Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o lišce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jednou za starých časů v hlubokých lesích žila liška jménem Alena. Byla to velmi mazaná liška, která vždy našla cestu jak se nakrmit a uniknout z nebezpečí. Avšak jednoho dne se vše změnilo, když se Alena setkala s kouzelným stromem. Od té chvíle začala cesta plná překážek a záhad, kdy musela dokázat svou statečnost a sílu. To všechno, aby mohla najít konečné řešení a vrátit se domů. To je příběh, který vás zavede do pohádkového světa plného intrik a dobrodružství, Pohádka o lišce.

Pohádka o lišce – Rozmanité dobrodružství

Liška je fascinujícím tvorem, který provokativně kráčí lesy naší země. Jeho ostražitost a zvídavý charakter jsou pro dlouhou dobu lákavou inspirací pro pohádkové vyprávění. A tak dnes zaslechneme příběh o lišce, plný zvratů, překvapení, vtipu a pohádkové kouzlo.

H2 – Malá liščice se vydává na dobrodružství.

Když zasvítí slunce a ptáci začnou pít rosu z květin, malá liščice uvězněná v těle neohrabaného člověka, se rozhodne prozkoumat hlubiny lesa. Chtěla najít klid, ticho a pokoj. Naučila se, jak poznat dobré a zlé, jak úspěšně lovit, ale také jak být opatrná a obezřetná. Liška se setká s dalšími zvířátky, ale pro ni poslední slovo bude mít nic netušící zajíc.

H3 – Liška setkává s moudrým sovou.

Tak slavná a kreativní liščice se setkává s moudrým a zkušeným sovou. Ta ji naučí, jak poznat dobré a zlé, jak využít své strachu a jak se vypořádat se svými vlastními nejistotami. Liška si uvědomí, že je dobré být bystrá, rychlá a opatrná – aby se vyhnula nebezpečí. Vzájemná spolupráce také pomůže zlepšit pohodu v lesích.

H3 – Liška napadne kohouta a jdou do za kšeftem.

Liška se snaží najít nové způsoby, jak získat prostředky na živobytí. Jednou utíká před hladovými husami, když poblíž spustí kohout, a tak se ji podaří zmocnit se kohoutovy peřiny a ocasu. Byly to hodnotné věci, tak liška a kohout se rozhodnou je prodat. Camino se poštvali si koupit láhev vína. Liška ji koupila a z kohoutova hlasu vyrobila muziku.

H2 – Liška stihne unést celou rodinu z blízkých obcí.

Svým vtipem, odvahou a roztomilostí liška získala respekt a přátelství v celém lese. Lidé začali věřit v její schopnosti, a tak se liška rozhodla odjet do okolních obcí a odvést celou rodinu z blízké vesnice, která byla potřěsena přírodní pohromou.

Liška jí chtěla pomoci a ukázat, že když se sjednotí, mohou lidé a zvířata spolupracovat a zvládnout i ty nejtěžší situace. Spojila se s místními medvědy, liščími a jezevčíky a společně se vydali na cestu. Pomocí své moudrosti a zdrojů, které získali během doby, se jim podařilo obnovit venkovský domov a znovu získat džbán s medem pro celou vesnici.

H2 – Liška se vrátí do lesa a pomůže rodině vyhlédnout nový domov.

Vradnost a bystrou myslí liška poradila rozzářené místní rodině, jak vybírat nový a bezpečný dům, aby se neuskutečnily jejich obavy před přírodními neštěstími, zlými lidmi nebo hladovými zvířaty. Rodina si poslechla a hledala nový domov podle rad lišky. Našetřili a zakoupili pastvinu, kde se mohli usadit. Liška jim poslala zlato a med jako dárek a také jim na památku poslala obrázek sebe s kůží a ocáskem od kohouta,který jim věnovali na cestě.

H2 – Liška si uvědomí, že je čas rozloučit se se svými novými přáteli.

Liška nakonec zjistila, že už je čas vrátit se zpět do svého lesa, kam patří. Chtěla se rozloučit se svými novými přáteli a podělit se s nimi o své poznatky, zkušenosti a způsob myšlení. Věděla, že se s nimi setká znovu aže bude to nejvíc potřebovat.

Prošla celým světem a poznala, že pouhá zvířata mohou mnoho způsobů, jak pomoci světu, když se sjednotí.

Liška se rozhodla být jejich vedoucí a zároveň si užívat život s nimi.

Vzhledem klišským charakteristickým rysům, jakým je šikovnost, bystrost, ušlechtilost a způsob vyjadřování, je tato pohádka ideální pro děti a dospělé – většinou ty, kteří hledají způsoby, jak zlepšit svůj život prostě pomocí moudrosti, vtipu a štěstí.

Pohádky nás naučí – že se opět setkání s boty. Koncepty zahrnuté v této pohádce jsou pro inspiraci skvělé mnoha nejrůznějších druhů příběhů, které se objevují po celém světě a podporují myšlenku o vzájemné spolupráci mezi zvířaty a lidmi.

Ponaučení z Pohádka o lišce

V pohádce o lišce se dočteme o dobrodružství malé liščice, která se rozhodne prozkoumat les v okolí a najít klid a ticho. Bude se muset naučit rozlišovat mezi dobrem a zlem a být opatrná, ale také se setká s moudrou sovou, která ji naučí využívat svůj strach a vypořádat se s nejistotami. Liška se postupně stává skvělým lovčím a vynalézá nové způsoby, jak získat prostředky na živobytí, což ji nakonec dovede až k unesení rodiny z blízké vesnice. Spojí se s dalšími zvířaty a pomůže lidem obnovit jejich venkovský domov. Liška nakonec pozná, že je čas vrátit se zpět do lesa, ale stále si ponechává své nové přátele a svoji moudrost, která může pomoci mnoha lidem a zvířatům. Tuto pohádku mohou Češi využít jako inspiraci pro příběhy o spolupráci mezi lidmi a zvířaty, a to díky liščiny schopnosti být bystrou, rychlou a šikovnou. Pohádky nás mohou naučit, že se potkáme znovu, a koncepty, které jsou zahrnuty v této pohádce, mohou inspirovat mnoho dalších příběhů po celém světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka