Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hodiny pohádky z mechu a kapradí

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kouzelná zahrada plná zeleně, mechu a kapradí. Některé z těch rostlin se však lišily od běžných rostlin, byly to hodiny pohádek z mechu a kapradí. Tyto hodiny měly v sobě ukrývat tajemství a když se jednou splní určitá podmínka, ožijí a přestanou sloužit pouze jako dekorace. A tak začíná neuvěřitelná pohádka plná magie a dobrodružství, která se odehrává v kouzelné zahradě mezi hodinami pohádek z mechu a kapradí.
Hodiny pohádky z mechu a kapradí: Když se čarodějky podívají na hodiny

Bylo jednou jedno malé městečko uprostřed lesů a hor zvané Údolí pohádek. V tomto údolí se každou noc odehrávalo něco magického, co táhlo k sobě všechny lidi z okolí. Bylo to místo, kde mohli lidé najít odpovědi na své otázky, rady a inspiraci. A jednoduše řečeno – místo, kde se pohádky stávají skutečností.

Jednoho dne se rozhodly tři čarodějnice jménem Iveta, Magda a Petra, že si založí svou vlastní pohádkovou sbírku a rozhodly se, že si vytvoří hodiny pohádek, které budou zobrazovat pohádky z místního údolí. Kde jinde by měly hledat inspiraci! Hodiny byly nádherné, s velkým ciferníkem, který byl pokrytý mechem a kapradím. Jejich magická podstata spočívala v tom, že mohly přehrát pohádku v každé hodině.

Iveta, Magda a Petra byly šťastné, že se jim povedlo stvořit něco tak ohromujícího, co by jiní lidé nikdy neměli možnost vidět. Hodiny byly umístěny na náměstí před městskou radnicí, aby si je mohli všichni návštěvníci prohlédnout.

Zpočátku byli lidé nadšeni a zájem o hodiny stále rostl. Lidé přicházeli z dálky a z okolních měst, aby si několikrát za den prohlédli příběh, který se právě odehrával. Byla to skvělá atrakce, která nejen zaujala dospělé, ale také děti.

Jednoho dne se do města dostala skupinka ďábelských skřítků, kteří se rozhodli, že hodiny pohádek musí zničit. Byli to ďáblové z okolních hor, kteří se cítili opuštění a nechtěli, aby ostatní lidé měli něco, co oni nemohou mít.

Skřítci tedy hodiny napadli a toužili je rozbít. Ale nikdo z nich nevěděl, jak na ně. Hodiny byly kouzelné a chráněné magickými silami. Několik dní se skřítkové snažili najít způsob, jak hodiny zničit, ale nic nepomáhalo.

Jednoho dne přišly do města dvě nové tváře. Byli to bratři, kteří se rozhodli usadit v Údolí pohádek. Bratři byli zkušení kouzelníci, kteří si prohlédli hodiny a pochopili jejich magii. Vymysleli plán, jak obnovit hodiny a ochránit je před ničivými silami skřítků.

Bratři se rozhodli, že hodiny musí být naplněny láskou a pozitivní energií, aby mohli být chráněni. Na pomoc si zavolali lidi z okolních měst, aby pomohli nastavit hodiny na správný čas. Lidé byli nejprve váhaví, ale bratři jim vysvětlili, že když bude hodiny naplňovat pozitivní energie, budou ochráněny před ničivými silami.

Lidé tedy pochopili, o co jde, a pomohli nastavit hodiny. Láskou a pozitivní energií byly hodiny nakonec naplněny a skřítkové se museli vzdat. Hodiny byly zachráněny a lidé měli zase čím být nadšeni.

Od té doby nikdo neví, jak mnoho pohádek se skrývá v hodinách pohádek z mechu a kapradí. Lidé si však stále rádi prohlížejí hodiny a poslouchají pohádky, které se právě odehrávají. Hodiny pohádek z mechu a kapradí jsou stále klenotem městečka a památkou na nevšední dobrodružství, které si zažili jejich tvůrci.

Ponaučení z Hodiny pohádky z mechu a kapradí

Pohádka „Hodiny pohádek z mechu a kapradí“ nám připomíná, že někdy se objeví lidé, kteří nevidí hodnotu něčeho, co má pro ostatní velkou cenu. Tyto lidi mohou chtít zničit něco, co je pro ostatní důležité a krásné. Nicméně, když se spojíme se svými blízkými a s ostatními lidmi, kteří touží ochránit společné informace, dostaneme o mnoho víc síly a odhodlání. Také se naučíme, že lásku, pozitivní energii a spolupráci lze použít k ochraně důležitých věcí a sil. Hodiny pohádek z mechu a kapradí se staly symbolem tohoto sdružování a ochrany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka