Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kachní pohádka o želvě – Skvělá Pohádka Na Dobrou Noc

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Albi tužka a pohádkové učení

Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami žil jednou tučňák jménem Kváča a kachna Kačenka. Jednoho slunečného dne se Kváča rozhodl vyrazit na dlouhou cestu do dalekých krajin. Na své cestě se setkal s neobvyklým tvorem – želvou, které se přezdívalo Mrdouš. Při bližším pohledu Kváča zjistil, že Mrdouš má obrovskou a těžkou krunýř. A tak začala kachní pohádka o želvě, plná dobrodružství a tajemství.

Kachní pohádka o želvě: Příběh o odvaze, cti a trpělivosti

Když se zvířátka žila v míru a souladu, provázela je však neustálá vlna neklidu. Stále se mezi nimi vedly spory, kdo je nejrychlejší, nejsilnější a nejlepší ve všem. Jednoho dne se rozhodli odehrát závod, který by potvrdil, kdo je opravdu nejlepší. Na start se postavila všechna zvířata, včetně želvy a kachny.

Závod začíná

Na start se postavilo celkem sedm zvířat. Byli mezi nimi rychlí liška, silný medvěd, šikovný myšák a také kachna a želva. Zvířátka se shodla na tom, že závod povede po cestě vedoucí z lesa až ke břehu řeky. Kdo jako první překročí cílovou čáru, ten bude považován za nejlepšího.

Na smluvený signál se zvířátka rozjela. Liška rychle vyskočila do čela a snažila se udržet si co největší náskok na zbytkem po celou cestu. Medvěd zase kousek za ní běžel se vším všudy. O kachni a želvě se nikdo příliš nezajímal a neberouc je příliš vážně, pustili je dopředu.

Želva a kachna

Kachna si cestou s několika zvířaty povídala a dělala si legraci ze želví pomalosti. Želva neberouc si to k srdci, klidně pokračovala vpřed a neztrácela naději na vítězství.

K legu kachny se přidala myška a taky se smály, jak želva pomalu běží. Želva ale nic neříkala a šla si svou cestou.

Překvapivý konec závodu

Když se přiblížili ke konci závodu, zjistili, že medvěd, liška a zbytek zvířat vzadu jsou velmi unavení. Kachna, která se cestou několikrát zastavila, aby si společnost trochu užila, se dostala co nejblíže cíle, ale nakonec se rozhodla závod nedokončit.

Když už to vypadalo, že nikdo další už nepřijde, objevila se všem nečekaně želva kráčející pomalu, ale stále jistě směrem k cíli. Liška, medvěd a myška se divili, jak to želva dokáže, že má stále sílu pokračovat vpřed. Nakonec, když želva dorazila na cílovou čáru, doslova vyletěli do vzduchu všichni, kteří se smáli z její pomalosti.

Morálka příběhu

Tento příběh nám ukazuje, že nejde vždy jen o rychlost a sílu, ale také o trpělivost a vytrvalost. Želva si neztrácela naději a věřila si, že dokáže překonat všechny překážky. Kachna zase zjistila, že ne vždycky jde jen o závod a že si má také užívat cestu.

A tak se zvířátka naučila, že není nutné být nejrychlejším, nejsilnějším nebo nejlepším ve všem. Důležité je, aby se na cestě vedle sebe podporovali a respektovali své schopnosti a limity. Takže i když se někdo může zdát pomalý nebo slabý, stejně je nutné si ho vážit a přijmout ho mezi sebe.

Konec

Ponaučení z pohádky pro děti

Tento kachní příběh nás učí odvaze, cti a trpělivosti. Nejde jen o rychlost a sílu, ale také o to, vytrvat a věřit ve sebe. Želva, kterou ostatní zvířata nerespektovala kvůli její pomalosti, dokázala přesto vyhrát, protože nikdy neztrácela naději a věděla, že postupně dojde ke cíli. Tuto ctnost by měli ctít všichni, protože není nutné být nejrychlejším, nejsilnějším nebo nejlepším ve všem, ale respektovat a být vděční za každou schopnost a limit druhých. Tento příběh nás učí, že je důležité podporovat se navzájem a užívat si cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka