Krátké české pohádky před spaním pro děti

Máša a medvěd původní pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou malá dívka jménem Máša, která se vydala do lesa na procházku. Nikdy by jí nepřišlo na mysl, že se setká s něčím tak neuvěřitelným, jako je setkání s medvědem. Ale jak to bývá u pohádek, nic není nemožné. Tak tedy začíná náš příběh – pohádka o Máše a medvědovi.

Máša a medvěd: Původní pohádka

Úvod

Bylo jednou jedno děvčátko jménem Máša, která se jednoho dne rozhodla vyjít do lesa pro houby. Když dorazila do lesa, začalo se stmívat a Máša se začala bát.

Setkání s medvědem

Najednou viděla velkého medvěda, který se k ní pomalu blížil. Máša se bála, že ji medvěd sežere, ale medvěd ji jen pozdravil a řekl jí, že ji ochrání. Máša se mu tedy důvěřivě svěřila, že se ztratila v lese. Medvěd jí řekl, že pouze musí jít po cestě doprava a ta ji dovede k domovu.

Medvěd jako ochránce

Medvěd se stal Mášiným ochráncem a každý den ji doprovázel na procházky po lese. Máša byla šťastná, že má takového kamaráda, a tak se rozhodla, že mu bude každý den nosit med. Medvěd byl velmi vděčný a děkoval jí každý den.

Záchrana medvěda

Jednoho dne se medvědovi přihodila nešťastná věc – uvízl na plovoucím kládě uprostřed rybníka. Máša si uvědomila, že musí medvěda zachránit, a tak se rozhodla vyrazit na cestu za pomoci svého nového přítele.

Návrat medvěda domů

Máša medvěda zachránila a medvěd jí byl velmi vděčný. Sliboval jí, že jí kdykoliv pomůže, když ho bude potřebovat. Máša se také dohodla s medvědem na tom, že každoročně spolu pojedou na výlet do lesa.

Závěr

Máša se stala nejenom skvělou kamarádkou medvěda, ale také si naučila, že stačí mít odvahu a věřit svému srdci, aby se jí splnily sny. Medvěd ukázal Máše, že i když se někdy zdá, že jsou problémy neřešitelné, obě strany spoluprací mohou vyřešit všechny potíže. Máša a medvěd tak spolu zažili spoustu dobrodružství a stali se nejlepšími přáteli.

Ponaučení z Máša a medvěd původní pohádka

Máša a medvěd je pohádka plná přátelství a důvěry. Máša se v lese potkala s medvědem, který se ukázal být ochráncem a kamarádem. Medvěd Máše pomohl najít cestu domů a každý den ji doprovázel na procházky. Máša se rozhodla medvědovi dělat radost a nosila mu každý den med. Když se medvěd ocitl v nebezpečí, Máša mu pomohla a zachránila ho. Oba si slíbili, že budou spolu trávit čas a Máša se naučila, že když má odvahu a věří svému srdci, tak se jí mohou splnit sny. Pohádka ukazuje, že přátelství a spolupráce jsou důležité a že i neřešitelné problémy se dají vyřešit spoluprací. Máša a medvěd spolu zažili mnoho dobrodružství a stali se nejlepšími přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka