Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh o Popelce (Cinderella)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, za devatero horami, za devatero řekami, žila jedna ubohá sirotek jménem Popelka. Její otčím se oženil s krutou a sebevědomou ženou, která s ní nakládala jako s nevolnicí a jediným zdrojem utrpení pro Popelku bylo bránit se proti nepřátelským krokům své nevlastní matky a sestrám. Nicméně, jedno kouzelné setkání s vilkou změní osud této ubohé sirotky a náš příběh se rozvíjí v říši plného zázraků a magie. Tady začíná příběh o Popelce, který přináší nádech romantiky a víry v kouzlo spravedlivých konců.

Příběh o Popelce: Když se sen stává skutečností

Popelka byla krásná dívka plná naděje a snů. Žila s matkou a otčímem, kteří ji však svojí nelibostí a neustálou prací potlačovali, a tak se Popelka musela spokojit s rolí služky a vykonávat nepříjemné práce po celý den. Mnoho nocí Popelka snila o vysvobození a o prince, který by ji zachránil z neštěstí. Tyto sny se brzy staly skutečností, ale cesta k štěstí nebyla snadná.

Popelčin sen se proměnil v realitu

Popelka se těšila na velký ples, kde měla jedinečnou šanci potkat prince a změnit svůj život. Avšak matka a otčím ji zamezili v účasti na plese a Popelka se musela spokojit s úklidem. Když však všichni odešli, Popelka se rozhodla udělat si tajný výlet na ples. S pomocí kouzelné víly se Popelka proměnila a její sen se stal skutečností.

Princezna a kouzelná víla na plese

Na plese se Popelka setkala s prince a ihned se do sebe zamilovali. Popelka se však musela stále starat o čas a po půlnoci se musela vrátit domů. Prince se snažil najít svou milou, ale neúspěšně. Popelka však nebyla zklamaná, věděla totiž, že se s princezem ještě uvidí.

Popelka jako královská nevěsta

Princezna vyhlásila veřejný ples, kde měl být princovou královskou nevěstou ta, která by do princeovo střevíc vlezla nejlépe. Popelka byla odhodlána vyzkoušet své štěstí a prince vzpomněl na svou ztracenou lásku. Popelka se obula do střevíc a její stopa se přesně hodila na královskou botu. Princezna byla princezou a Popelka skončila svůj život jako šťastná a zamilovaná princezna.

Závěr

Příběh o Popelce nás učí, že sen se může stát skutečností, že nesmíme ztrácet naději a že láska je nejsilnější moc na světě. Popelka dokázala vybojovat své místo na slunci a dokázala si zachovat svou důstojnost a sílu i v nejtěžších chvílích. Každý má právo na štěstí a stačí jen jít svou cestou a nikdy nevzdávat svůj sen.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh o Popelce je příběhem o krásné dívce, která snila o prince a lepším životě. Její sen se stal skutečností díky kouzelné víle a její odvaze a odhodlání. Popelčin příběh nás učí, že sny mohou být skutečností, že nikdy nesmíme ztrácet naději a že láska je silná moc. Popelka podstoupila mnoho nepříjemných situací a potlačování ze strany své rodiny, ale dokázala si zachovat svou důstojnost a sílu. Popelčin příběh nám ukazuje, že každý má právo na štěstí a stačí jen následovat svůj sen a nevzdávat se, i když je cesta těžká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka