Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malé Iďovy květiny a kouzelný les

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v čase, kdy se ještě víra v kouzla udržovala, existoval kouzelný les plný zázraku a tajemství. V jeho srdci se nacházela Malá Iďova květina, která měla neuvěřitelnou moc uzdravit každou nemoc a poskytovat nekonečnou lásku a štěstí. Tento les byl domovem kouzel a strašidel, ohnivých draků a vodních víl, a každá návštěva zde byla plná dobrodružství a magie. Jednoho dne se však malému chlapci podařilo zcela omylem zaklet Malou Iďovu květinu do středu lesa, kde se nyní skrývá. Od té doby se nikomu nepodařilo ji najít, a tak se vydává spousta odvážných hrdinů do kouzelného lesa, aby se pokusili tuto úžasnou květinu najít a osvobodit ji z prokletí, které na ni bylo uvaleno.
malé Iďovy květiny a kouzelný les

H2: Jak malé Iďovy květiny překonaly kouzelný les

Dávno dávno před lety, žili v čaro království dva malé Iďovy květiny. Každý den si užívaly slunce a svobody, ale jednoho dne se rozhodly prozkoumat okolní les.

H3: První setkání s kouzelným lesem

Když vstoupily do lesa, zjistily, že je mnohem větší, než se na první pohled zdálo. Les byl velmi tajemný a plný zvláštních zvířat a rostlin, které vypadaly naprosto nepodobně těm, které Iďovy květiny znaly.

H3: Nebezpečí v lesních místech

Jak se ale procházely dál a dál, cítily se stále nesmělejší a nesmělejší. Byl to zvláštní pocit – jako by je něco neustále sledovalo a číhalo za každým stromem. A najednou to přišlo – zvuk ohromného hněvivého řevu!

H2: Vstup do nebezpečné oblasti

Malé Iďovy květiny nevěděly, co se děje, ale zvuk byl tak hrůzný, že utíkaly co nejrychleji, jak to jen šlo. Konečně dorazily k troše domu, kde bylo možné ochladit si záda a spojit si síly, ale hrozivá skutečnost se blížila k nim, takže se opět vydaly na cestu pokračovat v průzkumu lesa.

H3: Zkoumání lesa

Za pár kroků se dostaly ke krásnému rybníku, který byl obklopen velkými a tajemnými stromy. Rostoucí podél břehu rybníka se ihned zalíbily, a tak si našli klidné a pěkné místo, kde mohly odpočívat a dále prozkoumávat okolí. Nahlédly do stínu temného lesa a tam se jim naskytl pohled na rozmanité formy fauny, která vlastně doposud byla skrytá před jejich zraky.

H3: Magická zahrada

Pak si všimly malé, ale nádherné zahrádky plné květin různých tvarů a barev. Tyto květiny vypadaly tak kouzelně, že si malé Iďovy květiny musely různé květiny prohlédnout a chválit je kvůli jejich kráse.

H2: Konfrontace s nebezpečným tvorem

Malé Iďovy květiny doufaly, že už nic nepotkají, ale pak se stalo něco zlého. Znenadání se z nějakého temného koutku lesa vynořila obrovská, ošklivá nestvůra. Vypadala, jako byl byla ze života vytržena a byla přetvořena do mnoha závanů magie a temnoty. Kráčela pomalu a hrozivě směrem k malým květinám a zmocňovala se půdy pod nimi.

H3: Boj s nestvůrou

Zpočátku byly květiny natolik zděšené, že se zdálo, že před obrovskou nestvůrou vzdají. Avšak pak nicméně nechtěly svojí vlastní zemi a domov opustit a tak se rozhodly s nestvůrou bojovat. Využily každou svoji zkaženou schopnost a statečně bojovaly. Květiny kouzelně dokázaly pronikat skrze les a využít toho nejlepšího, co v sobě nosí, aby porazily nestvůru.

H2: Vítězství nad zlem

Nakonec se jim podařilo obrovskou nestvůru přemoci a konečně už se mohly květiny vrátit do domova. Provedly částečný dohled v okolí a setkaly se s dalšími zvířaty. Později se jí podařilo prozkoumat celý les a zajistily si tak vlastní zeminu. Iďovy květiny se konečně ocitly na bezpečném místě a byly tak šťastné, že mohou žít ve svobodě a pod svými vlastními podmínkami.

H3: Zvířata lesa

Díky tomuto celému průzkumu se malé květiny seznámily s celou řadou tajemných a úžasných zvířat, která obývají les. Objevily ptáčky s nádhernými písněmi, opice, jež se zde hučí a skotačí po stromech a samozřejmě i nádhernou a ​​mocnou medvědici.

H2: Dobrodružství

A tak to malým Iďovým květinám nedávalo ani trošku práce, aby se ocitly v nových situacích a prozkoumávaly další oblasti okolních lesů. Cítili silné nutkání užít si každý den na plno a nezapomenutelně. Jak říkají – i když máte málo, můžete mít spoustu zábavy a dobrodružství, pokud se díváte na svět očima sebevědomí a odvahy.

Ponaučení z pohádky pro děti

V této pohádce se dozvídáme, že i malé a křehké květiny dokážou překonat nebezpečné a tajemné lesy, pokud věří samy v sebe a své schopnosti. Malé Iďovy květiny se nevzdaly, když narazily na první nebezpečí, ale namísto toho se rozhodly pokračovat dál a zkoumat svět kolem sebe. I když narazily na obrovskou nestvůru, rozhodly se s ní bojovat a vydaly ze sebe maximum, aby jí porazily. Nakonec se jim podařilo zvítězit a získat si nové přátele a poznatky o okolní přírodě. Důležitou zprávou této pohádky je, že s odvahou a vírou v sebe můžeme překonat i ty nejtěžší překážky a objevovat svět kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka