Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Malém Králi Locovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden Malý král Locova, který měl neuvěřitelnou moc, ale také neuvěřitelnou netrpělivost. Tato pohádka vypráví příběh o jeho dobrodružstvích a o tom, jak se naučil trpělivosti a laskavosti díky důležité lekci, kterou mu dala kouzelná víla. Pohádka o Malém Králi Locovi ukazuje, že největší sílu a štěstí lze najít ve srdci, nikoliv v moci.
Pohádka o Malém Králi Locovi

H2: Úvod
H3: Malý král

Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi moři žil malý král Loco. Byl to úplně obyčejný král, který neměl ani korunu na krku a ani řádnou královskou vestu. Dokonce ani zámek jako ostatní králové neměl. Byl to opravdu maličký zástěrkový králiček. A jak už to u krále bývá, měl hodně povinností.

H3: Velký problém krále

Jednoho dne se stalo něco hrozného. Král si uvědomil, že nemá dostatečné zdroje na to, aby platil své dluhy a aby se staral o svůj poddanský lid. Byl to pro něj opravdu velký problém. Rozhodl se proto, že musí najít způsob, jak získat dostatek zlata, aby mohl své dluhy zaplatit a aby se staral o své království.

H3: Tajemný obchod

Malý král si uvědomil, že musí najít zdroj zlata. Přemýšlel dlouho, kde by ho mohl najít. Nakonec se rozhodl, že se vypraví na cestu do tajemného lesa, kde měl prý najít bohaté zlato. Malý král Loco vydal na cestu a potkal tam starého muže, který mu nabídl obchod. Muž řekl, že mu prodá zlato za velmi nízkou cenu, ale za podmínky, že král mu musí slíbit, že mu nabídne to, co muštěstí v blízké budoucnosti.

Malý král cítil, že to není dobré rozhodnutí, ale obchod oslepujícím způsobem cinkajících stříbrných mincí před ním dokázal jeho rozum zcela ztemnět. Nakonec malý král souhlasil a vyměnil zlato za své dluhy.

H3: Vnitřní boj

Když se malý král vrátil do svého království, cítil se velmi špatně. Věděl, že se dopustil neuváženého rozhodnutí, které bylo v rozporu s jeho srdcem. Tak dlouho nad tím přemýšlel, až pochopil, že zlaté mince nebyly tím, co potřeboval. Byl to totiž jeho nesprávný postoj, který ho zavedl na špatnou cestu.

H3: Odpuštění

Malý král se rozhodl jít ke starému muži a vrátit mu zlato. Když dorazil do tajemného lesa, s úlevou zjistil, že se starý muž stále nachází na stejném místě. Malý král sdělil muži, že zlato nechce a nabídl mu, že mu v budoucnosti poskytne pomoc a přátelství, pokud to bude v jeho silách.

Starý muž byl velmi pohnutý touto nabídkou a nasadil malému králi korunku na hlavu. Poté mu řekl, že právě tím, že byl ochoten udělit odpuštění a nabídnout pomoc, právě ten okamžik byl dostatečně hodnotný, aby získal korunu.

H3: Štěstí krále

Malý král Loco se vrátil zpět do svého království a bavil se se svými poddanými. Uvědomil si, že je to nejbohatší král na světě, protože má přátelství a odpuštění a to je neocenitelné. Zjistil, že to jsou ty věci, které má na srdci a že jsou to ty největší bohatství v jeho životě.

H3: Závěr

Pohádka o malém králi Locovi nám ukazuje, že opravdové bohatství není v materiálních věcech, ale v našich vztazích a vzájemném respektu. Měli bychom si uvědomit, že peníze a bohatství nejsou vše, co potřebujeme pro štěstí a spokojenost. A je-li zlatem přátelství, odpuštění a láska, potom nám žádný poklad nemůže dát větší bohatství.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Malém Králi Locovi je příběh o obyčejném králi, který se ocitl v problémech se zlatem a dluhy. Při hledání zdroje zlata se setkal s tajemným mužem, který mu nabídl obchod za podmínky, že mu musí slíbit, že mu nabídne to, co muštěstí v blízké budoucnosti. Malý král souhlasil a vyměnil zlato za své dluhy, ale později si uvědomil, že to bylo špatné rozhodnutí, které bylo v rozporu s jeho srdcem.

Malý král se vrátil ke starému muži a vrátil mu zlato s nabídkou přátelství a pomoci v budoucnosti. Starý muž mu nasadil korunu a řekl mu, že tím, že byl ochoten odpuštění a pomoc, získal korunu. Malý král si uvědomil, že opravdové bohatství není v materiálních věcech, ale v našich vztazích a vzájemném respektu.

Pohádka nás učí, že peníze a bohatství nejsou vše, co potřebujeme pro štěstí a spokojenost. Největší bohatství v životě jsou přátelství, odpuštění a láska, a to jsou ty věci, které máme mít na srdci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka