Krátké české pohádky před spaním pro děti

Animus a anima v pohádkách stáhnout

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za sedmi horami a sedmi řekami, kde se potkávají světy animů a anim, se odehrává neuvěřitelný příběh. Animus a anima, dva protiklady, kteří jsou přitahováni k sobě jako magnet. Jejich putování pohádkovými lesy, plné nebezpečných překážek a zrad, je plné magie a dobrodružství. Tak zahrajte si s námi hru, stáhněte se do světa Animus a anima v pohádkách.“

H2: Animus a Anima v pohádkách: Kdy se setkali?
H3: Co znamenají Animus a Anima?

Animus a Anima jsou dva archetypy, které představují mužskou a ženskou esenci. Jsou součástí analytické psychologie, která zahrnuje výzkum lidské psychiky a významu symbolů. Jaké bylo jejich setkání v pohádkách?

H2: Animus a Anima v pohádce „O Šípkové Růžence“
H3: Jak se projevuje Animus v pohádce „O Šípkové Růžence“

V pohádce „O Šípkové Růžence“ vidíme Animus jako prince, který přichází zachránit princeznu ze spánku prokletí. Princezna je v kómatu, ale prince se projevuje jako silný, hrdý a odvážný muž, který přemůže všechny překážky a zachrání svou budoucí manželku.

H2: Animus a Anima v pohádce „Popelka“
H3: Jak se projevuje Anima v pohádce „Popelka“

V pohádce „Popelka“ vidíme Anima jako paní, která se stará o Popelčiny zájmy a touhy. Anima se projevuje jako intuice, která Popelčině pomáhá najít cestu ke svým snům a touhám. Anima také pomáhá princezně uvědomit si její skutečné já a najít pravou lásku.

H2: Animus a Anima v pohádce „Kráska a zvíře“
H3: Jak se setkávají Animus a Anima v pohádce „Kráska a zvíře“

V pohádce „Kráska a zvíře“ se setkávají Animus a Anima v podobě prince a královny. Prince se setkává s krásnou dívkou v podobě zvířete a postupně objevuje její kouzlo. Královna se přizpůsobí situaci a pomáhá princezně získat korunu. Společně ukazují ducha Animus a Anima, mužský a ženský princip, které se však musí vzájemně doplňovat a respektovat.

H2: Animus a Anima v pohádce „Hansel a Gretel“
H3: Jaké jsou vlastnosti Animus a Anima v pohádce „Hansel a Gretel“

V pohádce „Hansel a Gretel“ se Animus a Anima projevují jako bratr a sestra, kteří se musí navzájem ochraňovat a spolupracovat při řešení problémů. Bratr je odvážný a silný, ale také impulzivní a to ho někdy nutí dělat špatné rozhodnutí. Na druhé straně je sestra silná v intuici a citovější, může být však pasivní v některých situacích. Spoluprací se však dokážou překonat těžké situace a najít cestu domů.

H2: Animus a Anima v pohádce „Císařovy nové šaty“
H3: Jak se chová Animus a Anima v pohádce „Císařovy nové šaty“

V pohádce „Císařovy nové šaty“ se Animus a Anima projevují jako císař, který je založen na mužském principu a jeho Anima, jeho žena, která je založena na ženském principu. Císař se nechá nachytat svými poradci, kteří mu slibují, že vidí nové šaty, které jsou naprosto fantastické a krásné. Císařova Anima mu radí, aby nespoléhal pouze na vnější vzhled a že by se měl spolehnout na svou vlastní intuici. Císař však nakonec podlehnou svému Animus a skončí v těžké situaci.

H2: Animus a Anima v pohádce „Malá mořská víla“
H3: Jaké je poselství o Animus a Anima v pohádce „Malá mořská víla“

V pohádce „Malá mořská víla“ je Animus ztvárněn jako princ, na kterého se malá víla zamiluje. Její Anima se projevuje skrze malou řasu, kterou si vezme jako část jejích lidských potřeb. Víla objeví svému Animus, že by chtěla být člověkem a je ochotna obětovat svoji duši a hlas. Anima pak cítí, že jsou důležité i věci, které jsou vlastní jí samotné a neztrácí je.

H2: Animus a Anima v pohádce „Sněhurka“
H3: Jak se projevuje Anima a Animus v pohádce „Sněhurka“

V pohádce „Sněhurka“ se Animus projevuje jako princ, který miluje Sněhurku a ochrání ji. Anima se projevuje skrze sedm trpaslíků, kteří se obírají o Sněhurku a následně ji zachrání před zlověstnou královnou. Zde se Anima projevuje jako péče a soucit. Poezie Anima ve Spásy Tomáše má vlastní archetypy a myšlenky a díky tomu se se Sněhurkou setkává.

H2: Animus a Anima v pohádce „Alenka v říši divů“
H3: Jaký má význam Animus a Anima v pohádce „Alenka v říši divů“

V pohádce „Alenka v říši divů“ se setkáváme s Animus a Anima jako s hlavními charaktery s kterými Alenka interaguje. Animus je ztvárněn jako zajíc, který je Alenčin průvodce v divočině a Anima je ztvárněna jako říční nymfa, která Alenku nakonec převede k jejímu cíli. V tomto případe je Animus užitečný pro překonání překážek a Anima zase pro Prostření cesty k propojení těla a duše.

H2: Animus a Anima v životě
H3: Jak si uvědomit Animus a Anima v našem životě

Animus a Anima našeho života se mohou projevovat různými způsoby, v souladu s tím jakým jsme člověkem. Jakmile si uvědomíme jejich význam pro naše osobní návyky a chování, můžeme je využít k tomu, abychom dosáhli našich cílů. Jedním ze způsobů, jak si uvědomit Anima v Animus životě je touto animus a animi se důvěřit při rozhodování a tím, že se nikdy neztratíme v očekávání druhých.

Ponaučení z Animus a anima v pohádkách stáhnout

Animus a Anima jsou dva archetypy, které představují mužskou a ženskou esenci. Tyto principy se objevují v mnoha pohádkách a mají většinou klíčovou roli v ději. Animus se projevuje jako odvážný, silný a hrdý muž, zatímco Anima jako citlivá, intuitivní a péčeplná žena. V pohádce „Šípková Růženka“ zachrání Animus princeznu ze spánku prokletí, zatímco Anima v „Popelce“ pomáhá princezně uvědomit si její skutečné já a najít pravou lásku. V bájce „Kráska a zvíře“ Animus a Anima spolupracují na cestě k nalezení koruny a duchovního doplnění. V životě bychom měli Anima a Animus propojit, aby se naše tělo a duše dokázaly propojit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka