Krátké české pohádky před spaním pro děti

Mrakodrap na Měsíc (The Skyscraper to the Moon)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dávno, za sedmi horami, za sedmi řekami se odehrávalo kouzelné dobrodružství. Příběh začíná v malé vesničce, kde žil šikovný a odvážný chlapec. Tento chlapec se však netěšil obyčejnému životu, snil o něčem větším, o dobrodružství, které by mohlo změnit svět. A tak začal plánovat největší výzvu života – postavit mrakodrap na měsíc. Jeho snům se zpočátku smáli všichni, ale to ho neodradilo. Ať ho lidé obdivovali či potupovali, on neustále pracoval na svém snu. Jak mu povede? Přečtěte si pohádku „Mrakodrap na Měsíc“ a zjistěte, jak se tento sen proměnil v realitu!

Mrakodrap na Měsíc: Pohádka o vysokém snu

Úvod

Byla jednou jeden město, v němž se skrýval jediný muž, který věřil, že se jednoho dne ocitne na Měsíci. To byl Viktor Vysoký, muž, který pohlížel na výšky ne jako na omezení, ale jako na výzvu. Byl to muž, který věřil, že nic není nemožné, pokud máme odvahu snít velké sny a odhodlání je splnit.

Kapitola 1: Viktorův sen

Viktor se narodil v malém městečku a již od malička toužil vidět více než jen střechy domů. Obyčejné poznávání okolí a světa se mu brzy stalo rutinou, a tak začal snít o něčem větším, o něčem, co by lidem dosud připadalo jako nemožné. Toužil postavit Mrakodrap na Měsíc – stavbu, která by byla až neuvěřitelně vysoká a která by se vynořovala z atmosféry až na samotný Měsíc.

Viktor věděl, že takovou stavbu by nebylo snadné postavit. Potřeboval získat velké množství peněz, potřeboval najít lidi, kteří by mu v tom pomohli, a potřeboval odhodlání a vytrvalost, aby celý projekt stál na pevných základech.

Kapitola 2: Viktorův průzkum

Viktor se rozhodl prozkoumat Měsíc a zjistit, zda je tam stavba vůbec možná. Chtěl si ověřit například, zda na Měsíci není příliš mnoho kosmického prachu, zda je tam k dispozici dostatek materiálů pro stavbu a zda byla by stavba schopna odolat kosmickému záření.

Viktorův průzkum ukázal, že stavba by mohla být možná, pokud by se mu podařilo najít dostatečné množství materiálů a peněz. Viktor si však byl vědom toho, že nápadem na stavbu Mrakodrapu na Měsíc ještě nikdo nepřišel, a tak se rozhodl, že to bude jeho další výzva.

Kapitola 3: Viktorovy kroky

Viktor se rozhodl najít lidi, kteří by mu pomohli s postavením Mrakodrapu na Měsíc. Musel najít inženýry, kteří by mu pomohli s návrhem, architekty, kteří by stavbu navrhli, a designéry, kteří by se postarali o její vizuální stránku.

Nejprve musel získat peníze. Viktora stály vstřícnost, odvaha a schopnost přesvědčování. Zkoušel oslovovat největší korporace a bohaté lidi, ale všichni mu říkali, že jeho sen je nemožný. Musel cestovat po celém světě a hledal takové sponzory, kteří by mu pomohli s financováním projektu. Nakonec se mu to podařilo a získal dostatek financí na stavbu Mrakodrapu na Měsíc.

Kapitola 4: Viktorův úspěch

Viktorův projekt byl obrovský úspěch. Mrakodrap na Měsíc byl nejvyšší budovou v celé galaxii a připadal si jako král. Byl to sen, který se stal skutečností. Viktor cítil úlevu a velkou radost, že se mu podařilo splnit si svůj sen.

Závěr

Mrakodrap na Měsíc se stal symbolem Viktorova odhodlání a vytrvalosti. Je to stavba, která připomíná lidem, že pokud jsou schopni snít velké sny a pracovat na jejich splnění, mohou dosáhnout života plného úspěchu a naplnění. Viktor ukázal, že nic není nemožné, pokud věříme sami v sebe a máme odvahu snít a bojovat za své sny.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Mrakodrap na Měsíc“ o Viktorovi Vysokém nám ukazuje, že je důležité mít odvahu snít velké sny a pracovat na jejich splnění s vytrvalostí a odhodláním. Viktor chtěl postavit stavbu, která se zdála být nemožná – Mrakodrap na Měsíc. Musel najít lidi, kteří by mu pomohli při vývoji plánu a shromáždil peníze. I když ho lidé vinili, že jeho sen není možný, Viktor stál pevně za svým a usiloval o jeho naplnění. Nakonec se mu to podařilo a Mrakodrap na Měsíc byl v galaxii nejvyšší budovou. Tato pohádka nás učí, že když věříme sami v sebe a máme odvahu snít a bojovat za své sny, můžeme dosáhnout úspěchu a naplnit svůj život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka