Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dar ďábla: Příběh muže, kterého si ďábel oblíbil

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnička, kde se už několik generací vyprávěly příběhy o Daru ďábla. Prý se jednou setkal s mužem, který měl velké srdce a bezmeznou lásku ke své rodině. Ďábel si všiml jeho čistého srdce a rozhodl se mu nabídnout neuvěřitelnou moc. Muž však odmítl a tak se mezi nimi rozhořela nejtěžší bitva, která kdy v této vesničce proběhla. A tak začíná příběh muže, kterého si ďábel oblíbil – příběh o síle lidské vůle a lásce, která dokáže porazit samotného ďábla.
H2 – Dar ďábla: Příběh muže, kterého si ďábel oblíbil

H3 – Úvod

V dávných dobách, kdy se ještě věřilo na nadpřirozené bytosti a síly, žil v malé vesnici na kraji lesa muž jménem Jan. Byl to obyčejný muž, který se věnoval své práci a staral se o svou rodinu. Jednoho dne se však jeho život změnil, když se setkal se samotným ďáblem.

H3 – Setkání s ďáblem

Jan odcházel jednoho dne z práce, když najednou zaslechl podivný zvuk. Když se otočil, spatřil černou postavu, která se mu začala blížit. Byl to ďábel, kterého mnoho lidí v této oblasti znalo a báli se ho. Jan se však nechtěl nechat zastrašit a čelil mu.

Ďábel se mu náhle představil jako tvor, který mu může splnit jakýkoliv přání. Jan si myslel, že je to jen neškodná řeč, proto si popřál jen obohatit svou rodinu a zlepšit svůj život. Ďábel mu však okamžitě splnil jeho přání a mužova situace se skutečně zlepšila.

H3 – Lichotky a manipulace

Jan se stále více oddával své práci a jeho rodina se mu začala vyhýbat. Ďábel mu však začal dávat lichotky a manipulovat s ním, aby získal jeho důvěru. Nakonec se Jan stal závislým na jeho pomoci a neviděl nic špatného na tom, že působí na jeho okolí zvláštním dojmem.

H3 – Dar ďábla

Jednoho dne, když měl Jan problémy ve své rodině, požádal ďábla o pomoc. Ten mu řekl, že mu pomůže, ale vymohl si na něm podmínku. Jan musel darovat svou duši ďáblu a stát se jeho služebníkem.

Jan zpočátku nechtěl souhlasit, ale nakonec se nechal přesvědčit a slíbil ďáblu svoji duši. To však bylo osudné rozhodnutí a jeho život se zcela změnil.

H3 – Cesta do pekel

Janovo podivné chování se stalo stále výraznějším a lidé se ho začali bát. Nakonec byl zcela ovládnut ďáblem a začal sloužit jeho temnému panství. Ďábel mu ukázal cestu do pekel a Jan se stal věčným služebníkem temného pána.

H3 – Závěr

Janův příběh ukazuje, jak nebezpečné může být podlehnutí temné síle a slibům, které slibuje ďábel. Když se muž nechal přesvědčit k darování své duše, ztratil kontrolu nad svým životem a stal se věčným otrokem temných sil.

Příběh připomíná, že člověk by se neměl nechat oklamat a věřit slibům, které jsou příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Janova duše byla darována ďáblu a on se stal jedním z jeho věčných sluhů.

Konec příběhu varuje, že mnoho lidí věří, že existují temné síly, které hledají způsob, jak získat jejich duši. Proto je důležité nikdy nenásledovat sliby, které jsou příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Každý by měl být opatrný, aby se mu nikdy nestalo to, co se stalo Janovi.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Dar ďábla“ nás učí, že je nebezpečné nedůvěřovat sílám temnoty a nechat se oklamat jejich sliby. Hlavní hrdina, Jan, se setkal s ďáblem, který mu nabídl splnění přání tolikrát, kolik mu bude chtít. Jan přál si zlepšení svého života a ďábel mu okamžitě vyhověl. Nicméně, když se situace zlepšila, Jan začal být závislý na ďáblovi, což vedlo k tomu, že se mu jeho rodina vyhýbala a on se dostával do podivného chování.

Když Jan požádal o pomoc kvůli konfliktům ve své rodině, ďábel mu řekl, že mu pomůže výměnou za jeho duši. Jan se nejprve bránil, ale později svou duši vyměnil za pomoc ďábla. Touto volbou ztratil kontrolu nad svým životem a stal se věčným sluhou temné síly. Tento příběh nám připomíná, že bychom neměli důvěřovat přílišně snadným řešením a že bychom měli být obezřetní vůči těm, kteří slibují zdánlivě dokonalé věci. Jan odhalil, že podlehnutí ďáblu může mít katastrofální následky, což je důležité si uvědomit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka