Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádky o dinosaurech pro děti

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, někde daleko za horami a lesy existoval svět, který dávno zapadl do našich snů a příběhů. Byl to svět, ve kterém vládli obři tvorové, kteří měli veliké rohy a šupinatou kůži. Žili tam divocí draci, kteří plápolali ohněm, a hroziví tyranosauři, kteří se proháněli krajinou. V tomto světě se odehrávají Pohádky o dinosaurech pro děti, plné dobrodružství, vítězství a přátelství, které nás zavedou až na samý vrchol mohutných hor, kde se ukrývá největší tajemství tohoto světa. Připravte se na cestu, která vás zavede do světa fantazie, kde jsou reální jenom ta nejvíce nemožná přání.“
Pohádky o dinosaurech pro děti – Když se dostanete do přírody, nevíte, co se na vás bude dívat. Někdy se může stát, že tam narazíte na dinosaury! I když dnes už nežijí, jejich fosilie a kosti nám ukazují, jaký možná byl jejich svět. Ale co když byste mohli slyšet příběhy o dinosaurech přímo od nich samých?

kapitola 1 – Velký a malý dinosaurus

V hlubokém pralesu na začátku světa žil velký dinosaurus jménem T-Rex. Měl velké zuby a špičaté drápy, které mu umožňovaly chytat kořist. Vždycky myslel na sebe a na to, co on potřebuje. Jednoho dne ale potkal malého dinosaura jménem Trici, který byl velmi chudý a neměl s čím krmit svou rodinu.

T-Rex si uvědomil, že by mu mohlo být líto a tak mu začal nosit kusy masa, které mu zbyly. Trici pro něj zase sbíral ovoce a zeleninu. A tak se stalo, že se stali nejlepšími přáteli, i když byli docela odlišní.

kapitola 2 – Dva dinosauři v pralese

Jeden den se T-Rex a Trici rozhodli jít do pralesa společně. Tam narazili na dalšího dinosaura – Bronto. Bronto byl velký a silný, ale také hodný a laskavý. Rád pomáhal menším dinosaurům a dělal vše, co mohl, aby byli všichni šťastní.

T-Rex ale měl obavy z toho, že Bronto je příliš velký a silný, a že by se mohl stát jeho konkurentem. Trici mu ale ukázal, jak je důležité mít přátele a jak důležité je pomáhat sobě navzájem. T-Rex se tak díky Tricimu a Brunovi naučil, že spolupráce a přátelství jsou mnohem lepší než soutěžení.

kapitola 3 – Věrný přítel

Po mnoha dobrodružstvích a zábavě v pralese si T-Rex uvědomil, že má velmi věrného přítele v Trici a že spolu se Brontem tvoří skvělou partu. A tak si užívali každého dne, zkoumali přírodu a podporovali jeden druhého.

Tak se stala skvělá parta, ve které každý našel své místo. Nezjišťovali, kdo je nejsilnější, nicméně podporovali jeden druhého a pomáhali si navzájem. A tak v pralese pro ně stále více objevovali nové a zajímavé věci a učili se nevídanému světu dinosaurusů.

tak to byla naše pohádka o dinosaurech pro děti. Doufáme, že jste si užili čtení a naučili se něco nového o životě v pralese před tisíci lety!

Ponaučení z Pohádky o dinosaurech pro děti

Pohádka „Velký a malý dinosaurus“ nás učí, že i když jsme odlišní, můžeme být přáteli a pomáhat si navzájem. T-Rex se naučil ukázat soucit a pomoci Tricimu, který byl chudý a nemohl se sám o sebe postarat. A když se spřátelili s Brunem, zjistili, že spolupráce a přátelství jsou mnohem lepší než soutěžení. Tři dinosauři se stali skvělou partií, která podporuje jeden druhého a objevuje nové věci v pralese. Tato pohádka nám také ukazuje, že i když jsou někteří lidé nebo zvířata velcí a silní, nemusí být nebezpeční a mohou se stát přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka