Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o holičově pátém bratru

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden holič, který měl pět synů. Ti všichni pracovali s otcem v jeho holičství, ale pátý syn byl jiný než ostatní. Měl v sobě něco, co ho odlišovalo od ostatních – byl moudrý a chytrý. Ale rodina ho nepřijímala a dokonce ho ze svých prací vyloučila. Tento pátý syn se vydal pátrat po svém místě ve světě a začíná tak příběh Pohádky o holičově pátém bratru.
Pohádka o holičově pátém bratru: Jak se z malého klučiny stal hrdina

České pohádky jsou nezbytnou součástí našeho kulturního dědictví. Mezi mnoha příběhy a legendami najdete i neuvěřitelný příběh o holičově pátém bratru, který je zároveň dojímavým i poučným příběhem. Tento příběh vypráví o malém klučinovi, který musí projít mnoha výzvami, aby se stal opravdovým hrdinou.

H2: Začátek příběhu

V dávných časech žila v obci osamělá vdova s pěti syny. Jejich otec se dávno předtím ztratil cestou, a tak na ni a její syny zůstala všechna pracovní i finanční zodpovědnost. Všichni synové se stali holiči, ale nejméně talentovaný z nich byl holičův pátý bratr. Ten nedokázal ani správně ostříhat vousy svému otci. I když se obyvatelé vsi snažili pomoci rodině, situace se stávala stále zoufalejší.

H2: První zkouška

Jednoho dne dorazil do obce moudrý král se zajímavou nabídkou. Hledal nejschopnějšího a nejstatečnějšího hrdinu, který by si zasloužil jeho korunu. Úkolem bylo najít a zničit nebezpečného draka, který přepadával obchodní karavany a pustošil okolí. Holiči se rozhodli, že se pro tuto výzvu přihlásí a budou bojovat o království.

Nejméně talentovaný z holičů, holičův pátý bratr, se rozhodl, že bude pomáhat svým bratrům. Pokud by se jim nedařilo, on by je zachránil. Ale když dorazili k pevnosti, drak je zahnal a všichni padli k zemi vyčerpáním. Jen holičův pátý bratr se nevzdal. S pomocí svého holičského náčiní dokázal zneškodnit drakova křídla a následně ho porazit.

H2: Druhá zkouška

Král byl velmi spokojen se svými novými hrdiny a vyzval je k dalšímu úkolu. Tentokrát byla výzva ještě náročnější. Museli porazit nebezpečného čerta, který byl údajně nezdolatelný. S pomocí svého nadaného bratra, se holiči vydali do nebezpečného lesa, kde žil čert.

Holičův pátý bratr nakonec čerta porazil, ale ne na vlastní pěst. Našel starého muže, který ho učil, jak používat svoje nástroje. Díky vědomostem, které získal, byl schopen čerta porazit a tím zachránit své bratry.

H2: Třetí zkouška

Po těchto úspěších se z holičů stali nejuznávanější hrdinové v království. Avšak král se rozhodl, že jejich poslední zkouška bude tou nejtěžší. Hrdinové museli projít nebezpečným hradem a získat z něj poklad. Holičův pátý bratr se na to nechtěl ani podívat, ale jeho bratři hájili, že bez něj to nezvládnou.

Když však dorazili ke hradu a začali plnit úkol, bylo zřejmé, že holičův pátý bratr bude klíčovým hráčem. Díky svému talentu dokázal otevřít všechny zámky a nakonec se podařilo ukrást klenoty. Král si uvědomil, že holičův pátý bratr je opravdový hrdina.

H2: Závěr

Holiči se stali opravdovými hrdiny, ale holičův pátý bratr se stal největším z nich. Prokázal, že není důležité být nejsilnější ani nejrychlejší, ale najít svůj talent a na ten se soustředit. Dokázal, že někdy právě ten nejmenší a nejméně viditelný hráč může být klíčovým prvkem v týmu. A tak se od dnešního dne stal nejen zbožňovaným hrdinou, ale také uznávaným a respektovaným holičem.

H3: Poučení

Tento příběh nám ukazuje, že i když jsme malí a nemáme zářivé schopnosti, máme možnost dosáhnout velkých věcí. Pokud se budeme soustředit na svůj talent a na to, co umíme, můžeme se stát velkými hrdiny. Holičův pátý bratr nás také učí, že nelze nikoho soudit jen podle jeho vnějších projevů, ale že každý z nás může mít svůj vlastní talent a cenu.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o holičově pátém bratru je dojemný a poučný příběh o tom, jak malý kluk, který nebyl zrovna talentovaný, se stal hrdinou. Jeho bratři se rozhodnou konfrontovat nebezpečného draka, avšak pouze on sám dokáže draka porazit a získávat různé výzvy. Díky svému talentu a kreativitě dokáže nalézt různá řešení prochytrého královského úkolu. Příběh ukazuje, že můžeme dosáhnout velkých věcí, přestože nejsme nejsilnější či nejrychlejší. Důležité je soustředit se na své schopnosti a využít je k co nejlepšímu výkonu. Holičův pátý bratr ukazuje, že každý z nás má talent a cenu, a neměli bychom nikoho soudit jen na základě jeho vnějšího projevu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka