Krátké české pohádky před spaním pro děti

Liščí Dívka (The Fox Maiden)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna zvláštní dívka, která obývala lesy a místa, kde se pohybovala jen málokdo. Lidé z okolí si ji pro svou vzhledovou podobnost s liškou přezdívali Liščí dívka. Avšak Liščí dívka skrývala mnohem větší tajemství, než jen své zevnějšky. Její příběh byl plný nečekaných zvratů, tajemných bytostí a nebezpečí, a přesto se toulal ústím jako poutavý, pořádně strašidelný a až dojemný kousek, který zvenčí dokumentuje, že krása leží v jednoduchosti, ale uvnitř toho jsou všechny sekáčky za povšimnutí.

Liščí Dívka: Příběh o Kořisti a Triků

Úvod

V hlubokých lesích na jihu České republiky žila kouzelná bytost, která se nazývala Liščí dívka. Vypadala jako obyčejná liška, ale měla lidskou duši a neuvěřitelnou schopnost proměňovat se v člověka. Milovala hon za kořistí a byla neuvěřitelně rychlá, chytrá a triková jako žádná jiná bytost v lese.

První setkání s Liščí dívkou

Jednoho dne se v lese objevila mladá dívka jménem Amálie. Byla cestovatelka z daleké země a hledala nová dobrodružství. Při své cestě se ztratila v lese a zatoužila po vodě. Když dorazila k potoku, uviděla, jak se tam v liščí podobě koupí Liščí dívka.

Amálie byla ohromena tím, co viděla. Nikdy předtím neviděla tak chytrou a graciózní bytost. Rozhodla se jí přiblížit a pozdravit ji. Liščí dívka, která již poznala lidské zvyky, se jí představila a vyslechla Amáliiny příběhy o její cestě. Amálii zaujala Liščí dívka svými triky a chytrými způsoby, ale tajemnější a náladovější než kdy jindy.

Liščí dívka a lov

Liščí dívka byla známá jako nejlepší lovec v lese. Zachytit kořist pro ni byla snadná úloha. Amálii zajímalo, jak dokázala být tak rychlá a chytrá. Liščí dívka jí prozradila tajemství, že má schopnost proměňovat se v člověka a používat svou lidskou chytrost k honu. Své kořisti se snažila vždy pronásledovat a spoléhat se na své instinkty, které jí umožňovaly vysledovat cestu a využít každý kousek terénu.

Pro Liščí dívku byl lov také způsobem, jak škodit lidem. Často lapila jejich zvířata a zeleninu, což bylo pro mnoho farmářů problém. Ale v lese si užívala své svobody a cítila se tam jako doma.

Liščí dívka a láska

Jednoho dne se Liščí dívka setkala s mladým mužem jménem Jan. Byl to zručný lovec, který se také rád vydával do lesa. Liščí dívka se do něho zamilovala a Jan do ní. Našli si společné záliby v lovu a Liščí dívka se konečně cítila šťastná.

Bohužel, radost netrvala dlouho. Lidé z okolí se dozvěděli o existenci Liščí dívky a jednoho dne ji chytili. Chtěli ji zabít, aby ochránili své zvířata. Jan se snažil Liščí dívku zachránit, ale byl zasažen šípem a těžce zraněn.

Liščí dívka neváhala a využila svých schopností, aby uprchla. Svezla Jana na svých zádech a odnesla ho do své nory, kde mu dala koření, aby se uzdravil. Krátce poté, co se uzdravil, se vrátil k lovu s Liščí dívkou a společně si užívali své svobody.

Závěr

Příběh Liščí dívky je ukázkou toho, jak cenné je svoboda a láska. Liščí dívka se nikdy nechtěla stát součástí světa lidí, ale zamilovala se do Jana a nakonec našla způsob, jak být s ním a zároveň si zachovat svou svobodu. Jejich láska byla silnější než překážky, které se jim stavily do cesty.

Liščí dívka ukázala, že když chcete něco natolik, můžete toho dosáhnout, a že nejdůležitější je být sami sebou a směřovat k tomu, co nás dělá šťastnými. Protože štěstí a svoboda jsou naše nejcennější bohatství.

Ponaučení z pohádky pro děti

Liščí dívka je příběhem o kouzelné bytosti žijící v lese na jihu České republiky. Liščí dívka má lidskou duši a schopnost se proměňovat v člověka. Jednoho dne potkává mladou cestovatelku Amálii, která se ztratila v lese. Liščí dívka jí představí lesní život a lov.

Liščí dívka je nejlepším loveckým zvířetem v lese. Umí se proměnit v člověka a použít lidskou chytrost ke zvířeti. Lov pro ni znamená způsob, jak škodit lidem a svobodu v lese. Nakonec se Liščí dívka zamiluje do mladého lovce Jana. Lidé z okolí se dozví o existenci Liščí dívky a chtějí ji zabít kvůli ochraně svých zvířat. Jan se pokouší ji zachránit a je zasažen šípem. Liščí dívka ho odnese do své nory a uzdraví ho díky svým schopnostem.

Příběh Liščí dívky ukazuje, že svoboda a láska jsou nejcennější bohatství. Liščí dívka se bude vždy snažit zachovat svou svobodu, ale zamiluje se do Jana a najde způsob, jak být s ním a zároveň si zachovat svou svobodu. Láska je silnější než překážky, které nám staví do cesty, a je nejdůležitější být sami sebou a směřovat k tomu, co nás dělá šťastnými.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka