Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Popelku (Cinderella)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, žila jedna krásná dívka, jejíž matka zemřela, když byla velmi malá. Otec si vzal novou ženu, která měla dvě vlastní dcery. Bohužel, když otec zemřel, nová matka se proměnila v krutou a zlou ženu. Její dcerky ji následovaly a vše, co zbývalo z dívčina původního štěstí, byla vzpomínka na dobrou matku a několik starých šatů. Tato dívka se jmenovala Popelka nebo jak se jí říká v češtině – O Popelku.
H2: O Popelce – Když se sen stane skutečností
H3: Once upon a time – Začátek příběhu

Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami stála malá vesnička. Tam žila krásná a hodná dívka jménem Popelka. Její matka a otec ji měli velmi rádi, ale bohužel zemřeli. Popelka zůstala sama se svými zlými nevlastními sestrami a nevlastní matkou.

H3: Popelčiny trápení – Hnusáci v novém světle

Popelka musela denně pracovat jako služka a dělat vše, co si její zlé nevlastní sestry přály. Musela uklízet, vařit, prát a postelovat jim. Nezůstalo jí málo času ani na odpočinek. Její nevlastní sestry a matka ji šikanovaly a ponižovaly, ale Popelka stále zůstávala hodná a laskavá.

H3: Vysněný ples – Šance na změnu

Jednoho dne se měla konat velká slavnost v královském paláci. Král a královna pozvali všechny dívky z okolních vesnic na ples. Popelka si přála jít na ples, ale její nevlastní sestry ji nedovolily. Přišly na ni, že je nevzhledná a nehodná tancovat s takovými lidmi.

H3: Klikatá cesta za štěstím – Dárek od dobré víly

Popelka se rozhodla, že si půjde pro svou šanci. Na cestě potkala dobrou vílu, která jí pomohla a darovala jí jasně modré šaty a skleněnou střevíci. Řekla jí, aby na ples přišla a tancovala s princem. Pokud ztratí střevíci, dostane jí zpět a bude mít vše, o co si přála.

H3: Nádherný ples – Popelčin nevšední zážitek

Popelka se tak krásně oblékla a odešla na ples. Tam ji však nevlastní sestry a matka nepoznaly a nečekaně dostala pozvání od prince. Tancovali spolu celou noc a Popelka byla šťastná. Na konci noci však musela brzy odejít a zapomněla si na místě svůj skleněný střevíček.

H3: Objev nového přítele – Bystrý princ

Princ našel střevíček a rozhodl se najít dívku, která mu patřila. Začal všechny dívky z okolí obcházet a každé dal možnost vyzkoušet si střevíček. Nikomu však nepadnul jako Popelce. Nakonec dorazil i do malé vesnice, kde žila Popelka a ona si mohla vyzkoušet střevíček. Ten jí perfektně sedl a princ poznal, že je to ta dívka, se kterou tancoval na plese.

H3: Šťastný konec – Láska na věky

Popelka se setkala s princem a ten jí nabídl ruku k sňatku. Žili spolu šťastně až do konce svých dnů. Popelka už nikdy nemusela pracovat jako služka a mohla být šťastná s láskou svého života. Nakonec se ukázalo, že sen se může stát skutečností a že se štěstím lze setkat i v nejtěžších chvílích.

H2: Závěr příběhu – Krásný konec

A tak Popelka v dílčím trápení byla odměněna za svou hodnost a odvahu. S pomocí dobré víly se konečně dostala na ples a tančila s princem. Po mnoha peripetiích odhalila pravou tvář svých nevlastních sester a získala si srdce prince. Celá vesnice se raduje z jejich spojení a s důvěrou v to, že štěstí může najít každý.

Ponaučení z pohádky pro děti

V pohádce o Popelce se dozvídáme o mladé dívce, která byla trápena svými zlými nevlastními sestrami a matkou. Přestože musela denně pracovat jako služka a byla šikanoována, zůstávala laskavá a hodná. Když se konal ples v královském paláci, Popelka si přála jít, ale její nevlastní sestry ji nedovolily. Díky pomoci dobré víly se Popelka zúčastnila plesu a tančila s princem. Na konci večera však musela odejít a zapomněla si na místě skleněnou střevíci. Princ hledal dívku, která mu patřila, a nakonec vyhledal Popelku. S ní si seděl střevíci a poznal, že je to ta dívka, se kterou tančil na plese. Princ ji nabídl ruku k sňatku a žili spolu šťastně až do konce svých dnů. Příběh o Popelce nás učí, že sen se může stát skutečností a že je možné najít štěstí i v nejtěžších chvílích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka