Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh pátého bratra holomeze

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna rodina, která měla pět synů. První čtyři bratři byli velmi chytří a zruční, ale pátý bratr byl holomez. Stále se mu nedařilo najít své místo ve světě plném dovedných lidí. Avšak tato neobyčejná cesta, o níž se vám chystal vyprávět příběh, ukázala, že i holomez má svoje schopnosti a může dokázat velké věci.
Once upon a time, in a far-off land, there lived a family with four brothers. Each brother was blessed with a unique talent, that made them special in their own way. However, there was one more brother who stood on the outskirts of the family – the fifth brother.

Pátý bratr holomeze

Pátý bratr holomeze se narodil jako nejmladší, ale byl jiný než jeho starší bratři. Nebyl tak zručný jako jeden z nich ve štípání dřeva, nebyl tak rychlý jako druhý v běhu ani tak učenlivý jako třetí v matematice. Nebyl ani tak silný jako čtvrtý ve zdolávání překážek.

Chudý, ale šťastný

Pátý bratr holomeze nebyl bohatý a nežil v honosném domě jako jeho bratři. Bydlel v malém domku na okraji vesnice se svou matkou, otčímem a nevlastními sourozenci. Nebylo mu to ale nic platné, protože byl šťastný s tím, co měl.

Dar dřevařství

Jednoho dne se pátý bratr rozhodl, že najde své skryté talent a bude stejně úspěšný jako jeho bratři. Rozhodl se naučit řemeslo dřevařství, aby mohl vytvářet krásná umělecká díla z dřeva. Začal tedy trénovat každý den, trhal dřevo, a vyráběl z něj úžasné předměty.

Talent se objevil

Po několika měsících tréninku se konečně objevil talent pátého bratra holomeze. Bylo to něco, co jeho bratři nikdy neměli – jiskření v hlubinách jeho očí, když se díval na kus dřeva. Pátý bratr viděl tu pravou krásu v kuse dřeva a dokázal z něj udělat úžasné umělecké dílo.

Konkurence

Když se pátý bratr stal dřevařstvím, přišly do vesnice soutěže o nejlepší dřevařské umění v celé zemi. Pátý bratr se přihlásil a byl překvapen, když zjistil, že také jeho bratři se přihlásili na soutěž. Byl připraven předvést své schopnosti a ukázat, že dokáže být stejně dobrý jako jeho bratři.

Vítězství a úspěch

Když byl den soutěže, všichni bratři představili své umělecké díla z dřeva. Pátý bratr však představil něco víc. Jeho dílo mělo něco, co zaujalo nejen soudce, ale i okolostojící lidi. Bylo to něco, co přesáhlo běžné umělecké dílo z dřeva. Bylo plné krásy, naděje a síly.

Pátý bratr vyhrál svou první soutěž a vylepšil své umělecké dílo, aby se mohl přihlásit do další soutěže. Nakonec se stal nejlepším dřevařem v celé zemi a byl obdivován všemi.

Závěr

Pátý bratr holomeze dokázal, že i když se narodíte s nějakým talentem a schopnostmi, je stále možné najít něco, co vás bude dělat šťastným a úspěšným. Všichni jsou na světě jedineční a mají něco, co je dělá speciální. Stačí jen najít to, co vás dělá šťastným a věnovat mu svůj čas a energii.

Ponaučení z pohádky pro děti

Povídka o Pátém bratru holomeze nás učí, že i když jsou naše talenty jiné než u ostatních, stále jsme jedineční a můžeme najít své místo v životě. Pátý bratr nebyl zručný jako svíčkář jednoho bratra, rychlý jako běžec druhého nebo učenlivý jako matematik třetího nebo tak silný jako překážkový závodník čtvrtého. Ale když objevil svůj talent jako dřevorubec, stal se úspěšným a získal obdiv svého okolí.

Důležité je být sebou a hledat své vlastní cíle, namísto porovnávání se s ostatními. Pokud se budeme věnovat tomu, co nás baví a co nás dělá šťastnými, můžeme dosáhnout velkých úspěchů. Pátý bratr nám ukazuje, že i když jsme jiní než většina, můžeme najít svou cestu a být úspěšní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka