Krátké české pohádky před spaním pro děti

Lokeho potrestání v kraji pohádkových bytostí

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden kraj plný pohádkových bytostí a bájí. Všude vládla radost a pohoda a obyvatelé se na sebe rádi usmívali. Avšak, jednoho dne se do tohoto kraje dostal Lokeho – zlý trpaslík, který svými činy a zákroky vnesl do idylického prostředí chaos a strach. Obyvatelé se začali obávat o své blízké a o budoucnost svého kraje. Pohádkové bytosti už dlouho nevěděly, co se s Lokehem dělat, a tak se rozhodly jednat. Bylo potřeba najít hrdinu, který by dokázal zastavit zlo, které do krajiny vniklo. A tak začíná příběh Lokeho potrestání v kraji pohádkových bytostí.
H2: Lokeho potrestání v kraji pohádkových bytostí

H3: Úvod

Byl jednou jeden kouzelný kraj, kde žily různé bytosti – víly, skřítci, elfové a další. A právě v tomto kraji se odehrává naše příběh. Ten se točí kolem jediného rošťáka – Lokeho.

H3: Loke a jeho provokace

Loke byl skřítek, který neustále vymýšlel různé kousky a provokoval ostatní bytosti v kraji. Byl to velmi rošťák a nikdo si nevěděl rady s jeho chováním. Loke se nezajímal o to, jaké důsledky jeho jednání může mít a často se dostával do velkých nepriléhavostí.

H3: Zlomený květ

Jednoho dne, když cestoval krajinou, Loke narazil na nádherný květ. Byl tak okouzlující, že se rozhodl ho přinést do své jeskyně. Naneštěstí Loke květ chytil tak silně, že se pod ním zlomil. Okamžitě se rozeběhl za pomoci své kouzelné síly a zkusil květ sestavit, avšak vše bylo marné. Květ se rozpadnul na kousky.

H3: Výzva

Při pohledu na vylomený květ, Loke nemohl uvěřit, co udělal. Cítil se mnohem hůř než kdy předtím. Uvědomil si, že musí najít způsob, jak si vynahradit své chování. Tak se rozhodl zachránit ostatní květiny stejného druhu a také obnovit poškozený květ. Vydal se na dlouhou cestu, aby splnil tuto výzvu.

H3: Výprava

Loke prošel krajinou a setkal se s mnoha různými bytostmi. Každá z nich mu nabídla pomoc, protože věděli, jaký problém má. Společně se tak pustili do práce. Většinu dne strávili sběrem květů a odpoledne prováděli kouzla, aby obnovili zlomenou květinu.

H3: Odměna

Po dlouhých dnech práce byly všechny květiny zachráněny a zlomený květ byl obnoven. Loke se cítil hrdý na sebe a na to, co dokázal. Ostatní bytosti v kraji byly rády, že se Loke konečně chová zodpovědně a nyní ho viděly v novém světle.

H3: Závěr

A tak se příběh o Lokeho potrestání v kraji pohádkových bytostí skončil šťastně. Loke se naučil vypořádat se s důsledky svého jednání a stal se uznávanou bytostí v celém kraji. Jeho příkladnou práci si všichni v kraji velmi vážili a navzájem se podporovali, aby společně vytvářeli krásný a harmonický kraj.

Ponaučení z pohádky pro děti

V pohádce „Lokeho potrestání v kraji pohádkových bytostí“ se učíme, že naše jednání mohou mít důsledky a že se musíme chovat zodpovědně. Loke byl rošťákem, který neustále provokoval a vymýšlel kousky ostatním bytostem v kraji. Když si zlomil květ a uvědomil si, jaké škody způsobil, rozhodl se to napravit. Vydal se na výpravu, aby zachránil další květiny a obnovil zlomenou květinu. Díky této práci se Loke naučil, jak se chovat zodpovědně a jak se vypořádat s důsledky svého jednání. Také si získal respekt ostatních bytostí v kraji. Pohádka nás učí, že jsou důležité přátelství, spolupráce a harmonie mezi námi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka