Krátké české pohádky před spaním pro děti

Chudý mlynářův chlapec a kočka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chudý mlynář, který měl jediného syna. Ten mladý chlapec měl velké sny, ale bohužel mu chyběly prostředky, aby je splnil. Jednoho dne se však v jeho životě objevila zvláštní kočka, která mu nabídla pomoc. A tak začala neuvěřitelná pohádka o Chudém mlynářově chlapci a kočce.
H2: Chudý mlynářův chlapec a kočka
H3: Příběh o tom, jak se chudý chlapec stal bohatým díky chytré kočce

Byl jednou chudý mlynářův chlapec, který se musel starat o celou rodinu. Každý den pracoval tvrdě v mlýně a přesto se sotva uživil. Nakonec už nevěděl, co dál dělat a zoufale hledal způsob, jak zlepšit svou situaci.

H3: Kočka s plánem
Jednoho dne mu přišla na pomoc kočka. „Nemusíš se trápit a hledat řešení sám. Já ti pomohu,“ řekla mu kočka a představila mu svůj plán.

H3: První krok k bohatství
„Musíš mi koupit boty a kožený pytel. Pak mi do něj nasypej moušky a vezmi mě na hrad k moci a bohatství,“ řekla mu kočka.

Chlapec si nebyl jistý, zda kočka skutečně ví, co dělá, ale rozhodl se jí důvěřovat. Koupil jí boty a kožený pytel a nasypal do něj moušky.

H3: Schůzka s králem
Kočka si pytel přehodila přes záda a vydala se na cestu k hradu. Když se dostala na hrad, vydala se rovnou za králem. „Vážený králi, můj pán, marquis de Carabas, mi dal zprávu, že se nachází poblíž. Chtěl by se Vám představit,“ řekla mu kočka.

Král byl zvědavý, kdo je marquis de Carabas, a tak souhlasil s setkáním.

H3: Nápad na okořenění situace
Kočka navrhla, aby si marquis de Carabas udělal v té okolní krajině výlet, a král souhlasil.

Kočka běžela před marquisem de Carabasem a kdekoliv potkala sedláka nebo rolníka, zeptala se jej, čí pole nebo pastviny jsou. „Jsou to pole a pastviny marquisových“ odpověděla poté. Marquis de Carabas netušil, co tím kočka zamýšlí.

H3: Trik na získání královského majetku
Když se marquis de Carabas setkal s králem, kočka mu řekla: „Pane králi, moje tohoto pána marquis de Carabas zlodějové oloupili a vzali mu všechno. Zachránil se jen právě tak, jak stojí před Vámi. Tyhle pole a pastviny, které teď vidíte, jsou jeho, a prefíkaní zlodějové už jsou pryč.“

Král byl udiven a rozhodl se udělat marquisovi de Carabasovi dar: „Marquisi de Carabas, pane, nemůžu přímo odhadnout, jak vděčný Vám jsem, že jste vyjádřil tolik solidarity s mou ztrátou. Takže, abych se Vám lépe odvděčil, určitě byste ohodnotil, kdybych Vám nabídl jednu ze svých nejlepších usedlostí.“

Marquis de Carabasovi se podařilo získat z krále usedlost a stal se bohatým lordem. Všechno se díky kočce obrátilo ke štěstí.

H2: Závěr
Příběh o chudém mlynářově chlapci, který skončil jako bohatý majitel usedlosti díky chytré kočce, je pohádka, která nám ukazuje, že se nikdy nemůžeme vzdát snů ani situace, které se nám zdají beznadějné. A for do toho držcie kočieku, ktorý vám poradí a pomoc dopracuje sa k úspechu.

Ponaučení z pohádky pro děti

V této pohádce se setkáme s chudým chlapcem, který se snaží uživit celou rodinu. Kočka mu nabídne svou pomoc a má plán, který chlapce přivede k bohatství. Kočka si nechá koupit boty a kožený pytel, vyrazí s ním na hrad a představí ho králi jako marquis de Carabas. Díky triku s polem a pastvinami, které jsou podle kočky majetkem marquise de Carabas, dostane chlapec dárek od krále, kterým je usedlost. Chlapec se stane bohatým lordem a díky kočce dosáhne svých snů. Tuto pohádku můžeme chápat jako poučení, že nikdy bychom neměli vzdát svých snů a situace, které se nám zdají beznadějné. Kočička z této pohádky nám ukazuje, že správná strategie a odhodlání mohou vést k úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka