Krátké české pohádky před spaním pro děti

Květiny malých vílů

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo jednou jedno kouzelné území obklopené lesy a zelenými loukami, kde žily malé víly. Tyto víly měly zvláštní schopnost oživovat květiny, a tak se na tomto území rozkvétaly nejkrásnější květiny všemi barvami duhy. Mezi vílami to byla právě Květina, která byla nejvyšší a nejkrásnější z celého rodu. Její síla k dokonalému oživení květin přitahovala pozornost zlemyslných bytostí, které by je rády ukradly pro svá zlá úmysly. Začíná však příběh, který se odehrává v tomto kouzelném území, kde se pozornost skupiny víl zaměří na záchranu místního květití před hrozbou temných sil.“

Květiny malých vílů: Pohádka o malých vílách, které chrání přírodu

Květiny malých vílů jsou krásné květiny, které je možné najít pouze tam, kde malé víly přebývají. Tyto víly jsou ochránkyněmi přírody a chrání každý stébelko a lísteček lesem, loukou či políčkem. Dnes si povíme pohádku o Květinách malých vílů.

Hlava I: Narození malých víl
V dávných dobách se na louce rodilo několik malých víl. Ty se narodily v květinovém pupenu a ihned měly zájem o ochranu rostlin kolem nich. Jejich křídla měla barvu květin, ze kterých se narodily. Každá z víl měla v sobě záznam o jedné speciální rostlině, a tak se vždy postavila do ochrany té správné rostliny.

Hlava II: Naučení víl

Malé víly rostly a učily se od svých starších sester, jak ochraňovat rostliny. Byly velmi pozorné a nikdy si neodpočinuly dřív, než vše okolo bylo v bezpečí. Jedna z větších víl, která se jmenovala Rozinka, se však rozhodla naučit malé víly něco nového.

Hlava III: Rozinkina přeměna
Rozinka měla zvláštní schopnost – dokázala se proměnit v malou květinku. Přeměna jí ovšem trvala celé odpoledne, ale nakonec se jí to vždy podařilo. Jednoho dne Rozinku přepadla bitva s nejobávanější nemocí v celém lese – housenkami, které požíraly listy rostlin. Rozinka se rychle proměnila v květinku a naštěstí se jí podařilo housenky přelstít a ochránit rostliny.

Hlava IV: Rozinkina moudrost
Malé víly byly od té doby fascinovány Rozinkinou schopností a chtěly se naučit, jak se proměnit v květinku a kdy je to výhodné. Rozinka se však rozhodla, že by to nemělo být něco, co by dělaly často, ale měly by to považovat za tajemství. Proto jim svou schopnost neprozradila, ale naučila je, na co si musí dávat pozor, aby se mohly rostlinám co nejlépe věnovat.

Hlava V: Ochranit přírodu za každou cenu
Malé víly každý den bojovaly s větrem, deštěm, škůdci a všemi výzvami, které příroda přináší. Byly velmi statečné a neohrožené a nikdy neopustily své povinnosti. Dnes i existují květiny malých vílů, které lze nalézt v přírodě. Jsou to jejich tajemství a dokazují nám, že příroda je třeba chránit za každou cenu.

Závěr
Pohádka o Květinách malých vílů nám ukazuje, jak důležitá je ochrana přírody a že na ni můžeme dbát každý z nás. Malé víly nám připomínají, že i ty nejmenší rostlinky jsou důležité a že je třeba je chránit, aby mohly žít a růst. Pokud se všichni postavíme za ochranu přírody, můžeme společně pomoci vytvořit lepší a zdravější svět pro nás všechny.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Květinách malých vílů nás učí, že příroda je potřeba chránit za každou cenu. Malé víly jsou ochránkyněmi přírody a chrání každý stébelko a lísteček lesem, loukou či políčkem. Tyto víly se učí od svých starších sester, jak ochraňovat rostliny a jsou velmi pozorné. Větší víla Rozinka má zvláštní schopnost, promění se v malou květinku, což se ukáže jako výhodné při boji s nejobávanější nemocí v celém lese – housenkami, které požíraly listy rostlin. Malé víly se od Rozinky chytili tohoto triku, aby pomohly chránit rostliny. Květiny malých vílů jsou dokladem, že další malé kousky ochrany mohou domáhat velkého úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka