Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pasákona cesta do nebe

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bystrý potok protékal kolem malého, zapadlého městečka, na jehož okraji se rozkládalo dům starého, moudrého kouzelníka. Ten toužil po něčem, co by mu pomohlo dosáhnout věčného štěstí a klidného života. Jednoho dne se rozhodl podniknout cestu do nebe, aby oslovil samotného Boha a doprosil se jeho pomoci. Taková cesta však nebyla snadná a byla plná nebezpečí. Příběh Pasákona cesta do nebe nás zavede na tuto dobrodružnou pouť, během níž budou hlavní postavy konfrontovány s řadou výzev a překážek, aby na konci cesty získali to, po čem toužili.

H2: Pasákona cesta do nebe – Když pastýř snil o nebi
H3: Jednou snil pastýř o tom, jak se dostane do nebes

Měl na starosti stádo ovcí, které se páslo na zelené louce pod modrou oblohou. Každou noc, když pastýř uléhal ke spánku, snil o tom, jak se jednoho dne dostane do nebes. Byl to jeho největší sen, ale nevěděl jak ho splnit. Rozhodl se tedy navštívit mudrce, který mu mohl poradit, jak se dostat na nebesa.

H3: Mudrc Radim – O moudrosti i cestách na nebesa
Pastýř se vydal na cestu ke kvetoucímu sadu, kde pod stinnými stromy tráví čas mudrc Radim. Mudrc přemýšlel o hlubokých otázkách lidského bytí a byl znám svou moudrostí a znalostí starých písem. Pastýř se mu svěřil se svým snem a mudrc mu odpověděl:

„Když chceš cestovat na nebesa, musíš se naučit najít správnou cestu. Nejprve musíš najít cestu k vodopádu na východním konci údolí. Tam najdeš Zlatý kříž a když ho nabereš, ukáže ti cestu ke slunci. Když dosáhneš konce sluneční dráhy, uvidíš se proti mně, na vrcholu stromu. Tam bude cesta do nebes.“

Pastýř se tedy vydal na cestu, hledal vodopád a nakonec našel Zlatý kříž. Byl to kříž velikosti lidské dlaně, lesklý jako zlato. Pastýř ho vzal do rukou a když se podíval na slunce, uviděl cestu, jak mu byla ukázána. Vstoupil na sluneční dráhu a začal stoupat do nebe.

H3: Setkání s oříškem – Ukaž mi cestu
Cestou vysoko do nebes se setkal s oříškem, který se mu zeptal: „Kam jdeš?“ Pastýř odpověděl: „Jdu na nebe, hledám cestu.“ „Mám pro tebe tip,“ řekl oříšek. „Nasedni na můj chlup a já tě ukážu cestu.“ Tak pastýř nasedl na oříška a pokračoval v cestě.

H3: Strom na nebi – Objevení cesty
Po chvíli letu oříšek přistál na velikém stromě, který rostl na samém konci cesty. Strom byl obrovský, s větvemi širokými jako domy. Pastýř vylezl nahoru a uviděl, jak se shlukli andělé, kteří mu ukázali cestu ke vstupním branám nebes. Byly to obrovské zlaté brány se stříbrnými výšivkami, které se leskly v slunci.

Pastýř natáhl ruku a otevřel brány. Před ním se otevřela obří nádhera, která ho oslepila svým leskem. Před ním leželo nebe, sestávající ze zelených luk a lesů, kde se proháněly bílí koně. Pastýř se těšil a plný naděje vstoupil do nebe, tam už našel klid a štěstí, po kterém toužil tak dlouho.

H2: Pasákona cesta do nebe – Jak pastýř našel svoje štěstí
Pastýř strávil v nebi krátkou dobu, ale byla to doba neobyčejná. Tam našel svoje štěstí a poznal mnoho nových věcí. Znovu navštívil mudrce Radima, který se ho zeptal: „Co jsi v nebi zažil?“ Pastýř odpověděl: „Nalezl jsem klid a štěstí a poznal nové přátele. Díky tomuto snu jsem pochopil, jak jsou sny důležité a že lze dosáhnout nemožného.“

Mudrc se usmál, protože věděl, že pastýř našel svoje štěstí a moudrost, kterou hledal. Ať už byl na zemi nebo na nebi, vždycky bude v jeho duchovním srdci, protože se nevzdal snu, aby se dostal do nebe.

H3: Pasákona cesta do nebe – Jde o víru, kterou máme v sobě
Tato pohádka nás učí hodnotit sny a pevně věřit v to, že můžeme dosáhnout našich cílů. Když máme víru v srdci a nevzdáme se, dosáhneme všeho, na co se zaměříme. Věřte v sebe a svoje sny, ať už putujete světem nebo hledáte cestu do nebes.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Pasákona cesta do nebe“ nás učí, že sny jsou důležité a že je potřeba věřit v to, že můžeme dosáhnout našich cílů, když nevzdáváme své naděje. Pastýř snil o tom, jak se dostane do nebes, a rozhodl se najít spásu v mudrci Radimovi, který mu poradil, jak najít cestu na nebesa. Pastýř prošel všemi výzvami a nakonec se dostal do nebes, kde našel klid a štěstí. Pohádka nás učí, že když máme víru v srdci a nevzdáváme se, můžeme dosáhnout všeho, na co se zaměříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka