Krátké české pohádky před spaním pro děti

Osel a jeho kočí – The Ass and his Driver

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden osel jménem Osel, kterého všichni lidé považovali za lenocha a neschopného zvíře. Osel však měl svého kočího, který mu vždycky pomohl a snažil se mu dokázat, že není jenom obyčejné zvíře. Svému pánovi pomáhal při práci, vozil těžké břemeno a vždy byl ochotný mu pomoci. Tento příběh vypráví o jejich dobrodružstvích a o tom, jak dokázali překonat všechny překážky, které se jim postavily do cesty.
Once upon a time, there lived a man who owned an ass. This ass was very lazy and always found ways to shirk his work responsibilities. The man grew tired of the ass’s constant laziness, so he decided to hire a driver to keep the ass in check.

H2: Osel a jeho kočí

Muž najal kočího, aby dohlížel na osla. Kočí byl tvrdý a způsobilý, na rozdíl od lenivého osla. Kočí věděl, že musí najít způsob, jak nasměrovat osla ke správnému chování.

H3: První pokus

Kočí se rozhodl osla vychovat tvrdou rukou. Když osel nechtěl pracovat, kočí ho bitím přiměl, aby pracoval. Ale to nebylo dostatečné. Osel stále hledal způsob, jak se vyhnout práci.

H3: Druhý pokus

Kočí si uvědomil, že musí přistupovat k oslu jinak. Tak se rozhodl použít metodu odměn a trestů. Když osel plnil své pracovní povinnosti dobře, kočí ho odměňoval. Když osel selhal, kočí mu dal trest.

H3: Třetí pokus

Toto způsobu výchovy přinesl kočímu úspěch. Osel pochopil, že když bude pracovat a plnit své povinnosti, bude odměněn. Tím pádem se naučil pracovat pečlivě a snažit se být co nejlépe.

H2: Morálka příběhu

Díky kočímu se osel naučil být lepším pracovníkem a dokázal se změnit k lepšímu. Toto platí i pro nás samotné. Pokud máme nějaký problém nebo špatnou vlastnost, můžeme se k němu přistupovat různými způsoby. Někdy je potřeba tvrdá ruka, ale obvykle je lepší použít metodu odměn a trestů. Důležité je být trpělivý, vědět, co chceme dosáhnout a nevzdávat se. Díky tomu se můžeme naučit změnit se k lepšímu, jako osel v našem příběhu.

H2: Závěr

Příběh o oslu a jeho kočímu nás naučil důležitou lekci. Pokud máme nějaký problém, můžeme se ho pokusit řešit různými způsoby – tvrdou rukou, metodou odměn a trestů či jinou. Důležité je nevzdávat se a být trpělivý. Při správném přístupu se můžeme naučit změnit se k lepšímu, stejně jako osel v našem příběhu.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Byl jednou muž, který vlastnil osla. Ten však byl velmi líný a neustále se snažil vyhýbat svým pracovním povinnostem. Muž se unavený z oslovy lenosti rozhodl najmout kočího, aby osla držel pod kontrolou.

Kočí byl tvrdý a zručný, na rozdíl od lenivého osla. Věděl však, že musí najít způsob, jak to oslu vysvětlit.

Nejprve se kočí rozhodl vychovávat osla tvrdou rukou. Když osel odmítal pracovat, kočí ho trestal bičem, aby ho donutil pracovat. To však nestačilo, osel stále hledal způsob, jak se vyhnout práci.

Kočí si uvědomil, že musí přistupovat k oslu jinak, tak se rozhodl použít metodu odměn a trestů. Když osel plnil své pracovní povinnosti dobře, kočí ho odměňoval. Když osel selhal, dostal trest.

Tento způsob se kočíovi osvědčil, osel pochopil, že když bude pracovat a plnit své povinnosti, bude odměněn. Díky tomu se naučil pracovat důkladně a snažit se být co nejlepší.

Tento příběh nás učí, že pokud máme nějaký problém nebo špatnou vlastnost, můžeme se k němu přistupovat různými způsoby. Někdy je potřeba tvrdá ruka, ale většinou je lepší použít metodu odměn a trestů. Naučíme se tak změnit své chování ke lepšímu, stejně jako osel v tomto příběhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka