Krátké české pohádky před spaním pro děti

Nápadníci princezny Světlušky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou princezna Světluška, krásná a svěží jako samotné jaro. Všude, kudy kráčela, vonělo po květinách a větřík ji obklopoval hřejivým objetím. Její krásu a dobrotu brzy zaznamenali zájemci z celého království a tak se začali scházet nápadníci, kteří se toužili stát princezniným manželem. Jaký osud ji čeká a koho si nakonec vybere? To vše se dozvíte v naší pohádce o nápadnících princezny Světlušky.
H2: Nápadníci princezny Světlušky
H3: O Světlušce

Světluška byla princezna jako žádná jiná. Její zářící křídla a zlaté vlasy byly obdivovány všemi, kdo ji potkali. Byla milá, krásná a chytrá a byla hrdou dcerou svého otce, krále. Ale když Světluška oslavila svoje osmnácté narozeniny, král se rozhodl, že je čas najít jí nápadníka.

H3: Hledání nápadníků
Král rozhlásil po celém království, že hledá nápadníky pro Světlušku. Přišli nikoliv jeden nebo dva, ale desítky rytířů a princů, aby získali přízeň princezny a získali její ruku.

Mezi nápadníky byl jednoznačně nejkrásnější princ z nedalekého království. Měl štíhlou postavu, modré oči a hnědé vlasy. Světluška byla okouzlena jeho způsobem mluvení a ušlechtilým způsobem, jakým se choval. Byla si jistá, že právě on je ten pravý.

H3: Závist jiných nápadníků
Na Světluščiny narozeniny se konalo královské slavnosti, na kterých měli nápadníci předvést své dovednosti a mnozí se chtěli předvést v nejlepším světle, aby získali přízeň krále a princezny. Ale mezi nápadníky byli i závistiví lidé, kteří toužili po Světluščině ruce jen kvůli vlivu a moci, kterou by získali jako manželé princezny.

H2: Osudová nevěra
H3: Vdovec John

Mezi nápadníky byl i vdovec jménem John, který získal Světluščino srdce svou upřímností a laskavostí. Světluška si uvědomila, že se do něj zamilovala, ale kvůli svému otci a svému postavení jako princezny si nemohla dovolit se vdát za někoho, kdo není původem z královského rodu.

John se však nevzdal a po mnoha těžkých obdobích plných utrpení a bolu, začala Světluška pomalu porušovat královské zákony a často se scházela s Johnem tajně, aby nevzbudila podezření.

H2: Objev pravdy
H3: Vyhrožování zloděje

Jednoho dne však Světluščina tajemství vyšlo najevo. Mezi nápadníky se objevil zloděj, který se snažil využít nespokojenosti nápadníků a získat královský trůn. Když zloděj zjistil o Světluschčině románku s Johnem, začal jí vydírat a hrozil, že to vše řekne králi, pokud mu nepomohou získat trůn.

Světluška byla ochotná udělat cokoli, aby ochránila svou lásku, ale John se rozhodl pohnout se dál. Otevřeně zpochybňoval záměry zloděje a podařilo se mu dokázat své nevinně. Zloděj byl nakonec trestán za svůj plán.

H2: Život se vrácil do normálu
H3: Láska je silná

Ve svém posledním setkání před nápadníky byla Světluška jasná – má jen jednoho milence a to je John. Král byl nakonec nucen se svým nátlakem vzdát a povolil jejich manželství.

Světluška věděla, že v životě není nic důležitější než láska. Jejich život se vrátil do normálu až do konce svých dnů žili spokojeně a plni lásky.

H3: Závěr
Tak skončila báječná pohádka o nápadnících princezny Světlušky. Tato pohádka nás učí, že každý z nás potřebuje lásku a upřímnost, aby se mohl cítit šťastný a naplněný. A jak Světluška a John dokázali, na svatbu není nikdy pozdě, ať už jste princezna nebo kdokoliv jiný.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o princezně Světlušce nám ukazuje, že láska a upřímnost jsou velmi důležité pro život. Král hledal nápadníky pro svou dceru, ale mezi nimi byli i závistivci a zloděj, kteří chtěli získat královskou moc. Světluška se zamilovala do vdovce Johna, ale nemohla si dovolit se za něj vdát kvůli svému postavení jako princezny. Když se všechno odhalilo, John se bránil a dokázal svou nevinu. Král nakonec povolil jejich manželství a Světluška pochopila, že láska je nejdůležitější věcí v životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka