Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kouzelník Bílého lotosového pavilonu (The Sorcerer of the White Lotus Lodge)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před tím, než se lidé naučili kázat a psát, povídaly se večer u ohně příběhy o kouzelnících a pekelných bytostech, o přízracích a strašidlech. Jedním z nejznámějších kouzelníků byl Kouzelník Bílého lotosového pavilonu, jehož sídlem byla tajemná a skrytá ložnice, kam byl pro zjevné nadání s magií pozván jen málokdo. Celé generace se děsily jeho jména a příběhů o jeho kletbách, ale jen málo z nich mělo odvahu vyvolat ho a požádat jej o pomoc. Ať už byl Kouzelník skutečně bytostí nadpřirozenou, nebo pouze vynalézavým fakírem, jeho pověst přetrvává dodnes.
H2: Pohádka o Kouzelníku Bílého lotosového pavilonu
H3: Úvod

Byl jednou jeden starý Kouzelník jménem Bílého lotosového pavilonu, který sídlil v hlubokém pralese, daleko od civilizace. Jeho celoživotním snem bylo najít dokonalý diamant, aby mohl z něj vytvořit talisman nekonečné moci. A tak se vydal na dlouhou cestu, aby se mu to podařilo.

H2: Cesta Kouzelníka Bílého lotosového pavilonu
H3: Hledání dokonalého diamantu

Kouzelník Bílého lotosového pavilonu se vydal na cestu za dokonalým diamantem, věřil totiž, že jen on mu může poskytnout neomezenou moc. Prohlížel každý kámen, který si našel na své cestě, ale žádný z nich mu nepřipadal dost kvalitní. Nakonec dorazil k pramenu křišťálově čisté vody, kde se setkal s krásnou dívkou jménem Táňa, která mu nabídla pomoc.

H2: Setkání s Táňou
H3: Kouzelník a Táňa se potkávají

Táňa byla krásná dívka, která dokázala pracovat s drahými kameny. Kouzelník jí řekl, proč cestuje a Táňa mu nabídla pomoc. Rozhodla se, že mu pomůže s hledáním dokonalého diamantu. Začali spolu hledat, ale nedařilo se jim a chybělo i to pravé štěstí.

H2: Záchrana Kouzelníka a přeměna diamantu
H3: Kouzelníkova spása

Kouzelník Bílého lotosového pavilonu se natolik soustředil na hledání dokonalého diamantu, že si nevšiml, jak se blíží bouře. Najednou začalo pršet a bleskovat a on byl zraněn. Táňa se rozhodla ho zachránit a odvezla ho do svého domova, kde mu poskytla péči. Během léčení si Kouzelník všiml, že má před sebou dokonalý diamant. Byla to Táňa, která ho přeměnila do dokonalého klenotu. Kouzelník Bílého lotosového pavilonu byl začarován a uvědomil si, že svou nekonečnou sílu našel v Tánině lásce.

H2: Závěr
H3: Kouzelníkova moudrost

Kouzelník Bílého lotosového pavilonu se rozhodl, že s dokonalým diamantem již nemusí hledat nic dalšího. Naučil se mnoho moudrosti a lidí učil, jak najít svou skutečnou moc. Nakonec se vrátil do hlubokého pralesa, kde založil svou vlastní školu, kde učil mladé lidi, jak být skutečně mocní bez použití magických kamenů. Pohádka o Kouzelníku Bílého lotosového pavilonu zůstala napsána v paměti na mnoho let a mnoho dalších dětí byla inspirována jeho příběhem.

Ponaučení z pohádky pro děti

Kouzelník Bílého lotosového pavilonu se rozhodl najít dokonalý diamant, který by mu poskytl nekonečnou moc. Při hledání se setkal s dívkou jménem Táňa, která mu nabídla pomoc. Spolu hledali, ale nedařilo se jim najít ten pravý diamant. Během bouře Táňa zachránila Kouzelníka a odvezla ho do svého domova, kde se mu podařilo najít dokonalý diamant, který se ukázal být sama Táňa. Kouzelník pochopil, že skutečnou moc najde v lásce a moudrosti. Vyzbrojen novým poznáním se rozhodl odcestovat zpět do pralesa, kde založil svou vlastní školu, kde učil mladé lidi, jak být skutečně mocní bez magických kamenů. Příběh Kouzelníka Bílého lotosového pavilonu zůstal v paměti na mnoho let a sloužil jako inspirace pro mnoho dalších dětí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka