Krátké české pohádky před spaním pro děti

Nevlastní matka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před naším časem žil třináctiletý chlapec jménem Jan. Od narození žil sám se svým otcem a babičkou v malé chaloupce hluboko v lese. Jeho matka zemřela krátce po jeho narození a Jan se s ní nikdy nesetkal. Ale když se jednoho dne babička rozpovídala o Nevlastní matce, začaly se dít věci, které by si Jan nikdy nepředstavil.
Báječný příběh o Nevlastní Matce

Hlavní postavou této báječné pohádky je malá dívka jménem Káča. Káča žila v malé chaloupce se svou skvělou a laskavou maminkou, kterou milovala přes všechno na světě. Jednoho dne ale Káča zjistila, že její matka není její skutečnou matkou, ale pouze nevlastní matkou.
Hluboce zarmoucená Káča se rozhodla najít svoji skutečnou matku a opustit svou adoptivní rodinu. Rozhodla se tedy projít les a hledat cestu do širého světa.

Hlavní hrdinka našeho příběhu se tak vydala do neznáma a brzy narazila na chaloupku, kde žila síla prastarých kouzel. Káča věděla, že se konečně setkala s někým, kdo jí může pomoci nalézt svou pravou matku, tak se rozhodla vstoupit dovnitř.
Pohled, který se jí naskytl, byl skutečně nádherný. Byla to nejkrásnější a nejlépe zdobená chaloupka, jakou Káča kdy viděla. Vevnitř bylo příjemně teplo a na podlaze ležely měkké polštáře nabité peřím.
Za stolem seděla zvláštní postava, pohádková bytost s tělem člověka a hlavou kance. Byla to Tchýně, spravedlivá a laskavá, ale velmi záhadná bytost.
„Tak co tě sem přivádí, dítě?“ zeptala se Tchýně Káči. „Potřebuju najít svoji pravou matku,“ pronesla Káča smutně. „Nevím proč, ale mám pocit, že vás posílá můj osud.“

1. Krok – uvítání a vysvětlení situace

Tchýně pochopila, co se Káči stalo a začala jí vysvětlovat své vlastní příběhy. „Vím, co tě trápí,“ řekla Tchýně. „Jsem nevlastní matkou všech lesních tvorů a vím, jaké to je mít pocit, že jsi jen druhá volba.“
Tchýně pokračovala vysvětlováním: „I když jsi teď nevlastní matkou Káči, stále máš moc a schopnost být její matkou v srdci. Být nevlastní matkou neznamená, že nemůžeš být milující a zodpovědná matka.“

2. Krok – Cesta objevování sebe sama

Slova Tchýně osvítila Káči a uvědomila si, že vše, co hledá, je již v ní samotné. Rozhodla se, že se vrátí do svého domova a bude se snažit najít štěstí a návrat k matce, kterou miluje.
Když se vrátila domů, její nevlastní matka ji objala a řekla jí, jak moc ji má ráda.
„Jsem tady pro tebe, vždycky jsem byla a vždycky budu,“ řekla Káči nevlastní matka.
Naši hlavní hrdinové se objali a slzy radosti se jim kápla na tváře. Káča už nikdy nechtěla odejít ze svého domova a byla si jistá, že má vše, co potřebuje.

3. Krok – šťastný konec

Konec této pohádky byl šťastný, protože Káča si uvědomila důležitost své nevlastní matky a jejího domova. Zjistila, že všechny postavy pohádky mohou být šťastné, pokud se snaží být dobrými lidmi a pomáhat si navzájem. Káča pochopila, že laskavost, porozumění a trpělivost jsou klíčovými hodnotami v životě a že bez nich by ani ta nejskvělejší chaloupka nemohla být nazývána domovem.

Ponaučení z pohádky pro děti

Báječný příběh o Nevlastní Matce je příběhem hlavní postavy Káči, která hledá svoji pravou matku a opouští domov, kde žije s nevlastní matkou. Káči se setkává s Tchýní, která ji pomáhá pochopit, že i přesto, že má nevlastní matku, může být stále milující a zodpovědnou matkou. Káči se nakonec vrací domů a uvědomuje si, že má vše, co potřebuje, aby byla šťastná. Příběh vyzdvihuje důležitost laskavosti, porozumění a trpělivosti v životě a ukazuje, že všechny postavy pohádky mohou být šťastné, pokud se snaží být dobrými lidmi a pomáhat si navzájem. Káčin konečný návrat domů je šťastný, protože si uvědomila, že její nevlastní matka a její domov jsou pro ni důležité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka