Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Zlatovlásce a třetí medvěd

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno v dalekém lesním kraji, kde se střídaly roční období a každého rohu překvapovala nová krása, žila mladá dívka jménem Zlatovláska. Její vlasy byly zlaté jako slunce a oči modré jako nebe. Toužila po dobrodružství a objevování nových míst, ale vždy ji zadržela pečlivá starost matky. Jednoho dne se ale Zlatovláska rozhodla opustit svůj domov a vydat se do nepoznaného. Během svého putování narazila na tajemnou chatu, kde se setkala s třemi medvědy. Co se stane dál? To se dozvíte v našem kouzelném příběhu „O Zlatovlásce a třetím medvědovi“.

O Zlatovlásce a třetí medvěd

Úvod

Byl jednou jeden zlý medvěd, který bydlel v hlubokých lesích. Ten medvěd měl tři syny, a když dorostli, odešli si najít svůj osud. Starší dva synové se vydali na cestu, ale třetí syn se nechtěl vydat pryč z lesa. Nejenže měl rád život v lese, ale také mu tam nabídl ochranu a bezpečí.

Útěk Zlatovlásky

Jednoho dne, když se medvědí synové vydali lovit, narazili na krásnou dívku se zlatými vlasy. Ta jim řekla, že utekla z domova, protože jí nevlastní matka ubližuje kvůli jejím zlatým vlasům. Medvědí synové jí nabídli, aby se přidala k nim a vzali ji s sebou.

Když se vrátili do lesa, zlatovláska byla plná vděčnosti a štěstí a začala se starat o třetího medvěda, kterého si každý opomíjel. Díky zlatovlásce se třetí medvěd cítil konečně potřebný a úplný.

Únos Zlatovlásky

Jednoho dne, když medvědí kluci odešli lovit, se zlatovláska rozhodla zůstat v medvědí jeskyni. Bohužel, zlá nevlastní matka zjistila, kde se zlatovláska ukrývá, a unesla ji pryč.

Třetí medvěd, který zůstal v jeskyni, zpanikařil, když zjistil, že je Zlatovláska pryč. Také se cítil vinen, že jí nepřesvědčil, aby odešla s nimi na lov.

Úžasná Zlatovláskina záchraná akce

Medvědí synové se vrátili z lovu a zjistili, že Zlatovláska zmizela. Třetí medvěd plakal a řekl jim o tom, co se stalo. Starší medvědi se rozhodli, že musí Zlatovlásku najít a vrátit ji zpět.

Vydali se na cestu a potkali dobrého kouzelníka, který jim dal kouzelný meč, aby jim pomohl porazit zlou nevlastní matku. Poté, co porazili matku, našli zlatovlásku a odvedli ji zpět do lesa.

Šťastný konec

Zlatovláska byla šťastná, že je zpět v bezpečí u medvědů, a medvědi byli šťastnější než kdy předtím. Zlatovláska si uvědomila, že třetí medvěd byl vždy tou nejdůležitější částí skupiny, a medvědi si uvědomili, že by bez Zlatovlásky nebyli kompletní.

Tak se tedy Zlatovláska stala součástí medvědí rodiny a žili společně šťastně až do konce svých dnů.

Závěr

Příběh o Zlatovlásce a třetím medvědovi nás učí, že každá část je důležitá a není třeba nikoho opomíjet. Spolupráce a vzájemné uznání jsou klíčové pro to, aby naše skupiny a komunity fungovaly tak, jak mají.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tento pohádkový příběh nás učí, že každá část skupiny je důležitá a neměli bychom nikoho opomíjet. Spolupráce a vzájemné uznání jsou klíčové pro to, aby naše skupiny a komunity fungovaly správně. Tento princip je důležitý nejen v rodinách, ale i v širším společenství. Navíc bychom si měli vážit těch, kteří jsou běžně opomíjeni, protože mohou mít mnoho kvalit, které nám mohou pomoci rozvíjet se a růst společně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka