Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hrana pohádka já a

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná pohádka o dívce jménem Hrana. Narodila se v bohaté rodině, ale přesto byla velmi skromná a milá. Hrana měla zvláštní schopnost rozumět řeči zvířat a vždy se snažila pomáhat těm, kteří ji potřebovali. Její statečnost a laskavost ji brzy zavedly do neuvěřitelných dobrodružství, která jsou doposud vyprávěna dětem v České republice jako jedna z nejoblíbenějších pohádek všech dob – Hrana pohádka já.
Hrana pohádka já: Jak jsem se naučila vařit

Hrana pohádka já je příběh o holčičce jménem Marie, která byla fascinována vůní a chutěmi, které se šířily z kuchyně její babičky. Marie trávila každé odpoledne u babičky, kde byla svědkem výroby sladkostí, chlebového pečiva a dalších pochoutek.

H2: První kroky

Od malička byla Marie velmi zvědavá a chtěla se vše naučit. Jednoho dne se rozhodla něco upéct sama a ptala se babičky, jak na to. Babička jí sdělila základní recept na vanilkové rohlíčky a Marie se pustila do práce. Bylo to její první pečení a první úspěch. Její rohlíčky sice nevypadaly úplně dokonale, ale chutnaly skvěle.

H3: Experimentování s recepty

Marie se rozhodla, že chce experimentovat s různými recepty a zkusit něco nového. Začala studovat kuchařské knihy a hledala inspiraci na internetu. Každý víkend již byla schopna připravit nový dezert nebo hlavní chod. Její rodina byla z jejích výtvorů nadšená a některé recepty si poznamenali do svých kuchařek.

H2: Návštěva u šéfkuchaře

Jednoho dne se Marie setkala s renomovaným šéfkuchařem, který přijel do jejího města na gastronomický veletrh. Marie ho požádala o radu a on jí poskytl mnoho užitečných tipů a triků. Zdůraznil, že nejlepší kuchaři jsou ti, kteří se nebojí experimentovat a zkoušet nové recepty. Marie byla nadšená a od té doby se neustále učila a zdokonalovala své dovednosti.

H3: Denní rituál

Marie se trávila každý den v kuchyni a připravovala různé pokrmy pro svou rodinu a přátele. Jejím oblíbeným rituálem se stal nedělní oběd, kdy se sešla celá rodina a ochutnávala její nové recepty. Marie si užívala každý okamžik strávený v kuchyni a všude kolem sebe vnímala nové chutě a vůně.

H2: Soutěž v kulinářském umění

Marie se rozhodla, že se chce ukázat i před ostatními kuchaři a přihlásila se na soutěž v kulinářském umění. Musela připravit 3 chody, které posoudila odborná porota. Byla velmi nervózní, ale zároveň se těšila, že může ukázat, co umí. V den soutěže předvedla své umění a porota byla nadšena. Marie získala první místo v kategorii dezertů a druhé místo v kategorii hlavních jídel.

H3: Cesta za snem

Po triumfu v soutěži se Marie rozhodla, že chce dále pracovat na svých dovednostech. Zapojila se do kulinářských kurzů a učila se od profesionálních kuchařů. Založila také svůj vlastní blog, kde sdílela své recepty a zkušenosti s ostatními nadšenci jídla. Její blog se stal velmi populárním a brzy si ji všimli i různé časopisy a televizní stanice. Marie se stala známou tváří v oboru a od té doby svůj sen žije naplno.

H2: Závěr

Hrana pohádka já je příběh o tom, jak láska k jídlu a touha učit se mohou vést ke splnění snu. Marie ukázala, že s odhodláním a touhou se mohou zázraky stát. Ať už cestujete po světě nebo zůstanete v kuchyni, nenechte se odradit tím, že neumíte nic. Naučte se nové věci, experimentujte a užívejte si cestu k vytouženému cíli.

Ponaučení z Hrana pohádka já a

Pohádka „Hrana já“ vypráví příběh dívky jménem Marie, která se naučila vařit. Začínala s jednoduchými recepty od své babičky, ale postupně se učila novým pochoutkám a experimentovala s recepty. Díky vlastní tvrdé práci a rozhodnutí se naučit vařit se dostala až na soutěže v kulinářském umění. Po jejím úspěchu se rozhodla dále rozvíjet své dovednosti na kulinářských kurzech a založila svůj vlastní blog. Nakonec se stala známou televizní hvězdou a splnila si svůj sen. Pohádka nám ukazuje, že s touhou učit se a odhodláním se můžeme naučit zvládnout i zdánlivě nemožné věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka