Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádky a pověsti z držkové

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden malý kouzelný les, kde se odehrávaly nejkrásnější pohádky a pověsti. Tyto příběhy byly předávány z generace na generaci a staly se nedílnou součástí české kultury. Mezi nejvýznamnější patří Pohádky a pověsti z Držkové, které vyprávějí o statečnosti, lásce a naději. Připravte se na cestu do tajuplného světa fantastických bytostí a kouzel, kde se všechno může stát.
H2: Pohádky a pověsti z Držkové

Držková je malá obec nacházející se na úpatí Orlických hor ve východních Čechách. Okolní krajina je plná tajemných lesů, které oplývají mnoha legendami a pověstmi. Zdejší pohádky dokážou přenést posluchače do jiného světa plného magie a dobrodružství.

H3: Jak vznikly pohádky z Držkové

Legenda praví, že kdysi dávno vládnul v této oblasti mocný král, který měl tři krásné dcery. Tyto dcery byly nejen krásné, ale i velice chytré a upřímné. Jednoho dne se král rozhodl oženit své dcery s třemi mohutnými rytíři, kteří byli velice odvážní a stateční.

Všichni tři rytíři se do princezen zamilovali a chtěli si je odvést do svých zemí, ale nechtěli mimo jiné využít násilí. Proto se dohodli, že budou soutěžit o ruku nejstarší dcery. Ta, která zvítězí, si ji odveze na svůj hrad.

H3: První pohádka: Rytíř bez hlavy

První rytíř, který se rozhodl zúčastnit soutěže, se jmenoval Johan. Byl to velice odvážný rytíř, ale měl jednu zvláštnost – neměl hlavu. Jeho hlavu si vždycky odnášel s sebou do váčku.

Johan se rozhodl, že bude soutěžit v tom, kdo přežije nejtěžší překážkovou dráhu. Dráha byla opravdu náročná – měl projít plameny, ledovou stěnu a nakonec sestoupit do hluboké jámy plné hadů. Johan se dokázal s překážkami vypořádat bez hlavy, ale nakonec upadl do jámy a zemřel.

H3: Druhá pohádka: Zlaté jablko

Druhý rytíř se jmenoval Petr a byl to velice moudrý muž. Soutěžil o ruku princezny v tom, kdo najde zlaté jablko, které roste na kouzelném stromě. Petr se vydal na cestu a po mnoha těžkostech se mu podařilo získat zlaté jablko. Když se vrátil k princezně, zjistil, že ji z této země unesl zlý drak.

Petr se vydal hledat draka a po dlouhé honičce se mu nakonec podařilo draka zabít. Princezna byla zachráněna a Petr se s ní oženil.

H3: Třetí pohádka: Statečný rytíř

Třetí rytíř se jmenoval Jan a byl velmi statečný a odvážný. Soutěžil o ruku nejmladší princezny a vyhrál, protože dokázal zvítězit v bitvě s mohutným drakem.

Jan a princezna se rozhodli odejít z této země, protože toužili po klidu a soukromí. Po cestě se setkali s mnoha nebezpečími, ale nakonec se jim podařilo najít místo, kde mohli být šťastní.

H2: Pověsti z Držkové

Kromě pohádek se v Držkové vyprávějí i pověsti, které jsou plné tajemství a strachu.

H3: Pověst o ztraceném pokladu

Jedna z nejznámějších pověstí se týká ztraceného pokladu. Prý se v oblasti Orlických hor ukryl obrovský poklad, který zde zanechali dávní obyvatelé této oblasti. Poklad však není snadné najít, protože se objevuje pouze v době úplňku.

Mnoho dobrodruhů se pokusilo poklad najít, ale nikdy se jim to nepodařilo. Někteří tvrdí, že poklad chrání zlý duch, který střeží jeho tajemství.

H3: Pověst o upírovi

Další pověst se týká upíra, který se v noci prohání po okolních vesnicích. Byl to zlý a krutý muž, který způsoboval mnoho neštěstí a strachu. Lidé se ho báli, ale nevěděli, jak s ním bojovat.

Jednoho dne se však objevil mladý a statečný pastýř, který se rozhodl upíra porazit. Vydal se do jeho hradu a po dlouhé bitvě se mu podařilo upíra zabít. Od té doby se v oblasti již nevyskytuje žádný upír.

H2: Závěr

Pohádky a pověsti z Držkové jsou plné magie a tajemství. Všechny vyprávění mají v sobě nějakou důležitou zprávu pro posluchače. Všichni bychom měli naslouchat pohádkám a pověstem, protože nás dokážou naučit mnoho věcí a posunout nás dále v našem životě.

Ponaučení z Pohádky a pověsti z držkové

Pohádky z Držkové jsou plné magie a dobrodružství, které dokážou posluchače přenést do jiného světa. Legendy praví, že kdysi dávno žil v této oblasti mocný král, který měl tři chytré a upřímné dcery. Tři odvážní rytíři chtěli princezny odvést do svých zemí, ale využití násilí nechtěli a proto se dohodli na soutěži. První rytíř, Johan, soutěžil bez hlavy, ale nakonec zemřel. Druhý, Petr, hledal zlaté jablko a zachránil princeznu z drakova zajetí. Třetí rytíř, Jan, dokázal zvítězit nad mohutným drakem a s princeznou odešel z této země. Kromě pohádek se v Držkové vyprávějí i pověsti, jako je třeba ta o ztraceném pokladu a o upírovi. Všechny vyprávění mají v sobě důležitou zprávu pro posluchače a mohou nás naučit mnoho důležitých věcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka