Krátké české pohádky před spaním pro děti

Passaconaway a jeho jízda do nebe (Passaconaway and his ride to heaven)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před dávnými časy, když české země byly ještě plné tajemných krás, žil tu mocný náčelník jménem Passaconaway. Byl to muž, který dokázal komunikovat se zvířaty, mluvit s duchy lesů a řek a vládnout svému kmenu s neobyčejnou moudrostí. Jednoho dne se ale Passaconaway rozhodl, že musí opustit Zemi a vydat se na nebeskou cestu, aby tam našel odpovědi na své otázky a nalezl klid pro svou duši. Co ho na této cestě čeká a jak dokáže překonat všechny překážky, se dozvíte v příběhu Passaconaway a jeho jízda do nebe.
H2: Passaconaway – legendární postava

H3: Život Passaconaweye

Passaconaway je legendární postava, známá svými vynikajícími schopnostmi v bojovém umění a jako vůdce kmene Penacook, což byla jedna z prvních osad, které dnes představují oblast státu New Hampshire v USA. Příběh Passaconaweye je plný dobrodružství, nástrah a odvahy. Tento statečný vůdce uměl číst a psát, měl hlubokou znalost přírody a nejvýznamnějších divokých zvířat a byl velmi oblíbený mezi lidmi svého kmene.

H3: Passaconaway a jeho jízda do nebe

Svého času se Passaconaway dozvěděl o zázračné cestě do nebe pomocí velkého a mocného orla. Tento orl se jmenoval Wonalancet, byl největším orlem, kterého kdy někdo viděl, a měl jedinečné schopnosti, které mu umožňovaly letět do nebeské říše Boha Otevřeného oblohy, aby s ním mohl mluvit face to face.

Passaconaway toužil vidět tuhle cestu sám, ale nikdy nebyl schopen si ji splnit. Jeho šťastnou chvíli však zorganizovalo osud, když byl vyvolen na to, aby Wonalanceta zachránil před neuvěřitelně vysokým a šíleně rychlým seskokem z podkovy k vodopádu, kde hrozilo, že orl spadne a zemře.

Passaconaway vzal svůj luk a střelil na orla, což přilákalo jeho pozornost a umožnilo mu provést let, který potřeboval k zachránění života. Za tuto laskavost se Wonalancet zavázal, že Passaconaweyovi umožní sestoupit s ním do nebeské říše, kde bude mít příležitost mluvit s Bohem.

H3: Cesta k Otevřené obloze

Passaconaway se cítil nadšený a strachy neohrožený, když usedl na orla a ten vzlétl do vzduchu. Cesta byla plná divokých zvířat, nádherných scenérií, ale také nebezpečných překážek a silných větrů. V jednu chvíli bylo orlovi zaváto do oka a Passaconaway byl nucen učinit vše pro to, aby chránil orla a udržel ho na kursu.

Když konečně překonali všechna tato nebezpečenství, dorazili k branám Otevřené oblohy. Tady byl Passaconaweyovo úsilí odměněno tím, že se setkal tváří v tvář s Bohem. Bůh mu dal vědět, že jeho role v nebi je jeho volná vůle a že bude mít navíc všechen svobodný čas, aby se stal ještě lepším vůdcem svého kmene.

Passaconaway byl velmi ohromen tím, co slyšel a viděl v nebeské říši. Když se vrátil na zem, byl z něj jiný muž, který už nikdy nebyl ztroskotán a strachy nehrozil nic.

H2: Závěr

V našem příběhu Passaconaway a jeho jízda do nebe se Setkáme s jednou z nejvýznamnějších a nejstatečnějších postav v celé historii. Jeho snaha a odvaha se projevila nejen v boji, ale také v jeho hledání duchovního života. Tento příběh nás připomíná, že v životě je někdy nutné riskovat, udělat něco neobvyklého, aby bylo možné zažít něco tak magického a všestranného. Jelikož lepší identita jedince a vzdělanost jde ruku v ruce, Passaconaway nikdy nedbával vzdělaní a stále se dává pozor na to, aby se vývoj nepřestal a zůstal v neustálém růstu.

Ponaučení z pohádky pro děti

Passaconaway, legendární postava a vůdce kmene Penacook, se setkal se zázračnou cestou do nebe pomocí mocného orla. Jeho odvaha a snaha se projevila nejen v boji, ale také v hledání duchovního života. V nebi setkání tváří v tvář s Bohem mu dal novou perspektivu na život a inspiroval ho stát se lepším vůdcem kmene. Z této pohádky se učíme, že v životě je nutné riskovat a dělat neobvyklé věci, abychom zažili něco magického a všestranného. Passaconaway také učí, že vzdělání a neustálý vývoj jsou klíčové pro identitu a úspěch člověka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka