Krátké české pohádky před spaním pro děti

O svatební krajce pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krajka, která vypadala jako zázrak. Byla šitá z tenkého bílého plátna a zdobená křišťálovými kameny a perlami. Když se lidé na ni podívali, zářila jako hvězda na obloze. Tato krajka se stala klenotem města a po celém světě byla známa jako „O svatební krajce“. Avšak, krása O svatební krajce je příliš vzácná pro každodenní nošení a její vlastník ji chtěl mít pouze pro svůj svatební den. Příběh, který vám nyní povíme, se týká právě tohoto neobyčejného kusu krajky a všech, kdo se chtěli stát jejími majiteli.
H2: O Svatební krajce pohádka

H3: Příběh o kouzelné krajce

Dávno, dávno, když ještě královstvím vládli mocní kouzelníci, žil v jednom malém království mladý krásný pár. Jmenovali se Filip a Adéla. Byli šťastní, ale stále měli pocit, že jim něco v jejich světě chybí. Jejich království bylo malebné a útulné, ale potřebovalo něco, co by ještě zvýšilo jeho krásu a zvláštnost. A tak se jednoho dne rozhodli vydat se do krajů vzdálených a hledat nějaké skvosty, které by mohli přinést zpátky do svého království.

H3: Nečekaný setkání

Cestou si užívali krásné scenérie, ale stezka byla dlouhá a obtížná. Když se chtěli odpočinout, narazili v lese na nečekané setkání. Tu stála stará paní s křehkými bílými vlasy a měla v ruce bílou krajku.

„Bude se vám líbit,“ oslovila je. „Je to kouzelná krajka.“

Filip a Adéla byli zvědaví a tak se rozhodli krajku pořídit. Když stará paní krajku podala, vyslovila kouzlo a zmizela.

H3: Význam svatební krajky

Filip a Adéla byli zmatení, ale když se podívali na krajku, uviděli, že je to mnohem víc než kus bílého materiálu. Byla to svatební krajka, a jak se brzy dozvěděli, měla zvláštní moc: kdokoli, kdo ji nosil na svatbě, měl mít věčnou lásku a štěstí v manželství.

H3: Královská svatba

Filip a Adéla se tedy rozhodli, že krajku použijí jako poslední doplněk na své svatbě. O svatebním dni se královský hrad přetřásal tehdy, když si Filip vzal Adélu za ženu. Šaty hrdě zdobila kouzelná krajka a Filip a Adéla se vzali pod obloukem z kytic květin.

H3: Nečekaný dar

Po svatbě krajku schovávali na viditelném místě, aby připomínala krásu dne, kdy se stali mužem a ženou. Jednoho dne si všimli, že na krajce něco visí. Byl to náhrdelník s diamanty. Byl tak dokonalý, že se zdálo, že je z jiného světa.

„Auta nás navštíví naši přátelé,“ řekla Adéla. „Ale jakým způsobem našli cestu do naší komnaty?“

Nicméně Filip a Adéla se brzy dozvědí, že to byl dárek od staré paní, kterou potkali na cestě, když získali kouzelnou krajku. Bylo to jako dárek pro jejich krásnou lásku, kterou měli.

H3: Šťastní až navěky

Filip a Adéla byli ohromeni a překvapeni, ale tušili, že krajka byla klíčem ke všemu, co se jim stalo. S náhrdelníkem na krku, se stali důvěrným a šťastným párem, kteří se stali příkladem pro celé království.

A tak krajka nebyla jen obyčejné kusy bílého materiálu, ale byla zdrojem kouzel a štěstí pro Filipa a Adélu. Až navěky byli šťastní a dopřávali si každého okamžiku, na který si vzpomínali.

Ponaučení z O svatební krajce pohádka

Pohádka o Svatební krajce nás učí, že krása nespočívá pouze v materiálních věcech, ale také v lásce a štěstí. Filip a Adéla hledali něco, co by jim chybělo, ale nakonec zjistili, že krása je v jejich vztahu a lásce, kterou k sobě cítí. Krajka, kterou získali, byla symbolickým klíčem k jejich štěstí, a dokonce jim přinesla i nečekaný dárek v podobě diamantového náhrdelníku. Tento příběh připomíná, že pravé štěstí spočívá v lásce a rodinných vztazích, které jsou mnohem cennější než jakýkoliv materiální majetek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka