro Idinu dobrodružnou cestu.
HTML Headings (h2 and h3) in Czech Language:

Malá Idova Květinka

Příběh o malé květině, která byla zdrojem naděje a štěstí pro celou vesnici

Malá Idova květinka, nejzvláštnější z květin, nikdy nebyla velká, ale její krása byla věčně podivuhodná. Tato květina, rostoucí v malé vesničce uprostřed zelených polí, byla zdrojem radosti a naděje pro všechny lidi, kteří ji viděli.

Původ Malé Idovy Květiny

Pověstí se vypráví, že Malou Idovu Květinu přinesla do vesnice stará cikánka. Ta, když spatřila pustošení a zoufalství na tvářích lidí, věděla, co by měla udělat.

Pustila se do práce a tvořila drobné květiny z různých materiálů, které našla v okolí. Všechny tyto květiny byly sice výjimečné, ale jedna se zvláštně leskla – Malá Idova Květinka. Z cikánčina pohledu to byla nejkrásnější květina, jakou kdy viděla.

Potřebovala jen jednoho člověka, který by jí porozuměl a pochopil, jaká je síla této malé květiny.

Jak Malá Idova Květinka zachránila vesnici

Jednoho dne přišel do vesnice muž jménem Petr. Přinesl s sebou velkou smuteční zprávu – jeho bratr zemřel a on potřeboval místo, kde by mohl vyplakat svůj smutek.

Lidé z vesnice se postavili kousku od něj a nechtěli mu pomoct. Petr se díval na ně, ale oni stále mlčeli.

Potom spatřil Malou Idovu Květinu, která rostla nedaleko. Byla tak malá, ale zároveň tak nádherná. Petr si pomyslel, že když by mohl mít alespoň květinu podobnou této, mohl by snad přečkat svůj smutek.

Objevil se nápad. Rozkvetlá Malá Idova Květinka mohla pomoci lidem, kteří byli v nesnázích, jako byl Petr. Tak Malá Idova Květinka začala být pro celou vesnici symbolem naděje.

Každý, kdo měl Malou Idovu Květinu, se cítil šťastnější a odvážnější, než když ji neměl. Lidé se začali modlit za to, aby našli svou vlastní Malou Idovu Květinu.

Naděje a odvaha

Malá Idova Květinka se stala stále silnější a síla, kterou vydávala, byla cítit na celém území vesnice. Lidé si uvědomili, že i když je Malá Idova Květinka malá, má nezměrnou moc.

Petr si od té doby vytvořil svůj malý kousek zahrady a tam rostla Malá Idova Květinka. Nikdy se nevzdával, stále věřil a modlil se k ní. A když se mu konečně podařilo ji samostatně vypěstovat, cítil se jako nejmocnější muž na světě.

Malá Idova Květinka stále prokazovala naději a sílu, kterou vyzařovala. To bylo to, co lidé v této vesnici potřebovali k tomu, aby překonali svůj strach a naučili se odvažovat.

Tak začali tito lidé pomáhat sobě i ostatním v těžkých časech. A to všechno díky Malé Idově Květince…

Konec.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Malé Idovy Květiny nám ukazuje, že i malá věc může mít velký vliv na okolí. Malá Idova Květinka byla zdrojem naděje a štěstí pro celou vesnici. Lidé se modlili a hledali svoji vlastní Malou Idovu Květinku. Květina symbolizovala naději a odvahu, kterou bylo třeba k překonání strachu. Malá Idova Květinka byla dokonce schopna pomoci člověku, který ztratil bratra, a dát mu potřebný prostor k prožití smutku. Naučme se být vděční a dětskou radost najít i v malých věcech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka