Krátké české pohádky před spaním pro děti

Květinky Malých Idů (Little Ids‘ Flowers)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnička a v této vesničce žila dívka jménem Anna. Anna měla od dětství zvláštní vztah k přírodě a ke všemu živému. Zvlášť ji lákala malá loučka za vesnicí, kde kvetly malé fialové kvítky Květinky Malých Idů. Podle pověstí měly tyto květiny magické síly a kdo je nasbíral a správně je využil, mohl se stát nejmocnějším člověkem v celém království. Anna se rozhodla, že jednoho dne Květinky Malých Idů nasbírá a použije své síly k ochraně své vesnice a všech, které milovala.
H2: O Květinkách Malých Idů – Pohádka

H3: Úvodní slovo

Dlouho, dlouho před tím, než se narodily dnešní generace, kdysi dávno existovala kouzelná říše Malých Idů. Byla to krásná země, kde lidé žili v míru a harmonii s okolní přírodou. V této říši rostly krásné květiny nazvané Květinky Malých Idů.

H3: Květinky Malých Idů

Tyto květiny měly něco velmi zvláštního na sobě – byly to kouzelné květiny plné magie a síly. Lidé Malých Idů věděli, že tyto květiny mají moc uzdravit jakoukoli nemoc a navíc mohou naplnit sny těch, kdo si je zasadí. Nikdy však nebylo dovoleno sbírat tyto květiny bez jakéhokoliv důvodu. Byla to jedna z nejvýznamnějších zásad, které vládli v této krásné zemi.

H3: Smutná princezna

Nicméně jedné krásné noci, princezna z Malých Idů onemocněla smutkem. Nebyla schopna najít radost a štěstí ve všem, co dříve dělala. Královský lékař nemohl najít žádné řešení tohoto problému. Proto se král rozhodl, že se pokusí najít řešení s pomocí Květinek Malých Idů.

H3: Cesta za květinami

Královská rodina musela projít mnoha nebezpečími, aby se dostala k těmto květinám, ale nechali se vést vírou a nadějí, že to bude stát za to. Cestou museli překonat mnoho záludností – bloudili v temných lesích, přeplavili řeky a potoky a museli se vypořádat s nepřátelskými příšerami. Nakonec však dorazili ke Květinám Malých Idů, kde si mohli vzít jen jednu květinu.

H3: Vyléčení Princezny

S těmito květinami se královská rodina vrátila do svého království. Královnu překvapil velký zázrak – princezna byla uzdravena! Po několika dnech se začala opět smát, hrát a být šťastná. To, co se stalo, se stalo zázrakem a bylo to díky magickým Květinkám Malých Idů.

H3: Závěr

Květiny Malých Idů se staly chráněnými a obyvatele říše Malých Idů vždycky upozornily na soudnosti, které se s nimi pojí. Díky těmto květinám si každý uvědomil, že by měl mít zodpovědný přístup ke svému okolí a chránit a respektovat přírodu kolem něj. Květinky Malých Idů zůstanou navždy symbolem naděje, víry a lásky.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Květinkách Malých Idů nás učí, že zodpovědný přístup ke svému okolí a k přírodě kolem nás je velmi důležitý. Tyto kouzelné květiny byly plné magie a síly, ale bylo zakázáno je sbírat bez důvodu. Když princezna onemocněla smutkem, královská rodina se rozhodla najít pomoc právě v těchto květinách. Cestou za nimi se museli vypořádat s mnoha nebezpečími, ale nakonec se jim podařilo získat jen jednu květinu, kterou použili k vyléčení princezny. Tento zázrak ukázal důležitost chránění přírody a respektování jejích zásad. Květiny Malých Idů zůstanou navždy symbolem naděje, víry a lásky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka