Krátké české pohádky před spaním pro děti

Bree a Smrt: Pohádka na Dobrou Noc (Bree and Death: A Bedtime Fairy Tale)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jednou za starých časů byla mladá dívka jménem Bree, kterou lidé ve vesnici nazývali Bree Smrt. Nikdo nevěděl, proč se od ostatních dětí lišila, ale pravda byla taková, že ji provázela skrze lesy a louky mile postava smrti. Přestože to znělo strašidelně, Bree s tímto děsivým společníkem žila šťastně a poznala věci, které většina lidí nikdy nepozná. Toto je pohádka o Bree a Smrti, o lásce a oběti, o síle přátelství a magie života i smrti. Večer uléháme k odpočinku a sladkým snům a tato pohádka je pro vás, abyste si zdáli krásné a magické sny. Vítejte v naší pohádce na dobrou noc.

Bree a Smrt: Pohádka na Dobrou Noc – Cesta za Novým Životem

H2: Úvod
V dávných dobách existoval náš příběh, Bree a Smrt. Pohádka, která vypráví o cestě od smrti do nového života.

H2: Začátek
Bree byla mladá dívka, která žila v malé vesnici. Byla plná naděje, snažila se být nezávislá a milovala svého muže. Jednoho dne byl vážně zraněn a Bree se rozhodla odejít na cestu k Smrti. Chtěla mu poskytnout průvodce a ujistit se, že mu nebude dělat strach. Toto rozhodnutí bylo nesmírně odvážné a mnoho lidí věřilo, že by si přála zůstat na světě s mužem, kterého milovala.

H2: Cesta k Smrti
Bree se vydala na cestu k Smrti, plná naděje a představy o tom, že to bude cesta plná dobrodružství. Chtěla se ujistit, že její milovaný přežije, a s novou nadějí se vydala na cestu.

H3: První výzva
Bree se setkala s první výzvou na své cestě, když se musela rozhodnout, kterou cestou jít. Na jedné straně byla cesta, která vedla přes les, na druhé straně cesta vedoucí dolů pod vodopád. Nebylo jasné, která cesta je správná a ani Bree nevěděla, kterou z nich si zvolit.

H3: Setkání s Prvním Průvodcem
Bree nakonec zvolila cestu přes les a setkala se s prvním průvodcem na své cestě. Byl to starý muž, který se jí zeptal, co přináší na cestu. Bree mu řekla o svém milovaném a jeho zranění a průvodce slíbil, že ji provede až k Smrti.

H3: Skrytý Úkol
Průvodce jí řekl, že na cestě bude mít úkol, o kterém se bude muset rozhodnout. Pokud úkol splní, Smrt jí poskytne průvodce zpět do života, aby se mohla setkat s mužem, kterého miluje. Bree s tím souhlasila a vydali se dál.

H2: Setkání s Smrtí
Po dlouhé cestě dorazili k Smrti. Bree se bála, ale průvodce ji ujišťoval, že všechno bude v pořádku. Smrt se na ni usmála a přivítala ji. Bree jí řekla o svém úkolu, ale Smrt věděla, že úkol, který Bree dostala, byl falešný.

H3: Testament
Smrt jí však nabídla jiný úkol. Měla vyzvednout z pošty balík a přinést ho zpět k Smrti. Bree si toto zadání vzala a vydala se na dlouhou cestu zpět.

H3: Závěrečná Výzva
Když dorazila na stanici pošty, zjistila, že balík, který měla vyzvednout, byl umístěn na topení v nejvyšším patře budovy. K cíli se proto musela dostat složitou a nebezpečnou cestou.

H2: Dokončení Úkolu
Bree se statečně vyšplhala až na poslední podlaží a podařilo se jí vyzvednout balík. Na své cestě zpět se musela utkat s mnoha překážkami, ale nakonec dorazila zpět k Smrti.

H2: Konec
Smrt byla nadšená, když Bree dorazila s balíkem. Ukázalo se, že balík byl testamentem, který Smrt přijala po smrti velkého stavitelé. Bree toto zadání dokázala splnit a Smrt jí dala průvodce a poslala ji zpět do života, aby se mohla setkat se svým milovaným mužem.

H2: Závěr
Bree se setkala se svým mužem a oba byli šťastní. Připomněli si, jak Bree musela jít na cestu za Smrtí a plní vášně prožívali svůj život. Bree se naučila, že cesta za změnou není snadná, ale že se vyplatí ji absolvovat.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Bree a Smrti nás učí, že cesta za změnou není snadná, ale že se vyplatí ji absolvovat. Bree se rozhodla vydat se na cestu za Smrtí, aby získala průvodce pro svého těžce zraněného muže. Na cestě se setkala s mnoha výzvami a úkoly, ale dokázala je splnit a získala si tak průvodce zpět do života. Samotná Smrt jí pomohla splnit její úkol a ukázala jí, že změna může přinést štěstí. Pohádka také ukazuje důležitost odvahy, víry ve vlastní schopnosti a přátelství v těžkých situacích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka